The auction will start on 21.06.2024

Auction 69. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
48445

1945 list polecony z Warszawy 12.12.45 do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1456.

Fi.365, 377
Mi.396, 410
60 PLN
48446

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok na papierze x2 z podwójnym drukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365Dp
Mi.396 
100 PLN
48447

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy znaczek ciety z podwójnym drukiem, duża podlepka.

Fi.365Dp
Mi.396DD
35 PLN
48448

1945 zabytki Krakowa, czworoblok makulaturowy na papierze x2, gwarancja Walocha.

Fi.365MK
Mi.396 
100 PLN
48449

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365P2
Mi.396 
100 PLN
48450

1945 zabytki Krakowa, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk.

Fi.365a
Mi.396 
90 PLN
48451

1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365dp
Mi.396DD 
100 PLN
48452

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan.

Fi.365ys
Mi.396Us
200 PLN
48453

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P2
Mi.397 
70 PLN
48454

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1.

Fi.366P4
Mi.397
100 PLN
48455

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
100 PLN
48456

1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
300 PLN
48457

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.367 B6, B8
Mi.399 
120 PLN
48458

1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji.

Fi.367, 370
Mi.399, 402 
800 PLN
48459

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.389-402
50 PLN
48460

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
48461

1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70
Mi.399-402 
320 PLN
48462

1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński.

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
10 000 PLN
48463

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948 bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "094"; dobry stan zachowania.

Fi.367-70, 406, 459-61
Mi.399-402, 440, 490-92
1 200 PLN
48464

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
48465

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.4 "kropka między 10 a II i 3 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B10
Mi.400 
30 PLN
48466

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.370B
Mi.402 
60 PLN
48467

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
48468

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
48469

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka FDC.

Fi.371
Mi.403
45 PLN
48470

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
48471

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
48472

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
3 600 PLN
48473

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U 
40 PLN
48474

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulatura.

Fi.371MK
Mi.403 
40 PLN
48475

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U 
850 PLN
48476

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
35 PLN
48477

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
60 PLN
48478

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, niegumowany czworoblok cięty z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
100 PLN
48479

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
48480

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek na miejscowym liście poleconym z Leszna.

Fi.372
Mi.405
250 PLN
48481

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok znaczków czystych.

Fi.372
Mi.405 
80 PLN
48482

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405 
15 PLN
48483

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja.

Fi.372
Mi.405 
60 PLN
48484

1945 kartka polecona z Grunwaldu 15.VII.45, stempel cenzury wojskowej numer 1036.

Fi.372, Cp93
Mi.405 
120 PLN