The new auction will start soon

Auction 74. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21715

1981 restytucja żubra, seria w pasku.

Fi.2608-12
Mi.2764-68
10 PLN
21716

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
21717

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
21718

1981 działacze polskiego ruchu robotniczego Małgorzata Fornalska, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacja z obiegu pocztowego.

Fi.2625MK
Mi.2773
35 PLN
21719

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
21720

1981-87 zestaw 4 przesyłek PAQUEBOT - widokówek opłaconych polskimi znaczkami wysłanych podczas rejsów w portach morskich, m.in: Teneryfa, Key West, Amsterdam; dodatkowe stempelki jachtowe; dobry stan zachowania.


70 PLN
21721

1981 poczta podziemnej Solidarności, Poczta Obozowa Nysa.


40 PLN
SOLD
21722

1982 list z Rzeszowa do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 135.

Fi.2551
30 PLN
21723

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
21724

1982 "WYSTAWA POCZT HARCERSKICH" znaczek na ozdobnej karcie ostemplowany okolicznościowo 6.VI. w Warszawie; temat - HARCERSTWO.

Fi.2645
Mi.2794 
10 PLN
21725

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, ojciec Augustyn Kordecki karta maksimum.

Fi.2670
Mi.2818 
10 PLN
21726

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
21727

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
21728

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
21729

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
120 PLN
21730

1983 SOLIDARNOŚĆ, Pokojowa Nagroda Nobla dla Lecha Wałęsy, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu".

Fi.2604
Mi.2749
30 PLN
SOLD
21731

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
21732

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
21733

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
21734

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
21735

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
21736

1983 list z polskie misji wojskowej przy Narodach Zjednoczonych z Syrii.


35 PLN
SOLD
21737

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
21738

1984 "PRL - RFN BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Poznań 2, dekoracyjna koperta, ostemplowana okolicznościowo 14.11.

Fi.2772
Mi.2920 
10 PLN
21739

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
21740

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
21741

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
21742

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
21743

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
21744

1984 SOLIDARNOŚĆ - pamiątkowy znaczek z Lechem Wałęsą na liście lotniczym wysłanym 28.6 z miejscowości Vantaa-Vanda w Finlandii do RPA


50 PLN
21745

1984 poczta podziemnej Solidarności, bloczek.


40 PLN
21746

1984 poczta podziemnej Solidarności, więzień polityczny S.Jaworski.


25 PLN
SOLD
21747

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
21748

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
80 PLN
21749

1985 głowy wawelskie, niedopasowanie druku barw sprawiające wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
100 PLN
21750

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
21751

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN
21752

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
21753

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
21754

1985 poczta podziemnej Solidarności, marzec 1968.


25 PLN
SOLD