Auction 70. PoW Woldenberg camp

55519

3 200 PLN
55520

1943 LOTERIA OBOZOWA - URZĘDOWO, korespondencja bez opłaty znaczkowej, zawiadomienie o wypłacie wygranej w loterii obozowej na karcie ozdobionej grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO", wysłane 15.X z dodatkowym stempelkiem URZĘDOWO; niezwykle ciekawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN
55521

1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.30
150 PLN
55522

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
55523

Fi.36a, b
100 PLN
55524

1944 kartka do biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
55525

Fi.36a, b
60 PLN
55526

Fi.36a, b
60 PLN
55527

Fi.36a, b
150 PLN
55528

Fi.36a, b
40 PLN
55529

Fi.36b
700 PLN
55530

Fi.37
40 PLN
55531

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki za 10+40 f. o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.37
30 PLN
55532

Fi.38
150 PLN
55533

Fi.38
120 PLN
55534

1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
55535

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
30 PLN
55536

Fi.39
160 PLN
55537

Fi.40
100 PLN
55538

Fi.40
30 PLN
55539

1944 Święto Morza, znaczek za 10 f. o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.40
25 PLN
55540

Fi.41
200 PLN
55541

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.41
200 PLN
55542

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), gwarancja.

Fi.41
2 000 PLN
55543

Fi.41
50 PLN
55544

1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
60 PLN
55545

Fi.41, D11
800 PLN
55546

1944 wystawa "Tydzień Ziem Zachodnich", odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.42-4
65 PLN
55547

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
50 PLN
55548

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
40 PLN
55549

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
55550

Fi.45
150 PLN
55551

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. na róznych papierach i o różnych - ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja

Fi.46
50 PLN
55552

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47ab-50
40 PLN
55553

Fi.47-50 P2
250 PLN
55554

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału.

Fi.48P2
130 PLN
55555

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
120 PLN
55556

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
55557

1944 zawiadomienie z Izby Chorych przesłane 24.VIII na koszt odbiorcy, w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 10 fen. ponieważ w tym okresie opłata za druk wynosiła 5 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D5
800 PLN
55558

Fi.D5-6
40 PLN