Auction 69. Town postage 1914-1918

45210

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej z odwróconymi nominałami.

Fi.2-5As
55 PLN
45211

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
1 200 PLN
45212

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
45213

Fi.3-6B
130 PLN
45214

Fi.3a
600 PLN
45215

Fi.4-6
360 PLN
45216

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro) na pięknych wycinkach, podwójna gwarancja Mikstein.

Fi.4-6
440 PLN
45217

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja.

Fi.6B
80 PLN
45218

1918 Żarki, wydanie przedrukowe znaczek za 24/12 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym zamiast czerwonym jako opłata za doręczenie listu poleconego wysłanego 23.X za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b"), unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; to najrzadsza i najwyżej wyceniana odmiana tego wydania (sam znaczek Fi.800.-); na korespondencji bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; sygnatura i gwarancja Plewka, podwójna gwarancja Mikstein.

Fi.6b, OA61, 62
4 000 PLN
45219

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
45220

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta ((ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein, Falkowski, Nassalski, Perzyński.

Fi.7-9
180 PLN
45221

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
45222

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
45223

1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja.

Fi.13B
12 PLN
45224

Fi.14B
12 PLN
45225

Fi.15-18A
Mi.15-18B
40 PLN
45226

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, ząbkowanie 11 1/2,gwarancja Krawczyk.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
50 PLN
45227

1918 Warszawa, kartka z Lublina 26.X.18 do Warszawy, w Warszawie stemplowana stemplem doręczeniowym poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym dla dręczeń popołudniowych, rzadki stempel używany tylko w okresie od 8.9. do 16.11. 1918, kartka z uszkodzeniami ale dobrą prezencją.

Fi.16b
921 PLN
45228

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na liście wysłanym 7.IX z Tuttlingen do Warszawy, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczek poczty Rzeszy z perforacją firmową JS - Jetter & Scheerer; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.21b
350 PLN
45229

1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie.

70 PLN
45230

1918 Warszawa, zezwolenie na zakup ziemniaków ważne w okresie 28.X.1918-31.III.1919 !!! wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne); bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
45231

1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
45232

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

70 PLN
45233

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

100 PLN
45234

1918 kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego miasta Lublina.

20 PLN
45235

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8
80 PLN
45236

Fi.1-8B
320 PLN