The auction will start on 09.09.2022

Auction 73. PoW Gross Born camp

11423

1943 Gołąbek, znaczek za 10 f w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Antoniego Czerniewskiego przedstawiającą anioła grającego na lutni, wysłanej 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.1ay1
600 PLN
11424

1943 gołąbek, gwarancja Kalinowski.

Fi.Cp5x2
40 PLN
11425

1943 Gołąbek - NIETYPOWY ROZMIAR, karta podwójna ze znakiem opłaty w kolorze czarnym o niespotykanym rozmiarze - 93x86 mm zamiast 100x70 mm; kilka milimetrów węższe karty zdarzają się ze względu na niedobory papieru często, ale nadmiar 16 mm w wysokości to rzadkość (niewielka część z nakładu 676 szt.); u góry wyraźnie widoczne ślady rozdzielania obu części całostki, wysłana 28.I.44; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp6x2A
800 PLN
11426

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 23/III 44 na odwrocie program zajęć "Koła Wychowawców Fizycznych"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp7x1
170 PLN
11427

1943 karta obiegowa o nominale 5 f, wykonana na różowym gładkim papierze, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego wysłany 13.VIII; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp7z
200 PLN
11428

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 6/II, z pełnym tekstem na odwrocie; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp8x1
170 PLN
11429

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza, wysłana 30.XII, walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp12d
250 PLN
11430

1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej.

300 PLN
11431

Fi.(bl.2)
150 PLN
11432

1944 rocznica obrony Warszawy, parka znaczków z bloku kasowanego, co ciekawe oba znaczki w różnym kolorze co świadczy, że znaczki drukowano pojedynczo i można się spodziewać różnego wzajemnego położenia obu znaczków w bloku, gwarancja Korszeń.

Fi.(bl.7)
150 PLN
11433

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Langiewicz, Traugutt, seria cięta na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.3a-4dy2A
140 PLN
11434

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4Ad
240 PLN
11435

1944 Syrena, gwarancja Korszeń.

Fi.5IIbx
100 PLN
11436

1944 Gryf, gwarancja Korszeń.

Fi.7ax
180 PLN
11437

1944 widok sceny teatralnej, gwarancja Jendroszek.

Fi.8IIbx
250 PLN
11438

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.9-11
220 PLN
11439

1944 Święto Morza, seria, gwarancja Ryblewski.

Fi.9-11
300 PLN
11440

1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja Korszeń.

Fi.12-14
350 PLN
11441

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Korszeń.

Fi.12-14
320 PLN
11442

Fi.15
240 PLN
11443

Fi.15
60 PLN
11444

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja Korszeń.

Fi.15
60 PLN
11445

1944 Święto Żołnierza, znaczek na ilustrowanej karcie obiegowej (Mickiewicz) ostemplowany grzecznościowo kasownikiem 4 dnia Wystawy Filatelistycznej, znak opłaty karty skasowany 15.VIII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń; temat - OLIMPIADA.

Fi.16, Cp10y
150 PLN
11446

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
11447

1944 Herby miast, marginesowa i naroznikowa seria czysta, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
11448

Fi.22
50 PLN
11449

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., prawostronnie cięty, gwarancja Korszeń.

Fi.22
70 PLN
11450

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
11451

1944 Pułaski i Kościuszko, seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja Korszeń.

Fi.23-24
180 PLN
11452

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

Fi.23-24
150 PLN
11453

1944 Kazimierz Puławski i Tadeusz Kościuszko na karcie herby miast - Kraków o oliwkowym znaku opłaty skasowane 27.XII; gwarancja Korszeń.

Fi.23-24, Cp25
200 PLN
11454

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Schmutz.

200 PLN
11455

1944 26 rocznica odzyskania niepodległosci, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja Korszeń.

50 PLN
11456

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., czysty bez gumy, gwarancja Korszeń.

30 PLN
11457

Fi.25, Cp26
80 PLN
11458

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja Korszeń.

Fi.26
60 PLN
11459

1944 Święto Artylerii, kasowany na wycinku znaczek za 20 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.27
60 PLN
11460

1944 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.27
50 PLN
11461

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. z pustopolem po lewej, gwarancja Korszeń.

Fi.28
80 PLN
11462

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja Korszeń.

Fi.28
40 PLN