The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
53005

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIIP5
200 PLN
53006

1916 Warszawa, niegumowana litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze (Mi.250 euro), lekkie zgięcie i prześwitka; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.III P6
Mi.III P 
250 PLN
53007

1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka.

Fi.IVA MK
Mi.IVB 
80 PLN
53008

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IV MK
25 PLN
53009

1916 Warszawa, unikalne kompletne arkusiki prób serii pomnikowej, barwy odwrotne niż definitywne: 6 gr.- czerwona, a 10 gr. - zielona, tło piaskowe, papier ze znakiem wodnym "fale" w położeniu pionowym, spacje wokół każdego znaczka i charakterystyczne pasowania wycięte w narożnikach arkusików; na aukcjach sporadycznie spotyka się egzemplarze prób w kolorach definitywnych; arkusiki w barwach odwrotnych były oferowane w ostatnim ćwierćwieczu tylko raz, gwarancja Mikulski.

Fi.IV P4, V P4
20 000 PLN
53010

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IVP5
200 PLN
53011

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IVP6
200 PLN
53012

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
53013

1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VI P5
Mi.VI P 
400 PLN
53014

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP5
200 PLN
53015

1916 Warszawa, marginesowa, niegumowana - tak je wydano, litograficzna czarna próba znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym zwykłym (Mi.250 euro), lekka prześwitka poza rysunkiem znaczka, gwarancja i opis.

Fi.V P6
400 PLN
53016

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP6
200 PLN
53017

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP6
200 PLN
53018

1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej.

Fi.1b
380 PLN
53019

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
800 PLN
53020

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
53021

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
53022

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
320 PLN
53023

1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
250 PLN
53024

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
53025

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
400 PLN
53026

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr w typie 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
500 PLN
53027

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
80 PLN
53028

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
Mi.2A 
800 PLN
53029

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
53030

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski.

Fi.2m
1 000 PLN
53031

1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fi.3
180 PLN
53032

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
100 PLN
53033

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia.


180 PLN
53034

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


500 PLN
53035

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
53036

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
53037

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


60 PLN
53038

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


75 PLN
53039

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


200 PLN
53040

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
53041

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan.

Fi.1-5A
120 PLN
53042

1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej.

Fi.1-5A
40 PLN
53043

1918 Luboml, seria cięta na wycinkach.

Fi.1-5A
30 PLN
SOLD
53044

1918 Luboml, ząbkowana i nieząbkowana seria na karcie albumowej z opisem w języku francuskim, znaczki ząbkowane ze śladami przywarcia na gumie, nieząbkowane idealny stan zachowania.

Fi.1-5A, B
Mi.I-V
200 PLN