The auction will start on 19.04.2024

Auction 74. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22311

1773 list z Gdańska wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nie liczony) list (koperta) wysłany 22.AUG.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie, niebieskim atramentem wpisana wysokość opłaty "52", na odwrocie nieuszkodzona mała sucho tłoczona papierowa zalepka; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 200 PLN
22312

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 3.VI z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbite kasowniki: nadawczy - No 59 GRANDE ARMEE i odbiorczy paryski z 16.VI (dowód jak sprawnie funkcjonowała poczta), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.


2 800 PLN
22313

1846 kompletny lis z pełna treścią wysłany 27 10 z Gdańska do miejscowości Subkowy (Subkau), dwuobrączkowy stempel nadawczy (Wolff 033.0), na odwrocie stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
22314

1900 dofrankowana karta pocztowa za 2 Pf wysłana 1.5 z Sopotu do Gdańska, znaki opłaty unieważnione dwuobrączkowym datownikiem ZOPPOT z wyróżnikiem "**b" (Wolff 11.A), na froncie kasownik odbiorczy DANZIG 1 (Wolff 003.0); walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia).


Mi.P40,45
40 PLN
22315

1905 OSTPREUSSISCHE SÜDBAHN-GESELLSCHAFT (Towarzystwo Wschodniopruskiej Kolei Południowej) - list wysłany 30.3 z urzędu Gdańsk 5 do miejscowości Subkowy (Subkau), dwuobrączkowy stempel nadawczy (Wolff 09.0), na odwrocie efektowna zalepka listowa z wizerunkiem lokomotywy OSTPREUSSISCHE SÜDBAHN-GESELLSCHAFT DIREKTION i kasownik odbiorczy; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Frei lt. Avers. No.21 Kgl.Eisenb.-Direktion"; walor w słabszym stanie zachowania.

Towarzystwo Wschodniopruskiej Kolei Południowej - przedsiębiorstwo które w latach 60-tych XIX wieku wybudowało linię kolejową z Królewca przez Korsze, Kętrzyn, Giżycko, Ełk do granicy Królestwa Polskiego w Prostkach.


100 PLN
22316

1911 widokówka wysłana 11.4 z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (prawy dolny róg karty złamany).


Mi.85I 
800 PLN
22317

1920 list firmowy z Gdańska do Niemiec.

Fi.4
90 PLN
SOLD
22318

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku (Mi.40 euro).

Fi.4 - HANb
Mi.4HAN A 
80 PLN
22319

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heinrich Köhler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

Fi.11 Np
Mi.11b DD 
3 000 PLN
22320

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach.

Fi.16-20
120 PLN
22321

1920 wydanie prowizoryczne, seria kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.16-20
50 PLN
22322

1920 wydanie prowizoryczne, seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.21-25
50 PLN
22323

1920 wydanie prowizoryczne, seria znaczków na wycinkach skasowana datownikiem NEUTEICH (WESTPR.) z wyróżnikiem "a" (Wolff Neut.13.0).

Fi.21-25
40 PLN
22324

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany.

Fi.26-31
400 PLN
22325

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 Mk/35 Pf z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędem z poz.46 "uszkodzone stopy obu cyfr 2", kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.28I B3
Mi.28I PFVII
60 PLN
22326

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5 i naddarty sztandar", a prawy dolny z niekatalogowanym z poz.60 "pęknięta cyfra 5 i kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I B1+B
150 PLN
22327

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wcięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.31III B4
Mi.46I AF IV
600 PLN
22328

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z błędem na poz.61 "D ścięte z góry" (Mi.250 euro), z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.31III B1
Mi.46II AF I 
500 PLN
22329

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", czworoblok znaczków za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.600 euro); ciekawe bo górne nadruki przesunięte są w lewo, a dolne w prawo; gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
1 200 PLN
22330

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf. poz.89, rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.150 euro), gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
300 PLN
22331

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, ale nie mniej niż 150 euro od sztuki (Mi.320 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.40
600 PLN
SOLD
22332

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 60/40 Pf. z niekatalogowanym na tej pozycji błędem na poz.74 "pęknięte prawe skrzydło", gwarancja.

Fi.45 B1
Mi.51I 
250 PLN
22333

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp2
Mi.P3 
50 PLN
22334

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta.

Fi.Cp5
20 PLN
22335

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 Pf karta, czysta.

Fi.Cp6
35 PLN
22336

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2 + 30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp7
Mi.P8 
70 PLN
22337

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

Fi.Cp9
70 PLN
22338

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cs1
30 PLN
22339

1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia.

Fi.Pp1
Mi.A1 
50 PLN
22340

1921 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.47, 64
160 PLN
22341

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - koga, seria nacinana, oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.47-56
Mi.53-62
360 PLN
22342

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.300.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
260 PLN
22343

1921 list z Sopotu do Niemiec, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.48, 57
60 PLN
22344

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf. z przesunięty środkiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.57
Mi.63 
40 PLN
22345

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
120 PLN
22346

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 Pf. z nominałem na środku znaczka (Fi.250.-), podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.66 B1
Mi.72 AF VIII
150 PLN
22347

1921 wydanie obiegowe, herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.67-80
Mi.73-86
250 PLN
22348

1921 wydanie obiegowe, herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 30 Pf na kompletnej przesyłce z Urzędu Skarbowego (Steueramt) wysłanej 18.7 z urzędu Gdańsk 1 do Gdańska-Wrzeszcza (Langfuhr), datownik nadawczy DANZIG 1 z wyróżnikiem "t" (Wolff 099.D), pieczęć nadawcy na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa nadawcy; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.72
Mi.78
50 PLN
22349

1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.84-86
Mi.90-92 
35 PLN
22350

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf, na kartonie białym; pęknięta pionowa kreska i przerwa w drugiej od góry kropkowanej linii adresowej, czysta.

Fi.Cp10az
Mi.P10b 
60 PLN