48445 |
1945 list polecony z Warszawy 12.12.45 do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1456. | Fi.365, 377 Mi.396, 410 |
| 60 PLN | |
48446 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok na papierze x2 z podwójnym drukiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.365Dp Mi.396 |
| 100 PLN | |
48447 |
1945 zabytki Krakowa, makulaturowy znaczek ciety z podwójnym drukiem, duża podlepka. | Fi.365Dp Mi.396DD |
| 35 PLN | |
48448 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok makulaturowy na papierze x2, gwarancja Walocha. | Fi.365MK Mi.396 |
| 100 PLN | |
48449 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha. | Fi.365P2 Mi.396 |
| 100 PLN | |
48450 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk. | Fi.365a Mi.396 |
| 90 PLN | |
48451 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 100 PLN | |
48452 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan. | Fi.365ys Mi.396Us |
| 200 PLN | |
48453 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P2 Mi.397 |
| 70 PLN | |
48454 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 100 PLN | |
48455 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 100 PLN | |
48456 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 300 PLN | |
48457 |
1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha. | Fi.367 B6, B8 Mi.399 |
| 120 PLN | |
48458 |
1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji. | Fi.367, 370 Mi.399, 402 |
| 800 PLN | |
48459 |
1945 Liga Morska, seria. | Fi.367-70 Mi.389-402 |
| 50 PLN | |
48460 |
1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 320 PLN | |
48461 |
1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 320 PLN | |
48462 |
1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński. | Fi.367-70 P1 Mi.399-402 |
| 10 000 PLN | |
48463 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948 bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "094"; dobry stan zachowania. | Fi.367-70, 406, 459-61 Mi.399-402, 440, 490-92 |
| 1 200 PLN | |
48464 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN | |
48465 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.4 "kropka między 10 a II i 3 połączona z ramką", gwarancja. | Fi.368 B10 Mi.400 |
| 30 PLN | |
48466 |
1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha. | Fi.370B Mi.402 |
| 60 PLN | |
48467 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 120 PLN | |
48468 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych. | Fi.371 Mi.403 |
| 120 PLN | |
48469 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka FDC. | Fi.371 Mi.403 |
| 45 PLN | |
48470 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 25 PLN | |
48471 |
1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków. | Fi.371 Mi.403 |
| 140 PLN | |
48472 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 3 600 PLN | |
48473 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.371 nz FFi Mi.403 U |
| 40 PLN | |
48474 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulatura. | Fi.371MK Mi.403 |
| 40 PLN | |
48475 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.371nz Mi.403U |
| 850 PLN | |
48476 |
1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 35 PLN | |
48477 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 60 PLN | |
48478 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, niegumowany czworoblok cięty z nadużytej formy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 100 PLN | |
48479 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok. | Fi.372 Mi.405 |
| 50 PLN | |
48480 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek na miejscowym liście poleconym z Leszna. | Fi.372 Mi.405 |
| 250 PLN | |
48481 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok znaczków czystych. | Fi.372 Mi.405 |
| 80 PLN | |
48482 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem. | Fi.372 Mi.405 |
| 15 PLN | |
48483 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja. | Fi.372 Mi.405 |
| 60 PLN | |
48484 |
1945 kartka polecona z Grunwaldu 15.VII.45, stempel cenzury wojskowej numer 1036. | Fi.372, Cp93 Mi.405 |
| 120 PLN | |