Auction 70. Communist Poland 1945-1952

55936

Fi.343
Mi.384
100 PLN
55937

Fi.343, 363
Mi.384, 394
80 PLN
55938

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
55939

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
55940

Fi.344
Mi.386
30 PLN
55941

Fi.344
Mi.386
120 PLN
55942

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.8 "pionowe kreski na rysunku", gwarancja i opis.

Fi.344 B
Mi.386
25 PLN
55943

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
55944

1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z drugim nadrukiem przesuniętym pionowo w górę i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk; drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.26/76 "uszkodzone oznaczenie 1 zł. i przerwana cyfra 9 w górnej dacie" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.344 Np B15, B10
Mi.386DD
6 000 PLN
55945

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
55946

1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3), wszystkie katalogowane błędy gwarancja.

Fi.344-46
Mi.386-88
600 PLN
55947

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43, za 2/25 gr. z poz.10/41, a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej", gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No (B2)
Mi.386-88
12 500 PLN
55948

Fi.344x B2
Mi.386
150 PLN
55949

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
70 PLN
55950

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z pozycji 11 - 18 w arkuszu z silnym przesunięciem nadruku w poziomie wychodzącym poza margines znaczka, błędy i usterki znaczka podstawowego; z poz. 12 z usterką znaczka podstawowego XXIII – nad literami „LS” szczerba w godle, z poz. 17 cyfra „9” wcięta u góry z prawej strony, z poz. 18 z usterką znaczka podstawowego XXIV – nad lewym „G” kropka.

Fi.345B3
Mi.387
800 PLN
55951

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
95 PLN
55952

Fi.346
Mi.388
25 PLN
55953

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
55954

Fi.346
Mi.388
60 PLN
55955

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
55956

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
55957

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
55958

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, odbitka kontrolna - próba typu 1 - okrągła kropka z poz.49 arkusza, na różowopomarańczowym papierze, gwarancja.

Fi.VII P
400 PLN
55959

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
55960

80 PLN
55961

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 720 PLN
55962

1944 przesyłka opłacona gotówką, list przesłany 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

600 PLN
55963

Fi.343
Mi.384
60 PLN
55964

Fi.343
Mi.384
150 PLN
55965

Fi.343
Mi.384
60 PLN
55966

1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
55967

1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
55968

Fi.343
Mi.384
200 PLN
55969

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
55970

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
55971

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
55972

1945 KRN, czworoblok z poz. 84/95. Do nadruku tej wartości zastosowano znaczki podstawowe z I walca z charakterystyczną czerwoną plamką na dolnym marginesie.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
55973

1945 P.K.W.N., parka oryginalnie kasowanych znaczków za 2 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
80 PLN
55974

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch.

Fi.345 B
Mi.387
200 PLN
55975

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 800 PLN