The auction will start on 19.04.2024

Auction 74. Postage dues

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22150

1919 wydanie krakowskie, ciekawie kasowany znaczek dopłaty za 5 h. z nadrukiem formą IIA z błedem na poz.41 "uszkodzone obie litery P"; gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D1
Mi.P1 
120 PLN
22151

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja Kronenberg.

Fi.D3
30 PLN
22152

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IID z poz. 33/44, gwarancja Mikstein, Ways.

Fi.D3
400 PLN
22153

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
120 PLN
22154

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 31, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.D3
25 PLN
22155

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja.

Fi.D3
25 PLN
22156

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
22157

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 39, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
22158

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
20 PLN
22159

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 25 - uszkodzony romb, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
22160

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
22161

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 47, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
50 PLN
22162

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
35 PLN
22163

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 50, złamany prawy górny narożnik, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
55 PLN
22164

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 26, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
60 PLN
22165

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.32 "przerwane poprzeczki obu liter A" (w POCZTA bardzo wyraźne); zilustrowanym i opisanym przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006; lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Gryżewski.

Fi.D3 B
Mi.P3 
80 PLN
22166

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.37 "ścięte C", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D3 B5
Mi.P3 
120 PLN
22167

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID typu 2b występującym na poz.13; jest to najwyższy nadruk w arkuszu - 9,70/9,90 mm. zamiast 9,20/9,40 mm.; opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006, stan idealny, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.D3 typ 2b
Mi.P3 
800 PLN
22168

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka dopłaty z nadrukiem formy IIB z poz. 72/83, znaczek z poz. 72 z błędem "uszkodzone litery AA", stan idealny, bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D4B14
12 500 PLN
22169

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein.

Fi.D4I
Mi.P11 
4 400 PLN
22170

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.87-88 użyta w Gorlicach; gwarancja Bruba, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Gryżewski, Falkowski.

Fi.D4I
Mi.P11 
2 800 PLN
22171

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 34, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.D4I
900 PLN
22172

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.3, sygnatura SM, gwarancja Mikstein, Koopman, Rachmanow, atest firmowy Gryżewski.

Fi.D5
Mi.P4
2 400 PLN
22173

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 32, gwarancja Jungjohann.

Fi.D8
800 PLN
22174

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D8
2 500 PLN
22175

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D8
670 PLN
22176

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.24 "pęknięte litery T i K", gwarancja Mikulski.

Fi.D8 B
Mi.P7 
1 800 PLN
22177

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 55, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
450 PLN
22178

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56/67, czworoblok w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
2 000 PLN
22179

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.D9B1
300 PLN
22180

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, czworoblok z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
120 PLN
22181

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, znaczek z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
30 PLN
22182

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", jednostronnie cięty znaczek dopłaty za 30 (h) z pełnym abklatschem.

Fi.D18
100 PLN
22183

1919 lokalne prowizoria dopłat, RAJCZA (typ 115) - nadruk fioletowy stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 26.VII z Żywca, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Pd2
1 000 PLN
22184

1919 lokalne prowizoria dopłat, RADYMNO (typ 112) - nadruk czarny stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy opłacony m.in. znaczkami wydania Komisji Rządzącej za 25 hal, wysłany 9.4 z Cieszyna, na odwrocie narożnikowa parka znaczków za 10 hal z nadrukiem PORTO; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd4
1 000 PLN
22185

1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 1 (typ 61) - nadruk czarny stempelkiem metalowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 18.IX z miejscowości Kańczuga, na odwrocie znaczek za 50 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd20
350 PLN
22186

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi porta z Krakowa.


40 PLN
22187

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi porta z Krakowa.


40 PLN
22188

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami Porta, większość z Bielska, Cieszyna i Krakowa, jeden rzadki z Mielca.


100 PLN
22189

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta.


45 PLN