The new auction will start soon

Auction 70. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
54324

1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.257
Mi.278 
200 PLN
54325

1934 list polecony z Łap 6.X.34 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.261
Mi.282 
25 PLN
54326

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, luzak, gwarancja Schmutz.

Fi.264
Mi.285
150 PLN
54327

1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
50 PLN
54328

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki na wycinkach z datownikiem okolicznościowym Wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
120 PLN
54329

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
125 PLN
54330

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
54331

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego (Fi.1050.-), gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65P+L
Mi.285-86 
1 000 PLN
54332

1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak.

Fi.266
Mi.287
15 PLN
54333

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
54334

1934 firmowy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna frankatura znaczkami wydania z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge.

Fi.268, 269
Mi.289, 290 
200 PLN
SOLD
54335

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90 
100 PLN
54336

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
100 PLN
54337

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, seria znaczków z przedrukiem na lotniczym liście poleconym wysłanym 30.VIII z Warszawy do Przemyśla, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE WARSZAWA 31" z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 015).

Fi.268-269L
Mi.289-290
120 PLN
54338

1934 list z lotu balonem Syrena z okazji zawodów o puchar Gordon - Bennetta, na odwrocie kasownik z miejsca lądowania w Szczuczynie.

Fi.269
Mi.290 
50 PLN
54339

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum).

Fi.270III
Mi.291II
140 PLN
54340

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk.

Fi.270III
Mi.291II 
110 PLN
54341

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z niebieskoczarnym nadrukiem najrzadszego typu III - z obniżonym gr. (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 000 PLN
54342

1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem niebieskoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.270IIc
Mi.270IB
855 PLN
SOLD
54343

1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski.

Fi.270Ib
Mi.291IA 
500 PLN
54344

1934 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony z Leszna 11.9.35, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja Petriuk.

Fi.271B1
Mi.292II 
120 PLN
SOLD
54345

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II 
30 PLN
54346

1934 wydanie przedrukowe, gwarancja Petriuk.

Fi.272I
Mi.293I 
120 PLN
54347

1934 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE 1934 28.VIII.-16.IX." Warszawa 2 (wyróżnik *c*), bardzo ładnie odciśnięty rzadki wirnik okolicznościowy (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na karcie przesłanej 13.VIII do Włocławka; dobry stan zachowania (Myślicki 34 109).

Fi.Cp51
200 PLN
54348

1934 polecony list z Holandii do Radomia przewieziony w ambulansem pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr 3 z wyróżnikiem b.


100 PLN
54349

1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna.


85 PLN
54350

1934 list sądowy z Działdowa, wewnątrz znaczki sądowe.


80 PLN
54351

1934-9 komplet pięciu katalogów znaczków polskich wydanych przez firmę Jana Witkowskiego z Poznania.


150 PLN
SOLD
54352

1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.211, 251, 271
25 PLN
54353

1935 list polecony z Wisły do Poznania.

Fi.238, 251
Mi.257, 272
20 PLN
54354

1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
35 PLN
54355

1935 list polecony z Nowej Wsi Wielkiej 1.10.35 do Niemiec, ciekawy kasownik, znaczki w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d
Mi.257 
40 PLN
54356

1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych.

Fi.251
Mi.272
35 PLN
54357

1935 list z Kozina koło Dubna do Niemiec, frankatura za druki.

Fi.251
Mi.272
15 PLN
54358

1935 całostka z obiegu z Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.251, 252, Cp58
30 PLN
54359

1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa.

Fi.251, 255
15 PLN
54360

1935 list z Mościc do Anglii.

Fi.251, 267, 268
Mi.272, 288, 289
70 PLN
54361

1935 firmowy ekspres polecony z Krakowa do Szwecji, na odwrocie nalepki propagandowe XV Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.252, 275
Mi.273, 296 
1 000 PLN
54362

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr. 23 z wyróżnikiem c.

Fi.253
Mi.274 
40 PLN
SOLD
54363

1935 kartka z Staniątki 17.7.35 do Jutrosina.

Fi.253
Mi.274 
10 PLN