Auction 71. Town postage 1914-1918

60741

Fi.1 FFi
40 PLN
60742

Fi.1 FFi
40 PLN
60743

Fi.1 FFi
40 PLN
60744

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

40 PLN
60745

1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach.

120 PLN
60746

1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - cięty znaczek za 10 gr. w fantazyjnej srebrnej barwie, sygnowany.

Fi.2 FFi
40 PLN
60747

1915 Warszawa, Orzeł, parka znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.400.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw
1 200 PLN
60748

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 16.11, doręczenie opłacone jak za przesyłkę ekspresową - dwoma znaczkami po 10 gr, unieważnionymi kasownikiem z wyróżnikiem "b", dodatkowo stempelek Poczty Miejskiej WRĘCZENIE OPŁACONE (98x17 mm) w kolorze czerwonolila (Fi.180,-); minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2, 27IIa
100 PLN
60749

Fi.2f
10 PLN
60750

1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy (zwykły znaczek - Mi.350 euro, z błędem 25% dopłaty), gwarancja Rembieliński.

Fi.3IIt
Mi.3ca
700 PLN
60751

1915 Warszawa, znaczek z czytelnie odbitym ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
70 PLN
60752

1915 Warszawa, odwrócony nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja w położeniu nadruku Schmutz.

Fi.4Iba No
Mi.4aa
240 PLN
60753

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. na podstawowym z żółtawozielonym tłem, pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.5aId
Mi.6Iaa
40 PLN
60754

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5bIIe
180 PLN
60755

Fi.6-7 Mk
40 PLN
60756

1915 Warszawa, nadruk nowej wartości 6/5 gr. na makulaturze - Syrena druk normalny i odwrócony Orzeł.

Fi.7 Mk
Mi.8
40 PLN
60757

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.7b
10 PLN
60758

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.9a, b
10 PLN
60759

Fi.10b, c
15 PLN
60760

Fi.I, II
230 PLN
60761

Fi.I-II P
1 200 PLN
60762

Fi.I-IIb
800 PLN
60763

Fi.IIb
250 PLN
60764

Fi.Ic
400 PLN
60765

1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw.

60 PLN
60766

Fi.1-2
80 PLN
60767

Fi.1-2
220 PLN
60768

Fi.1-2
90 PLN
60769

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
800 PLN
60770

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, gwarancja.

Fi.1III
64 PLN
60771

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

80 PLN
60772

Fi.2, 9, 10
30 PLN
60773

1916 Częstochowa, list ekspresowy wysłany 9.6 z Warszawy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik z datą 11 VI na mostku i nieopisany w literaturze taryfowy prostokątny w ramce stempelek "Porto Pf." z dopisaną liczbą "24"; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; niezwykle rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2a
2 400 PLN
60774

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila, stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
800 PLN
60775

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa wysłana 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
80 PLN
60776

1916 Sosnowiec, gwarancja.

55 PLN
60777

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1600.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
60778

Fi.3-4
380 PLN
60779

Fi.3-4
120 PLN
60780

Fi.3-4
400 PLN