Auction 71. Postal stationery

67461

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47.

Fi.Cp86
20 PLN
67462

Fi.Cp86
20 PLN
67463

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
35 PLN
67464

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 34.

Fi.Cp86
35 PLN
67465

Fi.Cp86
40 PLN
67466

Fi.Cp87
200 PLN
67467

Fi.Cp87
200 PLN
67468

Fi.Cp87
200 PLN
67469

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Placówka 2p.p. L.P. w Zielonej (w Karpatach) - listopad 1914; karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie, przesłana do Warszawy.

Fi.Cp88
80 PLN
67470

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 26 - Ułan nd grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916, wysłana 1.VIII z miejscowości Bolesławice (Bolesławiec) do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty).

Fi.Cp88
100 PLN
67471

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 22 czystych kart (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 460 PLN
67472

Fi.Cp88
60 PLN
67473

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
95 PLN
67474

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
67475

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja nr 3 Jan Kochanowski.

Fi.Cp89
300 PLN
67476

Fi.CfpU4
200 PLN
67477

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (z napisem ŁÓDŹ) z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 4, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp91II
200 PLN
67478

1945 stemple okolicznościowe I. Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników P. i T. w Poznaniu 16.6.1945 na rzadkiej całostce z hasłem propagandowym nr 1.

Fi.Cp 92
90 PLN
67479

Fi.Cp92II
150 PLN
67480

Fi.Cp94A
15 PLN
67481

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
67482

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
67483

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
67484

1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp95
10 PLN
67485

1945 całostka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków.

Fi.Cp95A
45 PLN
67486

Fi.Cp95AI
30 PLN
67487

Fi.Cp95AII
30 PLN
67488

Fi.Cp95AII
30 PLN
67489

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 28.X.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
67490

Fi.Cp96IA
15 PLN
67491

1947 kartka z Małych Cieśli do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
67492

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
15 PLN
67493

Fi.Cp96
10 PLN
67494

Fi.Cp96
10 PLN
67495

1947 kartka z Krakowa do Przemyśla.

Fi.Cp96
10 PLN
67496

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
67497

Fi.Cp97
30 PLN
67498

Fi.Cp97
40 PLN
67499

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
20 PLN
67500

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN