Auction 73. PoW Murnau camp

11326

1942 budynek obozowy, gwarancja Perzyński, Schmutz.

Fi.1ayA
150 PLN
11327

1942 budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.1ayC
240 PLN
11328

1942 budynek obozowy, gwarancja.

Fi.1ayC
220 PLN
11329

1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz.

Fi.1az1A
242 PLN
11330

Fi.1bx1A
220 PLN
11331

Fi.1bx1A FFi
100 PLN
11332

Fi.1byC
300 PLN
11333

Fi.1bz2A
45 PLN
11334

Fi.2-3ay1C
900 PLN
11335

1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz.

Fi.2NDA
65 PLN
11336

1942 druty, próba w kolorze czarnym na papierze bibułkowym niegumowanym, gwarancja.

Fi.2P
2 400 PLN
11337

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.2ay1A
1 400 PLN
11338

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

Fi.2ay3A
12 000 PLN
11339

1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.2b-3ay1C
950 PLN
11340

1942 druty, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2by1C
150 PLN
11341

Fi.3NDC
132 PLN
11342

1942 druty znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze y1 bez gumy, uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Schmutz.

Fi.3ay1C
180 PLN
11343

1942 druty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.3ay1C
800 PLN
11344

1942 druty, gwarancja Schmutz.

Fi.3by1C
500 PLN
11345

Fi.4ax1A FFi
100 PLN
11346

1942 trąbka pocztowa, gwarancja.

Fi.4ay1C
75 PLN
11347

1942 trąbka pocztowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4ay2A
220 PLN
11348

1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany.

Fi.4ay2A
1 500 PLN
11349

1942 Trąbka pocztowa, rzadki w odcieniu brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (część z nakładu 140 szt.), gwarancja i opis Schmutz

Fi.4ay2A
350 PLN
11350

1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w nietypowych odcieniach ciemnobrunatnym i niekatalogowanym odcieniu niebieskozielonym, oba na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 338 i 334 szt.), gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk.

Fi.4b-5y1C
540 PLN
11351

1942 Wystawa Rybacka, znaczek w kolorze karminowoczerwonym na papierze y3, rzadka odmian z nakładu 64 sztuk, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6ay3A
900 PLN
11352

Fi.6x1A FFi
100 PLN
11353

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.7ax3A
216 PLN
11354

Fi.7by1C
200 PLN
11355

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek na kartce obiegowej wysłanej 12.12.42, dodatkowo stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, gwarancja (pod znaczkiem) i oznaczenie.

Fi.7by1C
405 PLN
11356

Fi.7dx1A
360 PLN
11357

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnoczerwonym na papierze x2, gwarancja Schmutz.

Fi.7dx2C
380 PLN
11358

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.7dx2C
360 PLN
11359

1942 listownik wysłany 15.VI z miejscowości Kirkcaldy w Szkocji do Oflagu XIIA, przesłany do obozu VIIA, liczne cenzury i adnotacje.
Autorem listu (do ojca) jest Stanisław Modrany, który w 1939 brał udział w obronie Grodna, następnie był internowany na Litwie w obozach Olita i Ukmerge (Wiłkomierz), po wkroczeniu wojsk sowieckich w 1940 trafił do obozu w Juchnowie (Pawliszew Bor), wywieziony następnie za Murmańsk po podpisaniu traktatu Sikorski-Majski wstąpił do 5 Dywizji Kresowej, gdzie zgłosił się do lotnictwa, po opuszczeniu ZSRR ukończył kursy w Szkocji i Kanadzie przydzielony do 300 Dywizjonu Bombowego im. Ziemi Mazowieckiej latał bombowcem typu Lancaster; w dniu 21.II.1945 poniósł śmierć w czasie lotu bojowego; odznaczony Krzyżem Walecznych - życiorys nadawcy stanowi klasyczny przykład krętych "polskich dróg" w czasie II wojny światowej.

450 PLN
11360

150 PLN
11361

2 000 PLN
11362

1943 trąbka pocztowa, kartka z grafiką obozową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4ay2A
1 000 PLN
11363

1943 góry, gwarancja Schmutz.

Fi.8IIax1A
210 PLN
11364

1943 góry, gwarancja i oznaczenie.

Fi.8IIayC
100 PLN
11365

1943 góry, gwarancja Schmutz.

Fi.8IIbx2C
192 PLN