Auction 70. Inter-war Poland 1919-1939

53884

1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
53885

1920 miejscowy list polecony do ministra spraw wojskowych w Warszawie 30.7.20 od posła na sejm rabina M.Halperna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78B
Mi.106
60 PLN
53886

1920 kartka z Glinika Mariampolskiego do Warszawy.

Fi.80B
Mi.84
40 PLN
53887

1920 list polecony z Zakopanego do Sanoka, mieszana frankatura znaczków w markach i koronach, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkami dopłaty.

Fi.80B, 91B, 92B, D2
120 PLN
53888

1920 list polecony z Bodzentyn 29.XI.20 do Radomia, nadawca gen. W.P. J. Lasocki.

Fi.81B
Mi.84
25 PLN
53889

1920 list firmowy z Poznania do Niemiec.

Fi.85B, 107
Mi.101, 123
30 PLN
53890

1920 miejscowy list polecony z Warszawy 26.3.20.

Fi.86A, 89A, Ck6
100 PLN
53891

1920 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.86A, 103B
Mi.90, 119A
90 PLN
53892

1920 list z Poznania do Niemiec.

Fi.86B, 88B
Mi.102, 104
15 PLN
53893

1920 mieszana frankatura niemieckiej całostki i polskiego znaczka na kartce z Gniewkowa 13.3.20 do Niemiec, gwarancja.

Fi.86B, Cp
350 PLN
53894

1920 list polecony z Poznania4.1.20 do Berlina, niemiecka erka.

Fi.87B, 89B, 109
Mi.103, 105, 125
50 PLN
53895

1920 kartka polecona ze Lwowa do Krakowa, ręcznie pisana erka.

Fi.88B, 90B
Mi.104, 106
100 PLN
53896

1920 niemiecka całostka z niefilatelistycznego obiegu opłacona polskim znaczkiem z Neumark - Nowego Miasta stolica powiatu lubawskiego do Poznania, datownik niemiecki z pierwszego okresu obowiązywania do 14.4.20 taryfy wewnątrz niemieckiej na tym terenie, gwarancja.

Fi.89B
Mi.105
700 PLN
53897

1920 kartka z Piotrkowa do Lublina z rzadkim stemplem porta "POBRAĆ PIOTRKÓW", ciekawa widokówka z Piotrkowa.

Fi.89B
Mi.105
80 PLN
53898

1920 PŁOCK - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Płocka, gwarancja Krawczyk.

Fi.90B
Mi.106x
40 PLN
53899

1920 AMBULANS NR.105 relacji MŁAWA-WARSZAWA, karta pocztowa do Warszawy przesłana 27.VII ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "*a*", datownik odbiorczy Warszawa 29.VII; żaden ambulans kursujący na tej trasie nie jest w literaturze opisany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.91B
Mi.107
400 PLN
53900

1920 list firmowy z Warszawy 1.2.20 do Londynu, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1 w okręgu.

Fi.91B
Mi.108
120 PLN
53901

1920 list polecony z Warszawy 11.7.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury Wr.1 w okręgu.

Fi.91B, 92B
Mi.108, 109
55 PLN
53902

1920 list firmowy z Torunia do Berlina.

Fi.91B, 94B
Mi.108, 111
50 PLN
53903

1920 list polecony z Sanoka 16.VI.20 do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej w kolorze czarnym "Czr.Kr.".

Fi.92B
Mi.109
120 PLN
53904

1920 list polecony z Sanoka do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej w kolorze czarnym "Czr.Kr.".

Fi.92B
Mi.109
100 PLN
53905

1920 wydanie dla obszaru całej RP po unifikacji, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, podlepka i ubytki w gumie.

Fi.97
Mi.107
50 PLN
53906

1920 wydanie dla obszaru całej RP po unifikacji, znaczek z perforacją na zagiętym marginesie, podlepka na marginesie i nierównomiernie nałożona guma, charakterystyczna dla tego wydania.

Fi.99
Mi.115
90 PLN
53907

1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.99
Mi.115
50 PLN
53908

1920 wydanie dla obszarów całej Rzeczypospolitej, arkusz znaczka za 6 mk. bez gumy, materiał badawczy.

Fi.99
Mi.115
60 PLN
53909

1920 wydanie w walucie markowej - nowy nakład, parka prób znaczków za 6 mk. w rzadkim odcieniu oksydowanego karminu na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.99 P1
Mi.115
600 PLN
53910

1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.100t
Mi.116
180 PLN
53911

1920 wydanie dla obszarów całej Rzeczypospolitej, arkusz znaczka za 20 mk. bez gumy, materiał badawczy.

Fi.101
Mi.116
100 PLN
53912

1920 list z Poznania 3.4.20 do Niemiec.

Fi.107
Mi.123
30 PLN
53913

1920 firmowy list z Brodnicy 19.4.20 do Drezna, mieszana frankatura znaczka polskiego i niemieckiego.

Fi.107
Mi.123
150 PLN
53914

1920 kartka z Poznania 5.8.20 do Berlina, słabo odbity stempelek cenzury poznańskiej P8 w trójkącie.

Fi.112
Mi.128
80 PLN
53915

1920 list polecony z Grodna 20.II.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr1, brak jednego znaczka na odwrocie.

Fi.112
Mi.128
120 PLN
53916

1920 orzeł na tarczy barokowej, parka z perforacją na zagiętym arkuszu - brak perforacji pionowej na marginesie, podlepka na górnym znaczku.

Fi.114
Mi.147
90 PLN
53917

1920 zagraniczny list z Podwieska do Połczyna, uszkodzona klapa koperty.

Fi.118, 135
85 PLN
53918

1920 list polecony ze Zbaraża 5.5.20 do Stanów Zjednoczonych.

Fi.189, 209
Mi.208, 237
130 PLN
53919

1920 AMBULANS NR.104 relacji ALEKSANDRÓW-WARSZAWA, karta pocztowa ze stacji Brzezie do Warszawy przesłana 5.II ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "b"; żaden ambulans kursujący na tej trasie w literaturze nie jest opisany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
800 PLN
53920

1920 kartka z Będzina 22.9.20 do Cieszyna.

Fi.Cp35I
10 PLN
53921

1920 PRZEGLĄDANE przez WŁADZĘ WOJSKOWĄ NR.6, fioletowy stempelek łódzkiej cenzury wojskowej na widokówce wysłanej 4.11 z Blankenburga w Niemczech do Łodzi, znaczek za 30 fen w rzadszym I typie; dobry stan zachowania.

Mi.140, 142, 144I
120 PLN
53922

1920 kartka z Chełmży 7.3.20 do Niemiec z mieszana frankaturą znaczka polskiego z niemieckimi.

280 PLN
53923

1920 WILEŃSZCZYZNA - WILNO - widokówka wysłana 26.I z Wilna do kopalni "Mortimer" w miejscowości Zagórze poczta Dąbrowa Górnicza, datownik Wilno 1 z wyróżnikiem "a", pomimo, że przesyłka nie nosi oznaczeń poczty polowej, ani stempli formacyjnych - nadawcą był najpewniej wojskowy, dlatego przy nadaniu nie pobrano opłaty pocztowej; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania z pierwszego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, stosunkowo krótkiego (19.4.1919-14.7.1920), okresu przynależności Wilna do Polski.

300 PLN