53884 |
1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
53885 |
1920 miejscowy list polecony do ministra spraw wojskowych w Warszawie 30.7.20 od posła na sejm rabina M.Halperna, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.78B Mi.106 |
| 60 PLN | |
53886 |
1920 kartka z Glinika Mariampolskiego do Warszawy. | Fi.80B Mi.84 |
| 40 PLN | |
53887 |
1920 list polecony z Zakopanego do Sanoka, mieszana frankatura znaczków w markach i koronach, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkami dopłaty. | Fi.80B, 91B, 92B, D2 |
| 120 PLN | |
53888 |
1920 list polecony z Bodzentyn 29.XI.20 do Radomia, nadawca gen. W.P. J. Lasocki. | Fi.81B Mi.84 |
| 25 PLN | |
53889 |
1920 list firmowy z Poznania do Niemiec. | Fi.85B, 107 Mi.101, 123 |
| 30 PLN SOLD | |
53890 |
1920 miejscowy list polecony z Warszawy 26.3.20. | Fi.86A, 89A, Ck6 |
| 100 PLN | |
53891 |
1920 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.86A, 103B Mi.90, 119A |
| 90 PLN | |
53892 |
1920 list z Poznania do Niemiec. | Fi.86B, 88B Mi.102, 104 |
| 15 PLN | |
53893 |
1920 mieszana frankatura niemieckiej całostki i polskiego znaczka na kartce z Gniewkowa 13.3.20 do Niemiec, gwarancja. | Fi.86B, Cp |
| 350 PLN | |
53894 |
1920 list polecony z Poznania4.1.20 do Berlina, niemiecka erka. | Fi.87B, 89B, 109 Mi.103, 105, 125 |
| 50 PLN | |
53895 |
1920 kartka polecona ze Lwowa do Krakowa, ręcznie pisana erka. | Fi.88B, 90B Mi.104, 106 |
| 100 PLN | |
53896 |
1920 niemiecka całostka z niefilatelistycznego obiegu opłacona polskim znaczkiem z Neumark - Nowego Miasta stolica powiatu lubawskiego do Poznania, datownik niemiecki z pierwszego okresu obowiązywania do 14.4.20 taryfy wewnątrz niemieckiej na tym terenie, gwarancja. | Fi.89B Mi.105 |
| 700 PLN | |
53897 |
1920 kartka z Piotrkowa do Lublina z rzadkim stemplem porta "POBRAĆ PIOTRKÓW", ciekawa widokówka z Piotrkowa. | Fi.89B Mi.105 |
| 80 PLN | |
53898 |
1920 PŁOCK - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Płocka, gwarancja Krawczyk. | Fi.90B Mi.106x |
| 40 PLN | |
53899 |
1920 AMBULANS NR.105 relacji MŁAWA-WARSZAWA, karta pocztowa do Warszawy przesłana 27.VII ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "*a*", datownik odbiorczy Warszawa 29.VII; żaden ambulans kursujący na tej trasie nie jest w literaturze opisany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.91B Mi.107 |
| 400 PLN | |
53900 |
1920 list firmowy z Warszawy 1.2.20 do Londynu, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1 w okręgu. | Fi.91B Mi.108 |
| 120 PLN | |
53901 |
1920 list polecony z Warszawy 11.7.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury Wr.1 w okręgu. | Fi.91B, 92B Mi.108, 109 |
| 55 PLN | |
53902 |
1920 list firmowy z Torunia do Berlina. | Fi.91B, 94B Mi.108, 111 |
| 50 PLN | |
53903 |
1920 list polecony z Sanoka 16.VI.20 do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej w kolorze czarnym "Czr.Kr.". | Fi.92B Mi.109 |
| 120 PLN | |
53904 |
1920 list polecony z Sanoka do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej w kolorze czarnym "Czr.Kr.". | Fi.92B Mi.109 |
| 100 PLN | |
53905 |
1920 wydanie dla obszaru całej RP po unifikacji, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, podlepka i ubytki w gumie. | Fi.97 Mi.107 |
| 50 PLN | |
53906 |
1920 wydanie dla obszaru całej RP po unifikacji, znaczek z perforacją na zagiętym marginesie, podlepka na marginesie i nierównomiernie nałożona guma, charakterystyczna dla tego wydania. | Fi.99 Mi.115 |
| 90 PLN | |
53907 |
1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.99 Mi.115 |
| 50 PLN | |
53908 |
1920 wydanie dla obszarów całej Rzeczypospolitej, arkusz znaczka za 6 mk. bez gumy, materiał badawczy. | Fi.99 Mi.115 |
| 60 PLN | |
53909 |
1920 wydanie w walucie markowej - nowy nakład, parka prób znaczków za 6 mk. w rzadkim odcieniu oksydowanego karminu na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.99 P1 Mi.115 |
| 600 PLN | |
53910 |
1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.100t Mi.116 |
| 180 PLN | |
53911 |
1920 wydanie dla obszarów całej Rzeczypospolitej, arkusz znaczka za 20 mk. bez gumy, materiał badawczy. | Fi.101 Mi.116 |
| 100 PLN | |
53912 |
1920 list z Poznania 3.4.20 do Niemiec. | Fi.107 Mi.123 |
| 30 PLN | |
53913 |
1920 firmowy list z Brodnicy 19.4.20 do Drezna, mieszana frankatura znaczka polskiego i niemieckiego. | Fi.107 Mi.123 |
| 150 PLN | |
53914 |
1920 kartka z Poznania 5.8.20 do Berlina, słabo odbity stempelek cenzury poznańskiej P8 w trójkącie. | Fi.112 Mi.128 |
| 80 PLN | |
53915 |
1920 list polecony z Grodna 20.II.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr1, brak jednego znaczka na odwrocie. | Fi.112 Mi.128 |
| 120 PLN | |
53916 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, parka z perforacją na zagiętym arkuszu - brak perforacji pionowej na marginesie, podlepka na górnym znaczku. | Fi.114 Mi.147 |
| 90 PLN | |
53917 |
1920 zagraniczny list z Podwieska do Połczyna, uszkodzona klapa koperty. | Fi.118, 135 |
| 85 PLN | |
53918 |
1920 list polecony ze Zbaraża 5.5.20 do Stanów Zjednoczonych. | Fi.189, 209 Mi.208, 237 |
| 130 PLN | |
53919 |
1920 AMBULANS NR.104 relacji ALEKSANDRÓW-WARSZAWA, karta pocztowa ze stacji Brzezie do Warszawy przesłana 5.II ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "b"; żaden ambulans kursujący na tej trasie w literaturze nie jest opisany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp24 |
| 800 PLN | |
53920 |
1920 kartka z Będzina 22.9.20 do Cieszyna. | Fi.Cp35I |
| 10 PLN | |
53921 |
1920 PRZEGLĄDANE przez WŁADZĘ WOJSKOWĄ NR.6, fioletowy stempelek łódzkiej cenzury wojskowej na widokówce wysłanej 4.11 z Blankenburga w Niemczech do Łodzi, znaczek za 30 fen w rzadszym I typie; dobry stan zachowania. | Mi.140, 142, 144I |
| 120 PLN | |
53922 |
1920 kartka z Chełmży 7.3.20 do Niemiec z mieszana frankaturą znaczka polskiego z niemieckimi. | |
| 280 PLN | |
53923 |
1920 WILEŃSZCZYZNA - WILNO - widokówka wysłana 26.I z Wilna do kopalni "Mortimer" w miejscowości Zagórze poczta Dąbrowa Górnicza, datownik Wilno 1 z wyróżnikiem "a", pomimo, że przesyłka nie nosi oznaczeń poczty polowej, ani stempli formacyjnych - nadawcą był najpewniej wojskowy, dlatego przy nadaniu nie pobrano opłaty pocztowej; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania z pierwszego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, stosunkowo krótkiego (19.4.1919-14.7.1920), okresu przynależności Wilna do Polski. | |
| 300 PLN | |