54324 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.257 Mi.278 |
| 200 PLN | |
54325 |
1934 list polecony z Łap 6.X.34 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.261 Mi.282 |
| 25 PLN | |
54326 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, luzak, gwarancja Schmutz. | Fi.264 Mi.285 |
| 150 PLN | |
54327 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 50 PLN | |
54328 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki na wycinkach z datownikiem okolicznościowym Wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 120 PLN | |
54329 |
| 125 PLN | |
54330 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
54331 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego (Fi.1050.-), gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65P+L Mi.285-86 |
| 1 000 PLN | |
54332 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak. | Fi.266 Mi.287 |
| 15 PLN | |
54333 |
| 80 PLN | |
54334 |
1934 firmowy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna frankatura znaczkami wydania z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge. | Fi.268, 269 Mi.289, 290 |
| 200 PLN SOLD | |
54335 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
54336 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
54337 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, seria znaczków z przedrukiem na lotniczym liście poleconym wysłanym 30.VIII z Warszawy do Przemyśla, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE WARSZAWA 31" z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 015). | Fi.268-269L Mi.289-290 |
| 120 PLN | |
54338 |
1934 list z lotu balonem Syrena z okazji zawodów o puchar Gordon - Bennetta, na odwrocie kasownik z miejsca lądowania w Szczuczynie. | Fi.269 Mi.290 |
| 50 PLN | |
54339 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum). | Fi.270III Mi.291II |
| 140 PLN | |
54340 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk. | Fi.270III Mi.291II |
| 110 PLN | |
54341 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z niebieskoczarnym nadrukiem najrzadszego typu III - z obniżonym gr. (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 000 PLN | |
54342 |
1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem niebieskoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.270IIc Mi.270IB |
| 855 PLN SOLD | |
54343 |
1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 500 PLN | |
54344 |
1934 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony z Leszna 11.9.35, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja Petriuk. | Fi.271B1 Mi.292II |
| 120 PLN SOLD | |
54345 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr". | Fi.271B1 Mi.292II |
| 30 PLN | |
54346 |
1934 wydanie przedrukowe, gwarancja Petriuk. | Fi.272I Mi.293I |
| 120 PLN | |
54347 |
1934 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE 1934 28.VIII.-16.IX." Warszawa 2 (wyróżnik *c*), bardzo ładnie odciśnięty rzadki wirnik okolicznościowy (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na karcie przesłanej 13.VIII do Włocławka; dobry stan zachowania (Myślicki 34 109). | Fi.Cp51 |
| 200 PLN | |
54348 |
1934 polecony list z Holandii do Radomia przewieziony w ambulansem pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr 3 z wyróżnikiem b. | |
| 100 PLN | |
54349 |
1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna. | |
| 85 PLN | |
54350 |
1934 list sądowy z Działdowa, wewnątrz znaczki sądowe. | |
| 80 PLN | |
54351 |
1934-9 komplet pięciu katalogów znaczków polskich wydanych przez firmę Jana Witkowskiego z Poznania. | |
| 150 PLN SOLD | |
54352 |
1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.211, 251, 271 |
| 25 PLN | |
54353 |
1935 list polecony z Wisły do Poznania. | Fi.238, 251 Mi.257, 272 |
| 20 PLN | |
54354 |
1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 35 PLN | |
54355 |
1935 list polecony z Nowej Wsi Wielkiej 1.10.35 do Niemiec, ciekawy kasownik, znaczki w kolorze ciemnozielonym. | Fi.238d Mi.257 |
| 40 PLN | |
54356 |
1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych. | Fi.251 Mi.272 |
| 35 PLN | |
54357 |
1935 list z Kozina koło Dubna do Niemiec, frankatura za druki. | Fi.251 Mi.272 |
| 15 PLN | |
54358 |
1935 całostka z obiegu z Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.251, 252, Cp58 |
| 30 PLN | |
54359 |
1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa. | Fi.251, 255 |
| 15 PLN | |
54360 |
1935 list z Mościc do Anglii. | Fi.251, 267, 268 Mi.272, 288, 289 |
| 70 PLN | |
54361 |
1935 firmowy ekspres polecony z Krakowa do Szwecji, na odwrocie nalepki propagandowe XV Targów Wschodnich we Lwowie. | Fi.252, 275 Mi.273, 296 |
| 1 000 PLN | |
54362 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr. 23 z wyróżnikiem c. | Fi.253 Mi.274 |
| 40 PLN SOLD | |
54363 |
1935 kartka z Staniątki 17.7.35 do Jutrosina. | Fi.253 Mi.274 |
| 10 PLN | |