The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 74. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19635

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim.

Fi.3y
115 PLN
SOLD
19636

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; kasowany znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim.

Fi.3y
150 PLN
19637

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, arkusik (w zasadzie bloczek) 4 znaczków za 20 f., ładny stan zachowania.

Fi.1
250 PLN
19638

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, bloczek 4 znaczków za 20 f. pięknie kasowany gumowym datownikiem MURNAU z ręcznie wpisywaną datą; doskonały stan zachowania.

Fi.1
450 PLN
19639

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze fioletowym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski.

Fi.Ark.5
1 000 PLN
19640

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.3B
50 PLN
19641

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego, unieważniony stemplem Polskiej Czerwonokrzyskiej Poczty w Niemczech.

Fi.bl.3yB
300 PLN
19642

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.4yA
200 PLN
19643

1945 Dachau Allach, komplet bloków, cięty i ząbkowany, z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach czerwonym i granatowym, na papierze bez znaku wodnego (nakład 1000 szt.).

Fi.bl.4yA, 4yB
400 PLN
19644

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5A
50 PLN
19645

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-) o nieco obniżonym rysunku, napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.bl.5A
80 PLN
19646

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-) o nieco obniżonym rysunku, napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xA
70 PLN
19647

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xB
40 PLN
19648

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xB
50 PLN
19649

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xB
70 PLN
19650

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego, unieważniony 26.II.1046 stemplem Polskiej Czerwonokrzyskiej Poczty w Niemczech.

Fi.bl.5yB
250 PLN
19651

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", "firmowo" złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania.

Fi.Ck1
40 PLN
19652

1945 Lubeka, listownik żaglowiec.

Fi.Ck1
20 PLN
19653

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", komplet 3 kart pocztowych o różnych sygnaturach: (E/0281), L.Z.6.45.25000(1008) i najrzadszej L.Z.7.45.25000(1591); bardzo dobry stan zachowania (karta Cp1 z minimalnymi śladami od "narożników" fotograficznych na odwrocie).

Fi.Cp1, 2a, 2b
220 PLN
19654

1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty.

Fi.bl.2A
45 PLN
19655

1945 Freren - obóz dla wysiedlonych Polaków w rejonie Emslanlager, list wysłany 7.X z obozu do Polskiego Ośrodka Wojskowego w miejscowości Gotzburg, stempel nadawczy Poczty Polskiej w Niemczech; oryginalne przesyłki z polskich obozów dla przesiedlonych tzw. "dipsów", a zwłaszcza tych mniejszych, są bardzo słabo udokumentowane i należą do rzadkości; doskonały stan zachowania.


1 500 PLN
19656

1945 Obóz polski w Saksonii - zezwolenie repatriacyjne, wystawione 20.XI przez Polskiego Komendanta Obozu Hohne (Belsen), pieczęć urzędowa z godłem (orzeł w koronie); słabszy stan zachowania.


30 PLN
19657

1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania.


40 PLN
19658

1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy wysłany 5.1 do miejscowości Damasławek (Elsenau), po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "GA" od nazwiska "Gajewski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.22; rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
19659

1945 Götzberg - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych w okolicach Lubeki, adres nadawcy "Götzberg - I Zgrup. Rümpel B.A.O.R.", list wysłany z obozu do Brukseli, stempelek zwalniający korespondencję przesiedlonych od opłaty pocztowej FRANCHISE MILITAIRE, przesyłkę ostemplowano dopiero 20.XII w Belgii; całość w doskonałym stanie zachowania.


350 PLN
19660

1945 Lubeka, karta "Libertas" z obiegu pocztowego z Lubeki 27.5.45 do Londynu, na odwrocie wirnik odbiorczy, bardzo ładny stan i rzadko w pełni udokumentowany obieg, za dopłatą gwarancja.


340 PLN
19661

1945 Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK.

Fi.1-4A
25 PLN
19662

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.1-3 P
1 800 PLN
19663

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech różnych osiedlach - REGENSBURG, MONACHIUM, FREIMANN, z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-3B
300 PLN
19664

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.).

Fi.1-3B, 1aB
260 PLN
19665

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy.

Fi.1-3B, 1aB
180 PLN
19666

1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B
400 PLN
19667

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem tzw. " szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta.

Fi.1-5
150 PLN
19668

1946 Poczta Osiedli Polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1-5
350 PLN
19669

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, marginesowa seria z podwójnym nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytatów z Roosevelta, dotąd nie notowana.

Fi.1-5 Np
4 000 PLN
19670

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
180 PLN
19671

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
15 PLN
19672

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana.

Fi.1-9
250 PLN
19673

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym, pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
120 PLN
19674

1946 Orzeł, parka znaczków stemplowana polskiej poczty w Ettlingen, gwarancja.

Fi.2B
80 PLN
SOLD