The auction will start on 09.09.2022

Auction 73. Local postage 1918-1919

8884

1918 Olkusz, znaczek okupacji austriackiej za 1 h. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk.

30 PLN
8885

1918 Skierniewice, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem POLSKA, wszystkie kasowane na wycinkach, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

Fi.1-10
500 PLN
8886

1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według Włodzimierza Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedynczych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedynczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przeważnie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW;, bardzo ciekawy egzemplarz, po prawej litera P z nadruku na sąsiednim znaczku, zachowany w pięknym stanie; super pochodzenie - sygnowany ENGL (Englert Zygmunt - najstarsza firma filatelistyczna w Polsce) i splecione WR (W.Rachmanow), gwarancja Schmutz.

22 000 PLN
8887

30 PLN
8888

1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim, z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, gwarancja Krawczyk.

Fi.7a
200 PLN
8889

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 60 f. z lokalnym nadrukiem typu I, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.15
200 PLN
8890

Fi.IIa, IIb
7 000 PLN
8891

Fi.57 No
150 PLN
8892

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1, przygotowana do obrotu zamiejscowego przed 25.XI - przedrukowaną kartę za 7,5 fen. (taryfa miejscowa), dofrankowano przedrukowanym uprzednio znaczkiem za 2,5 fen. do taryfy 10 fen. (taryfa zamiejscowa), przygotowanie prawidłowo opłaconych kart miało zapewne na celu usprawnienie pracy urzędu pocztowego, gwarancja Korszeń,

750 PLN
8893

1918 Kalisz, stemplowana całostka z lokalnym nadrukiem.

90 PLN
8894

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz.

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
8895

Mi.219
200 PLN
8896

1918 Myślenice, znaczek za 15 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, na wycinku, sygnowany T i Toll, gwarancja Krawczyk.

Mi.221
65 PLN
8897

Mi.P47, 49, 52
240 PLN
8898

200 PLN
8899

1918 Kalisz, znaczki V wydania.

80 PLN
8900

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.

180 PLN
8901

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

80 PLN
8902

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 2.002 sztuki, gwarancja Schmutz.

120 PLN
8903

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem, gwarancja Perzyński.

120 PLN
8904

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 h. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT, oba w pięknym stanie, gwarancja Korszeń.

Fi.1, 5
420 PLN
8905

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 1.300 sztuk, gwarancja Schmutz.

160 PLN
8906

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 2.150 sztuk, gwarancja Schmutz.

120 PLN
8907

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
400 PLN
8908

1919 Tarnów, znaczki gazetowe wydania lokalnego stemplowane grzecznościowo na kopercie.

50 PLN