The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 69. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44619

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop. (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
44622

1846 obwoluta listu z Poznania od prezydenta miasta (piękna pieczęć lakowa) do Bydgoszczy, rzadki kasownik "POSEN 3-4".


160 PLN
44623

1846 kompletny list z Poznania 15.6.46 do Francji, stempel drogi pocztowej przez Aachen do Givet "CPR4", adnotacje o opłacie na granicy pruskiej w wysokości 18 groszy i na granicy francuskiej w wysokości 22 i później 7,5 centymów za dalszy transport oraz stempel opłaty 1 centyma za dostarczenie przez listonosza, pięknie udokumentowany obieg pocztowy.


240 PLN
44624

1859 list urzędowy z Śmigiel.


40 PLN
44625

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).


30 PLN
44626

1866 składany druk z Bytomia do Tarnowskich Gór, stempel odbiorczy "TARNOWITZ / Packkammer" w ramce.


350 PLN
44627

1867 TARNOPOL, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Tarnopolu.


Mi.37I 
10 PLN
SOLD
44628

1867 ZAŁOŹCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu.


Mi.37I 
50 PLN
44629

1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie.


Mi.37I 
50 PLN
44630

1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec).


30 PLN
44631

1868 list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania.


300 PLN
44632

1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa.


25 PLN
44633

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania.


Mi.4
50 PLN
44634

1871 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej.


45 PLN
44635

1873 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 3/10 z miejscowości Toszek do Proboszczowic, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem TOST, na odwrocie kasowniki przejściowe Kotulina (GROSS-KOTTULIN) z 3.10 i 4.10; dobry stanie zachowania.


Mi.19
80 PLN
44636

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.16
150 PLN
44637

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P2a 
80 PLN
44638

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P4 
80 PLN
44639

1877 list urzędowy z Kroeben do Gostynia.


40 PLN
44640

1879 list opłacony rosyjskim znaczkiem za 7 kop wydania z 1875 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15, wysłany 16.VII z Przasnysza do Warszawy, znaczek skasowany datownikiem jednoobrączkowym ПРАСНЫШЪ, odciśniętym również poniżej, na odwrocie ten sam datownik z następnego dnia i warszawski kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.25x
60 PLN
44641

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).


20 PLN
44642

1881 list z Krakowa do Woli Flaszczyna, stempel Kraków Dworzec, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego nr 26.


30 PLN
44643

1881 kartka z Warszawy do Gablonz w Czechach.


40 PLN
44644

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.


Mi.P5
60 PLN
44645

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5 
120 PLN
44646

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U30C 
50 PLN
44647

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
60 PLN
44648

1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp6
Mi.P46 
20 PLN
44649

1886 pocztowy list urzędowy z Pońca koło Leszna.


35 PLN
44650

1888 list z Deutsch Neukirch (Nowa Cerekwia) do Niemiec.


45 PLN
44651

1888 PRYMAS POLSKI, ARCYBISKUP GNIEŹNIEŃSKI I POZNAŃSKI - JULIUSZ DINDER, kompletny list z pełną treścią wysłany 22/12 z kancelarii Prymasa Polski do Bydgoszczy, dokument podpisany "+ Juliusz" - własnoręcznie przez Prymasa; przesyłka oznaczona "Portopflichtige Dienstsache" i zwolniona od opłaty pocztowej; na dole pokazano w powiększeniu zalepkę znajdującą się na odwrocie listu; dokument w idealnym stanie zachowania;

Juliusz Dinder - biskup niemiecki, jedyny Niemiec na tronie Prymasa Polski, pierwszy od czasów średniowiecza nie-Polak na tronie arcybiskupim w Gnieźnie, piastujący jednocześnie godność Arcybiskupa Poznańskiego; warto przypomnieć, że od 1572 w okresach bezkrólewia prymas sprawował funkcję interrexa, czyli faktycznej głowy państwa.


800 PLN
44652

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P10I 
50 PLN
44653

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U32A 
60 PLN
44654

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U33A 
70 PLN
44655

1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U34A 
500 PLN
44656

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U35B 
80 PLN
44657

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K1 
80 PLN
44658

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.K3 
80 PLN
44659

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P13 
20 PLN
44660

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S4B 
120 PLN