Auction 69. WW2 PoW and internment camps

48082

Fi.bl.5A
60 PLN
48083

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk., co rzadsze bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.Bl.5xA
70 PLN
48084

Fi.Bl.5xB
40 PLN
48085

Fi.bl.5xB
50 PLN
48086

Fi.bl.5xB
60 PLN
48087

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego, unieważniony 26.II.1046 stemplem Polskiej Czerwonokrzyskiej Poczty w Niemczech.

Fi.bl.5yB
250 PLN
48088

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5yB
60 PLN
48089

Fi.Ck1
40 PLN
48090

1945 Lubeka, listownik żaglowiec.

Fi.Ck1
20 PLN
48091

Fi.Cp1, 2a, 2b
220 PLN
48092

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena" karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 14.VIII z kwatery głównej Polskiego Czerwonego Krzyża w Püsselbüren do "Lubeka-Rümpel III Zgrup. IV. Baon w Bargfeld", stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp2b
450 PLN
48093

1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty.

Fi.bl.2A
45 PLN
48094

1945 Freren - obóz dla wysiedlonych Polaków w rejonie Emslanlager, list wysłany 7.X z obozu do Polskiego Ośrodka Wojskowego w miejscowości Gotzburg, stempel nadawczy Poczty Polskiej w Niemczech; oryginalne przesyłki z polskich obozów dla przesiedlonych tzw. "dipsów", a zwłaszcza tych mniejszych, są bardzo słabo udokumentowane i należą do rzadkości; doskonały stan zachowania.

1 500 PLN
48095

1945 Obóz polski w Saksonii - zezwolenie repatriacyjne, wystawione 20.XI przez Polskiego Komendanta Obozu Hohne (Belsen), pieczęć urzędowa z godłem (orzeł w koronie); słabszy stan zachowania.

30 PLN
48096

1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania.

40 PLN
48097

1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy wysłany 5.1 do miejscowości Damasławek (Elsenau), po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "GA" od nazwiska "Gajewski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.22; rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN
48098

1945 Götzberg - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych w okolicach Lubeki, adres nadawcy "Götzberg - I Zgrup. Rümpel B.A.O.R.", list wysłany z obozu do Brukselii, stempelek zwalniający korespondencję przesiedlonych od opłaty pocztowej FRANCHISE MILITAIRE, przesyłkę ostemplowano dopiero 20.XII w Belgii; całość w doskonałym stanie zachowania.

350 PLN
48099

400 PLN
48100

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.1-3 P
1 800 PLN
48101

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech osiedlach, z pełna oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-3B
300 PLN
48102

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.).

Fi.1-3B, 1aB
300 PLN
48103

1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B
400 PLN
48104

Fi.1-5
150 PLN
48105

1946 Poczta Osiedli Polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1-5
350 PLN
48106

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
48107

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
15 PLN
48108

Fi.1-10B
120 PLN
48109

1946 Orzeł, parka znaczków stemplowana polskiej poczty w Ettlingen, gwarancja.

Fi.2B
100 PLN
48110

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
3 000 PLN
48111

Fi.10A
700 PLN
48112

Fi.bl.1-3
750 PLN
48113

300 PLN
48115

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta ze stemplem osiedla Bareleta i srią z nadrukiem "Szanuj cztery wolności".

180 PLN
48116

1946 seria znaczków osiedli polskich w Bawarii.

170 PLN
48117

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek nalepek "na odbudowę".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b
300 PLN
48118

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 29.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN
48119

100 PLN
48120

800 PLN
48121

120 PLN
48556

1945 cenzura wojskowa nr.1257, karta pocztowa "Syrena" z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 28.VII ze Zgrupowania byłych jeńców Oflagu XC do Włoch koło Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy Warszawa 16.IX; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-).

Fi.Cp2b
700 PLN