The auction will start on 19.04.2024

Auction 73. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10175

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
10176

1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego.

Fi.292
Mi.314
80 PLN
10177

1934 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp63
50 PLN
10178

1934 kartka ze stemplem kąpieliska solankowego w Truskawcu.


15 PLN
10179

1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna.


85 PLN
10180

1934 "Spółka Akcyjna Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich" - 5 gr frankatura mechaniczna A21 Warszawa, karta firmowa przesłana miejscowo 4.X; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


60 PLN
10181

1934 "Bank Udziałowy Sp. z.o.o." - 80 gr (75gr + 5gr) frankatura mechaniczna C47 Białystok, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 15.X do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


150 PLN
10182

1934 "Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu Sp.Akc." - 55 gr - idealnie odciśnięta frankatura mechaniczna FA004 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze R.T. VI-34 wysłana 16.10 do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1c" urzędu Warszawa 1, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


150 PLN
10183

1935 "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1935r." pośrednictwo pocztowe Ustjanowa (Ustrzyki Dolne) - dobrej jakości odbitka rzadkiego stempla okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie do Warszawy przesłanej pocztą szybowcową z okazji III Krajowych Zawodów Szybowcowych; niebieska nalepka "PAR AVION LOTNICZA", fioletowy stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; na odwrocie kasownik przejściowy Lwów z 29.IX i odbiorczy Warszawa z tego samego dnia; lotem tym przesłano zaledwie 75 sztuk poczty!!! bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 35 019).

Fi.220
Mi.228
600 PLN
10184

1935 list polecony z Poznania do Berlina.

Fi.238
Mi.257
30 PLN
10185

1935 miejscowy list polecony z Żyrardowa 19.8.35.

Fi.238, 252
Mi.257, 273 
15 PLN
10186

1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych.

Fi.251
Mi.272
35 PLN
10187

1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa.

Fi.251, 255
15 PLN
10188

1935 list z Mościc do Anglii.

Fi.251, 267, 268
Mi.272, 288, 289
70 PLN
10189

1935 firmowy ekspres polecony z Krakowa do Szwecji, na odwrocie nalepki propagandowe XV Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.252, 275
Mi.273, 296 
1 000 PLN
10190

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 14.X do Lublina (Myślicki 35 104).

Fi.253
Mi.274 
40 PLN
10191

1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy.

Fi.255, 272
Mi.276, 293
70 PLN
10192

1935 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności miasta Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
10193

1935 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej Zakładów Elektrotechnicznych Braci Borkowskich z Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
10194

1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA".

Fi.267
160 PLN
10195

1935 WYSTAWA DROGOWA - wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł. kasowany okolicznościowym stemplem wystawy na wycinku

Fi.272 I
Mi.293 I
30 PLN
10196

1935 dekoracyjnie ofrankowana karta pocztowa, w zamyśle nadawcy (prawdopodobnie) opłacona jako ekspresowa polecona 1,70 zł, faktycznie opłacona za mało (według taryfy 1,75 zł), wysłana 30.X z Katowic do Drezna, pomimo to dotarła do odbiorcy w iście ekspresowym tempie - datowniki odbiorcze 31.10 i 1.11; efektowny walor w dobrym stanie zachowania (karta u dołu naddarta).

Fi.272I, 276, 278, Cp58II
Mi.293I, 295II, 299
150 PLN
10197

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - bardzo poszukiwany stempel odbity na karcie wysłanej 21.VII do Łodzi, z dodatkową nalepką okolicznościową (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294I 
400 PLN
10198

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet parek rozdzielonych pustopolem w układzie pionowym.

Fi.273-5I
Mi.294-6 
126 PLN
SOLD
10199

1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem.

Fi.273-75I
Mi.294-96I 
161 PLN
SOLD
10200

1935 wydanie żałobne, seria sześciu znaczków, w tym dwie odmiany znaczka za 25 gr, czyste (Fi.108.-).

Fi.273-77
Mi.294I-296II
115 PLN
SOLD
10201

1935 wydanie żałobne, 15 gr - frankatura pojedyncza, upomnienie z Ubezpieczalni Społecznej wysłane 28.X z Żyrardowa do Milanówka.

Fi.274
Mi.295I 
20 PLN
10202

1935 kartka ze Spały 21.VII.35 do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego, okolicznościowa plakietka zjazdu i widokówka o tematyce harcerskiej, dekoracyjna i rzadka całość z oryginalnego obiegu.

Fi.274
700 PLN
10203

1935 koperta wysłana z pierwszego rejsu ms Piłsudski z agencji pocztowej na statku do Nowego Jorku.

Fi.275, 282
Mi. 296, 303
180 PLN
SOLD
10204

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.V z Krakowa w dniu pogrzebu Marszałka, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (Myślicki 30 117).

Fi.275I
Mi.296I 
40 PLN
SOLD
10205

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek z błędem "uszkodzony prawy górny narożnik tła i ramki", skasowany na kopercie 17.V w Warszawie w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel.

Fi.275I
Mi.296I 
60 PLN
10206

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek na kopercie żałobnej wysłanej 18.V z Krakowa do Łodzi w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275I
Mi.296I 
80 PLN
SOLD
10207

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, dziesięcioblok z dolnego prawego narożnika arkusza drukarskiego.

Fi.277
Mi.298 
320 PLN
10208

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
30 PLN
10209

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, kartka z wizerunkiem Marszałka.

Fi.278-9
Mi.299-300
40 PLN
SOLD
10210

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta.

Fi.278-79
Mi.299-300
40 PLN
10211

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na widokówce skasowana okolicznościowo 16.VI, na odwrocie stempel Komitetu Budowy Kopca; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
50 PLN
10212

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 23.VI.1936 z Będzina do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.280, 284
Mi.301, 305 
10 PLN
10213

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 21.IV.1937 z miejscowości Dąbrowica do Warszawy, kasowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.280, 287I
Mi.301, 308I 
15 PLN
10214

1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria z jedną odmianą.

Fi.280-90
Mi.301-11
95 PLN
SOLD