Auction 69. PoW Woldenberg camp

47685

1943 znaczek na przesyłki urzędowe na pocztówce ostemplowany 5.VIII.44 datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; gwarancja.

Fi.U1
40 PLN
47686

4 000 PLN
47687

1943 (?) Matka Boska z małym Jezusem na rękach, autorska odbitka drzeworytu sztorcowego sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.), ich prace mogą stanowić ozdobę niejednego zbioru czy galerii; piękny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko sfałdowany).

2 000 PLN
47688

2 500 PLN
47689

80 PLN
47690

1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE.

300 PLN
47691

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO.

150 PLN
47692

100 PLN
47693

80 PLN
47694

500 PLN
47695

80 PLN
47696

1943 grafika autorstwa Mariana Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, bardzo dobry stan zachowania.

1 200 PLN
47697

1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO.

150 PLN
47698

Fi.24, 29
30 PLN
47699

Fi.27
100 PLN
47700

Fi.28
200 PLN
47701

Fi.36
30 PLN
47702

Fi.36a
150 PLN
47703

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
47704

Fi.36a, b
100 PLN
47705

Fi.36a
1 200 PLN
47706

Fi.36a
20 PLN
47707

Fi.36a
45 PLN
47708

Fi.36a, b
60 PLN
47709

Fi.36b
20 PLN
47710

Fi.36b
80 PLN
47711

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja.

Fi.36b
70 PLN
47712

Fi.37
50 PLN
47713

Fi.38
120 PLN
47714

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
30 PLN
47715

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; miejscowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.40
35 PLN
47716

Fi.40
100 PLN
47717

Fi.40
50 PLN
47718

Fi.41
60 PLN
47719

1944 Rok Olimpijski, znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym ratusz poznański; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
120 PLN
47720

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
47721

1944 Rok Olimpijski, opłacone zgodnie z taryfą zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
47722

1944 Rok Olimpijski.

Fi.41
20 PLN
47723

1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
60 PLN
47724

Fi.41
50 PLN