The auction will start on 19.04.2024

Auction 71. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
61480

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego, marginesowy czworoblok za 15 hal. w kolorze czerwonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym


400 PLN
61481

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca (na 36 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze czarnym, 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim i 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; wycięte z tej książeczki projekty autorów tak znanych jak Bartłomiejczyk, Trojanowski, Husarski czy Tom często sprzedawane są na aukcjach jako próby, niektóre niewiele się od prób różnią, książeczka poszukiwana na rynku kolekcjonerskim, kompletna i w tak dobrym stanie szalenie rzadka.


2 400 PLN
61482

1918 projekty Jana Ogórkiewicza - zgłoszone na pierwszy konkurs z 1917 roku (pozostałe konkursy rozpisano w 1921, 1930 i 1934 roku); odbitki w kolorze czarnym na grubym gładzonym papierze; 60 fen. - Panorama Warszawy od strony Wisły, 22x29mm i 60 fen. - Zamek w Warszawie od strony Wisły, 22x29mm; oryginał pierwszego - tusz na kalce technicznej, zakupiony od Tadeusza Ulasińskiego w 1927 roku - numer inwentarza Muzeum Poczty i Tel./F I 189; piękny stan, gwarancja E(ysmont).


800 PLN
61483

1918 znaczek kasowany niemieckim kasownikiem do pokwitowań telegraficznych w Warszawie.


200 PLN
61484

1918 znaczki okupacyjne stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy, prawdopodobnie przeznaczonym do stemplowania urzędu nadawczego na przekazach.


300 PLN
61485

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 2 hal. z błędem "prawa cyfra 2 bez szeryfa i uszkodzona ramka pod cyfrą", gwarancja.

Fi.55 B
Mi.54
30 PLN
61486

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kasowany znaczek za 2 hal. z błędem "przerwa w ramce nad TA", gwarancja Krawczyk.

Fi.55 B
Mi.54 
30 PLN
61487

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczki z prywatną perforacją w tym 6 hal - parka pionowa najrzadszego znaczka tego wydania niezwykle rzadko spotykana na korespondencji, opłacony zgodnie z taryfą list wysłany 12.III z Cieszyna; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.55, 56, 57, 58
Mi.54, 55, 56, 57
1 200 PLN
61488

1919 wydanie Komisji Rządzącej, miejscowy list z Cieszyna.

Fi.55, 56, 61
150 PLN
SOLD
61489

1919 wydanie Komisją Rządzącej, zestaw 15 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.55, 59, 61, 62, 63
Mi.54, 58, 60, 61, 62
150 PLN
61490

1919 wydanie Komisji Rządzącej, zestaw znaczków w czworoblokach z prywatnym ząbkowaniem, bez czworobloku znaczka za 6 halerzy.

Fi.55-7, 59-65
Mi.54-6, 58-64
100 PLN
61491

1919 wydanie Komisji Rządzącej, zestaw znaczków z obiegu pocztowego plus znaczki tego wydania z nadrukami dopłaty.

Fi.55-7, 59-65, D32-3, D35
Mi.54-6, 58-64
120 PLN
61492

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
61493

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.120.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Mikstein.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
61494

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
61495

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64 
75 PLN
61496

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria znaczków z oryginalnego obiegu z różnych urzędów.

Fi.55-65
Mi.54-64 
70 PLN
61497

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria lokalnie ząbkowana, znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64 
240 PLN
61498

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "duże wcięcie w prawej cyfrze 3", gwarancja.

Fi.56 B
Mi.55 
50 PLN
61499

1919 wydanie Komisji Rządzącej, unikalny zestaw niekatalogowanych prób znaczków za 5, 10 i 15 hal. w kolorze ciemnoszarym ze słabymi wtórnymi odbitkami maszynowymi na odwrocie, pierwsza na papierze szarym z dodatkową liniaturą (x), dwie pozostałe na papierze białym grubym (z); PZP tom 1 str.140, w katalogu Fischer musiałyby zostać opisane jako 57 P4x, 59 P4z, 60 P4z; sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.57 P2x, 59 P4z, 60 P4z
Mi.56, 58, 59 
12 000 PLN
61500

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., prawy z klasycznym błędem na poz.30 "zgrubiony szpon prawej nogi", mała prześwitka pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.59 B2
Mi.58 
60 PLN
61501

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 25 dofrankowana znaczkiem za 10 hal wydania Komisji Rządzącej i za 5 hal wydania definitywnego w walucie koronowej, wysłana 21.V z niewielkiej miejscowości Drogomyśl do Brna, opłacona 30 hal - zgodnie z taryfą zagraniczną z 25.I.1919 (15+5+10), znaczki unieważnione datownikiem austriackim z napisami po niemiecku i polsku, znaku opłaty przez przeoczenie nie skasowano, przesyłka dotarła na miejsce 24.V; ciekawostką jest fakt, że na karcie oddanej do przedruku znajduje się dolepiony jeszcze za austriackich czasów znaczek pośpieszny za 2 hal; prawidłowe, wczesne użycie karty wydania krakowskiego; walor o wielu ciekawych elementach, w ogólnie dobrym stan zachowania (karta w dwóch miejscach u góry i u dołu rozdarta); gwarancja Schmutz.

Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78 
1 000 PLN
61502

1919 wydanie Komisji Rządzącej, bardzo rzadka próba znaczka za 25 hal. w kolorze szarofioletowym na niebieskobiałym cienkim papierze (Fi.2800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.62 P5y
Mi.61 
3 200 PLN
61503

1919 wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 25 hal. w kolorze fioletowym, podlepka, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.62P5
2 500 PLN
61504

1919 wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 25 hal. w kolorze szaroniebieskim, ciężka podlepka, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.62P6
2 300 PLN
61505

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 70 h. z lekkim abklatschem.

Fi.64
Mi.63 
30 PLN
61506

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopurpurowym, gwarancja.

Fi.73 P2
Mi.65
120 PLN
SOLD
61507

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja.

Fi.73 P3
Mi.65
120 PLN
SOLD
61508

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze ciemnopomarańczowym, gwarancja.

Fi.73 P4
Mi.65
120 PLN
SOLD
61509

1919 wydanie w walucie koronowej, podwójny druk próby znaczka za 3 hal. w kolorze czerwonawobrązowym, podwójna gwarancja.

Fi.73 P8 Dp
Mi.65
150 PLN
SOLD
61510

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.360.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76 
320 PLN
61511

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76 
100 PLN
61512

1919 wydanie w walucie koronowej, fragmenty arkusza.

Fi.73B
Mi.77
55 PLN
61513

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Walisch.

Fi.73B
Mi.77
50 PLN
SOLD
61514

1919 przekaz pieniężny z Zabłocia koło Żywca do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem PORTO z Krakowa.

Fi.73B, 79B, 83B.
80 PLN
61515

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopurpurowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P2
Mi.65P
70 PLN
SOLD
61516

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P3
Mi.65P
70 PLN
61517

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze ciemno pomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P4
Mi.65P
70 PLN
61518

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze zielonkawoszarym, gwarancja.

Fi.74 P2
Mi.66
100 PLN
61519

1919 wydanie w walucie koronowej, marginesowa próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnoszarozielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.74 P3
Mi.66 
100 PLN