Auction 70. PoW Gross Born camp

55682

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
55683

Fi.bl.7
220 PLN
55684

Fi.bl.7
360 PLN
55685

Fi.bl.8I
600 PLN
55686

Fi.bl.8I
280 PLN
55687

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.8I
320 PLN
55688

1944 kartka świąteczna, załamany górny lewy narożnik.

Fi.Cp7y
111 PLN
55689

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk), datowana 9.V, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
450 PLN
55690

Fi.Cp14
400 PLN
55691

Fi.Cp19
120 PLN
55692

Fi.Cp21
45 PLN
55693

Fi.Cp21
40 PLN
55694

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
150 PLN
55695

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
55696

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
120 PLN
55697

Fi.Cp25
40 PLN
55698

Fi.Cp25
40 PLN
55699

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, datowana 23.XII; dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! dobry stan zachowania (zagięcia); gwarancja.

Fi.Cp25
160 PLN
55700

1944 Herby miast - Kraków, całostka w oliwkowym kolorze z szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty i napisu POCZTÓWKA, szczególnie mocno widocznym w jego prawej części (litery WKA), unikalny nieopisany do tej pory błąd; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; pojedyncza gwarancja.

Fi.Cp25
3 200 PLN
55701

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta, dobry stan zachowania (poziome zgięcie u dołu karty); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp26
50 PLN
55702

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
55703

1944 "Pomarańczowy lis" na ilustrowanej karcie pocztowej przesłanej 21.XI; te znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ia, Cp10y
700 PLN
55704

1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok wydrukowano na papierze drzewnym a nie kredowym jak całe wydanie, unikatowy walor nie odnotowany w katalogach i literaturze, fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.5
9 000 PLN
55705

1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku, gwarancja.

20 PLN
55706

30 PLN
55707

1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy.

20 PLN
55708

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
60 PLN
55709

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.29
70 PLN
55710

1945 kartka ze znaczkiem i kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Ziemi Czerwieńskiej.

Fi.29
80 PLN
55711

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, karta z dekoracyjnym ornamentem przedstawiającym herby: Rzeszowa, Lwowa i Łańcuta; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp31
120 PLN