The auction will start on 19.04.2024

Auction 69. Postage dues

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
48995

1949 kartka z Ziębic 7.1.49, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty.

Fi.D100, 431B
Mi.465A 
30 PLN
50913

1919 wydanie krakowskie, ciekawie kasowany znaczek dopłaty za 5 h. z nadrukiem formą IIA z błedem na poz.41 "uszkodzone obie litery P"; gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D1
Mi.P1 
120 PLN
50914

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IID z poz. 33/44, gwarancja Mikstein, Ways.

Fi.D3
400 PLN
50915

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
120 PLN
50916

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 31, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.D3
25 PLN
50917

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja.

Fi.D3
25 PLN
50918

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
50919

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 39, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
50920

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
20 PLN
50921

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 25 - uszkodzony romb, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
50922

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
50923

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 47, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
50 PLN
50924

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
35 PLN
50925

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 50, złamany prawy górny narożnik, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
60 PLN
50926

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 26, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
60 PLN
50927

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.32 "przerwane poprzeczki obu liter A"; zilustrowanym i opisanym przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006; lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Gryżewski.

Fi.D3 B
Mi.P3 
80 PLN
50928

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.37 "ścięte C", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D3 B5
Mi.P3 
120 PLN
50929

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID typu 2b występującym na poz.13; jest to najwyższy nadruk w arkuszu - 9,70/9,90 mm. zamiast 9,20/9,40 mm.; opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006, stan idealny, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.D3 typ 2b
Mi.P3 
800 PLN
50930

1919 wydanie krakowskie, wycinek z przekazu paczkowego z Gorlic z rzadkimi znaczkami opłaty za 15/36 hal., gwarancja Kronenberg.

Fi.D4
4 000 PLN
50931

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein.

Fi.D4I
Mi.P11 
4 400 PLN
50932

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.87-88 użyta w Gorlicach; gwarancja Bruba, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Gryżewski, Falkowski.

Fi.D4I
Mi.P11 
2 800 PLN
50933

1919 wydanie krakowskie, czysto skasowany znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.1, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.D5
Mi.P4 
2 400 PLN
50934

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka dopłaty z nadrukiem formy IIB z poz. 72/83, znaczek z poz. 72 z błędem "uszkodzone litery AA", stan idealny, bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D4B14
14 000 PLN
50935

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D8
2 500 PLN
50936

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D8
700 PLN
50937

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.24 "pęknięte litery T i K", gwarancja Mikulski.

Fi.D8 B
Mi.P7 
1 800 PLN
50938

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 71, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
320 PLN
50939

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.D9B1
300 PLN
50940

1919 róg obfitości, seria znaczków dopłaty.

Fi.D13-21
10 PLN
50941

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, czworoblok z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
120 PLN
50942

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, znaczek z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
30 PLN
50943

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, parka z osobliwym abklaczem na odwrocie.

Fi.D28
120 PLN
50944

1919 lokalne prowizoria dopłat, RAJCZA (typ 115) - nadruk fioletowy stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 26.VII z Żywca, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Pd2
1 000 PLN
50945

1919 lokalne prowizoria dopłat, RADYMNO (typ 112) - nadruk czarny stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy opłacony m.in. znaczkami wydania Komisji Rządzącej za 25 hal, wysłany 9.4 z Cieszyna, na odwrocie narożnikowa parka znaczków za 10 hal z nadrukiem PORTO; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd4
1 000 PLN
50946

1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 1 (typ 61) - nadruk czarny stempelkiem metalowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 18.IX z miejscowości Kańczuga, na odwrocie znaczek za 50 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd20
350 PLN
50947

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta.


45 PLN
50948

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta.


35 PLN
50949

1919 znaczki z lokalnymi nadrukami Porto z Cieszyna, gwarancja Falkowski.

Fi.25 Pd3, 5, 6
60 PLN
50950

1920 rogi obfitości, arkusz znaczka dopłaty za 200(f), na cienkim prążkowanym papierze, z całkowitym abklatschem na 17-stu znaczkach i częściowym na 10-ciu.

Fi.D22 B
700 PLN
50951

1921 wydanie prowizoryczne, znaczek z abklaczem.

Fi.D32
40 PLN