Auction 72. PoW Woldenberg camp

3172

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowo czarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5IIbx2
350 PLN
3173

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na bardzo rzadkim prążkowanym papierze x5 o nakładzie 92 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5IIbx5
3 200 PLN
3174

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, dwa znaczki w kolorze fioletowoczarnym o skrajnych, ciemnym i jasnym odcieniach, tzw. "czarne wdowy", na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis także według Machowskiego Schmutz.

Fi.5bx2
500 PLN
3175

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5bx2
225 PLN
3176

Fi.5bx2
187 PLN
3177

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze żeberkowanym x5 (nakład 92 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5bx5
3 000 PLN
3178

1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6bx1
180 PLN
3179

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemno czerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6bx1
250 PLN
3180

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 (nakład 947 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6cx2
170 PLN
3181

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki wydane do 15.VI ostemplowane 18.VI na karcie kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", gwarancja.

Fi.7, 9, 11ay
120 PLN
3182

1942 150-lecie orderu Virtui Militari, seria czysta z odmianami kolorów i retuszowanym znaczkiem za 10 f. - opis Schmutz, gwarancja Falkowski, Schmutz

Fi.7-11
600 PLN
3183

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

Fi.8x1
30 PLN
3184

Fi.9x1b
140 PLN
3185

Fi.9x1b
350 PLN
3186

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
150 PLN
3187

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
110 PLN
3188

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14y
128 PLN
3189

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
60 PLN
3190

Fi.15-17 Cp6 P
2 400 PLN
3191

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
130 PLN
3192

Fi.15ab-17y
90 PLN
3193

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczna przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
3194

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.15b-17x
40 PLN
3195

Fi.15b-17x
60 PLN
3196

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
250 PLN
3197

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z ręcznie wykonaną ilustracją wielkanocną wysłanej 24.IV.43, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.15by
1 200 PLN
3198

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
3199

Fi.16x
150 PLN
3200

Fi.17y
800 PLN
3201

Fi.bl.1 B
3 600 PLN
3202

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792"; gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 200 PLN
3203

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia nieco wyrazistość rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 200 PLN
3204

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
3205

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
3206

Fi.bl.2 P FFi
250 PLN
3207

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIbx
200 PLN
3208

Fi.Cp2Iay
80 PLN
3209

Fi.Cp2Iay, 11ay
100 PLN
3210

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty - zawiadomienie z biblioteki - wysłana 22.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
150 PLN
3211

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka przesłana 24.XII, gwarancja.

Fi.Cp4
120 PLN