Auction 72. Communist Poland 1945-1952

4099

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
60 PLN
4100

Fi.372
Mi.405
250 PLN
4101

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, list polecony wysłany 20.8 z Chełmna do Warszawy krótko po wycofaniu znaczka z obiegu, frankatura nie zakwestionowana przez Pocztę; przesyłka niedoręczona i po opatrzeniu stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy; jako kopertę wykorzystano przedwojenną całostkę lotniczą ze znakiem opłaty przedstawiającym marszałka Rydza-Śmigłego; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
500 PLN
4102

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
4103

1945 znaczek z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem na liście poleconym z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej 1566 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.372
Mi.405
220 PLN
4104

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, karnet okolicznościowy.

Fi.372
Mi.405
35 PLN
4105

Fi.372
Mi.405
60 PLN
4106

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, narożny czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., unikalne w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
4 000 PLN
4107

Fi.373
Mi.406
80 PLN
4108

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
4109

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z obiegu pocztowego z Nowego, gwarancja.

Fi.373
Mi.406
60 PLN
4110

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.Bardzo dobry stan zachowania

Fi.373
Mi.406
25 PLN
4111

Fi.373
Mi.406
160 PLN
4112

1945 FDC - "1 rocznica Manifestu Lipcowego", marginesowy pasek trzech znaczków ostemplowany w pierwszym dniu obiegu - 22.VII w urzędzie Sochaczew 1 na miejscowym grzecznościowym ekspresowym liście poleconym, niedopłaconym o 1 zł (3 zł list ponad 20 g + polecenie 2 zł + expres 5 zł = 10 zł), poczta pobrała opłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty, czyli 2 zł; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
800 PLN
4113

1945 Westerplatte, marginesowy czworoblok znaczków za 1+9 zł. w rzadszym kolorze ciemnoniebieskawoszarym.

Fi.374b
Mi.407
200 PLN
4114

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4115

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
55 PLN
4116

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z Radomska 18.IX.45 do Czechosłowacji, list nieprawidłowo opłacony, stempel cenzury wojskowej nr 1998 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4117

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407
150 PLN
4118

1945 Westerplatte, marginesowy czworoblok znaczków za 1+9 zł. w kolorze ciemnoszarym.

Fi.374
Mi.407
160 PLN
4119

1945 Westerplatte, kompletny gumowany arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; co najmniej cztery znaczki z pełną nieuszkodzoną gumą, na pozostałych częściowe ubytki kleju.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
400 PLN
4120

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4121

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4122

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
100 PLN
4123

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
4124

Fi.375
Mi.408
20 PLN
4125

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410
50 PLN
4126

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym i błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz.

Fi.375 No B
Mi.408
800 PLN
4127

1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód tej tezy, gwarancja.

Fi.375 P B
Mi.408
800 PLN
4128

1945 list polecony z Raciborza do Czechosłowacji,prowizoryczny stempel Racibórz oraz cenzury wojskowej nr 685, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.375, 384
Mi.408, 418
140 PLN
4129

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami I i II.

Fi.375I-II, 376a I-I
Mi.408-9
35 PLN
4130

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem, część belki już na dole znaczka.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4131

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
85 PLN
4132

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesunietym nadrukiem, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
4133

1945 wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
90 PLN
4134

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
99 999 PLN
4135

1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z abklaczem całego rysunku znaczka.

Fi.376a
Mi.409b
550 PLN
4136

1945 kartka z Kamiennej Góry 19.12.45 do Jeleniej Góry, niemy datownik i prowizoryczny miejscownik Kamieniogóra, widokówka z Kłodzka.

Fi.376a
Mi.409b
70 PLN
4137

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4138

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN