2053 |
| 200 PLN | |
2054 |
| 30 PLN | |
2055 |
| 30 PLN | |
2056 |
1935 list z Komitetu Budowy Kopca marszałka Józefa Piłsudskiego na Węgry. | Fi.273, 278, 279 Mi.294, 299, 300&nbs; |
| 25 PLN | |
2057 |
1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz. | Fi.273, 287 Mi.294I, 306 |
| 600 PLN | |
2058 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet parek rozdzielonych pustopolem w układzie pionowym. | Fi.273-5I Mi.294-6 |
| 140 PLN | |
2059 |
1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem. | Fi.273-75I Mi.294-96I |
| 180 PLN | |
2060 |
1935 wydanie żałobne, seria sześciu znaczków, w tym dwie odmiany znaczka za 25 gr, czyste (Fi.108.-). | Fi.273-77 Mi.294I-296II |
| 90 PLN SOLD | |
2061 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolami, jedno pustopole ze śladem przywarcia. | Fi.274 Mi.295 |
| 80 PLN SOLD | |
2062 |
| 50 PLN | |
2063 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie. | Fi.275II Mi.296II |
| 30 PLN | |
2064 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, dziesięcioblok z dolnego prawego narożnika arkusza drukarskiego. | Fi.277 Mi.298 |
| 320 PLN | |
2065 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającą portret Marszałka na koniu pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 120 PLN | |
2066 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta. | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 40 PLN | |
2067 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
2068 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
2069 |
1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI. | Fi.278-279 Mi.299-300 |
| 300 PLN | |
2070 |
1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria z jedną odmianą. | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 95 PLN | |
2071 |
1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnieniem o dodatkowe widoki. | Fi.280-90 I II, 294-97 Mi.301-11, 315-18 |
| 250 PLN | |
2072 |
1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic. | Fi.284II, 287II, 294 Mi.305II, 308II, 318 |
| 240 PLN | |
2073 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze karminowobrązowym, gwarancja Rachmanow. | Fi.284I P5 Mi.305I |
| 1 800 PLN | |
2074 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski. | Fi.284I P7 Mi.305I |
| 3 600 PLN | |
2075 |
1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura pojedyncza, list polecony przesłany 15.XII.1938 miejscowo w Lublinie. | Fi.286II Mi.307II |
| 15 PLN | |
2076 |
1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy. | Fi.286II, 310 Mi.307II, 331 |
| 15 PLN | |
2077 |
1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, kasownik odbiorczy. | Fi.288I Mi.309I |
| 15 PLN | |
2078 |
1935 prezydent Ignacy Mościcki, luzak z serii. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
2079 |
1935 kartka nadana w konwoju pocztowym na trasie Zagórzany - Gorlice do Tuchowa nr 1453, charakterystyczny kasownik konwoju z trąbką pocztową, z okresu przedwojennego znane cztery konwoje na dwóch trasach, rzadkie. | Fi.Cp63 |
| 200 PLN | |
2080 |
1935 nalepki dobroczynne na rzecz szkoły polskiej. | |
| 20 PLN | |
2081 |
1935 "Polskie znaki pocztowe" pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza, kompendium wiedzy na temat polskiej filatelistyki z wyceną, 419 stron w płóciennej oprawie. | |
| 300 PLN | |
2082 |
1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
2083 |
1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
2084 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
2085 |
1935 kartka propagandowa poczty reklamująca pocztę peronową. | |
| 100 PLN | |
2086 |
1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 60 PLN | |
2087 |
| 120 PLN | |
2088 |
1936 list polecony z Sądu Grodzkiego w Tuchowie do Ameryki (Alabama), list rozłożony dla ekspozycji. | Fi.255 Mi.276 |
| 80 PLN | |
2089 |
1936 ekspres z Warszawy 12.V.36 do Ameryki. | Fi.257, 273, 277 Mi.278, 294, 298&nbs; |
| 50 PLN | |
2090 |
1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa. | Fi.273 |
| 100 PLN | |
2091 |
1936 ekspres polecony z Jaremcze 15.V.36 do Warszawy, obcięta lewa strona koperty. | Fi.277, 280 Mi.298, 301 |
| 30 PLN | |
2092 |
1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej. | Fi.278, 279, 281, 29 Mi.287, 288, 313, 30 |
| 50 PLN | |