The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5548

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek za 40 gr. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów różowego i brązowego, przy przesunięciu różowego w prawo z brązowym pokryłyby się też niezadrukowane białe fragmenty różowej formy, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.833 MK
Mi.977 
600 PLN
5549

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, makulaturowy znaczek z niespasowanym drukiem barw, gwarancja Walocha.

Fi.833MK
Mi.977
40 PLN
5550

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty).

Fi.837-39
Mi.990-92
12 PLN
5551

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-39
Mi.990-92
15 PLN
5552

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lekkie przesunięcie ząbkowania pionowego na lewym znaczku już na napisy z boku, charakterystyczne "strzaskania" po suszeniu na suszarce.

Fi.842
Mi.983
10 PLN
5553

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką - plama na górnej ramce.

Fi.843
Mi.984
15 PLN
5554

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
25 PLN
5555

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
25 PLN
5556

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z jasnym i ciemnym drukiem barwy szarej.

Fi.843
Mi.984
25 PLN
5557

1956 olimpiada w Melbourne, arkusz sprzedażny zagięty w połowie, niewielkie uszkodzenie narożników.

Fi.843
Mi.984 
40 PLN
5558

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, czworoblok znaczka za 10 gr., prawy górny z rzadkim błędem stalorytu "smuga nad nogą szermierza", gwarancja Krawczyk.

Fi.843 B
Mi.984 
40 PLN
5559

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z przesuniętym drukiem stalorytu.

Fi.843, 846, 848
Mi.984, 967, 969
120 PLN
5560

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert.

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
40 PLN
5561

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
30 PLN
5562

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, usterka - kreska nad "O" w Melbourne, lewy dolny znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.844
Mi.985
10 PLN
5563

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 25 gr. z błędem "plamka pomiędzy 2 i 5", gwarancja.

Fi.845 B21
Mi.986 
30 PLN
5564

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka (stalorytu) w prawą stronę, ręka poza ramką.

Fi.846
Mi.967
75 PLN
5565

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - ręka biegacza już poza ramką obrazka. Rzadko spotykane aż tak silne przesunięcie.

Fi.846
Mi.967 
75 PLN
5566

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.846
Mi.987
50 PLN
5567

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, czworoblok znaczka za 1,55 zł., lewe z rzadkimi błędami stalorytu "mgiełka nad lewą ręką gimnastyczki", gwarancja Krawczyk.

Fi.848 B
Mi.989
60 PLN
5568

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką w postaci kropki nad zawodniczką.

Fi.849
Mi.994
20 PLN
5569

1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesunięta perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.850
Mi.993
80 PLN
5570

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
5571

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.95.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
65 PLN
5572

1956 Pomnik M.Kopernika w Warszawie, część karty z opłaconą odpowiedzią z błędem "miejsee" zamiast "miejsce" w adresie odbiorcy, skasowana okolicznościowo 15.05.1973 w Elblągu; temat - KOPERNIK.

Fi.Cp144a
30 PLN
5573

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
5574

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 1060 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
690 PLN
5575

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.851-3
Mi.995-7
10 PLN
5576

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
5577

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.193,80).

Fi.851-899
Mi.995-144 
125 PLN
5578

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
5579

1957 ONZ, znaczek z bloku.

Fi.857
Mi.1001 
30 PLN
5580

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
20 PLN
5581

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
5582

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
5583

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
5584

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadsze ze środka arkusika w obu układach - przywieszka po lewej i po prawej stronie znaczka (Fi.520.-).

Fi.859 Pw
Mi.1004 
500 PLN
5585

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
600 PLN
5586

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie.

Fi.860
Mi.1005
80 PLN
5587

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN