The auction will end on 04.03.2024

Auction 69. WW2 foreign postage

46940

Mi.P251
30 PLN
46941

Mi.512, 514, 516
100 PLN
46942

1936 Ziemie Zachodnie, karta wysłana 4.11 ze Śląskiego Stowarzyszenia Rolnego organizacji Reichsnährstand w Koźlu do Raciborza, dekoracyjna formularz, znaczek skasowany datownikiem COSEL; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.516
80 PLN
46943

Mi.D138, D140
400 PLN
46944

1938 Anschluss Austrii do Rzeszy Niemieckiej, mieszana frankatura znaczków austriackich i niemieckich na liście poleconym z Insbrucku do Namysłowa.

150 PLN
46945

1938 kartka z Kłajpedy do Woli Fleszczyna.

50 PLN
46946

1938 Ziemie Zachodnie, koperta nakładu pocztowego do rachunków telefonicznych o sygnaturze "C311 (10.33) Din C6" z kompletną zawartością (pokwitowaniami przeprowadzonych rozmów) przesłana miejscowo w Kotulinie, dwuwierszowy w ramce stempelek nadawczy "Rodenau über Gr. Strehlitz."; rzadko spotykany kompletny zestaw dokumentów pocztowych w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta ze śladami archiwizacji).

200 PLN
46947

Mi.675
80 PLN
46948

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

20 PLN
46949

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.

70 PLN
46950

50 PLN
46951

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.

20 PLN
46952

1939 całostka niemiecka wysłana z Będzina 25.12.39 na Węgry.

40 PLN
46953

90 PLN
46954

Mi.17-32
60 PLN
46955

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony wysłany 14.12 z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "АВИО"; zalepka i stemple cenzury niemieckiej, kasownik odbiorczy Kraków 30.12; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin, na tym właśnie odcinku mogła być przewieziona pocztą lotniczą, przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.

Mi.594, 682, 736
1 200 PLN
46956

Mi.P6-8
40 PLN
46957

Mi.P227I
250 PLN
46958

Mi.P236
50 PLN
46959

Mi.P236
50 PLN
46960

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB wysłana 3.6 do Tarnopola, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; stempelek cenzury obozowej; na odwrocie kasownik odbiorczy Tarnopola z 26.VI; doskonały stan zachowania.

300 PLN
46961

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
46962

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.15; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
46963

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, formularz kartkowy wysłany 15.5 z Kalisza do obozu jenieckiego Stalag IXC, zwraca uwagę prowizoryczny kasownik nadawczy KALISCH z częściowo usuniętym napisem, stempelek cenzora obozowego nr.14.

80 PLN
46964

1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych.

50 PLN
46965

1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic.

80 PLN
46966

1940-1 zestaw wycinków z Lipic.

30 PLN
46967

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.

25 PLN
46968

1940 zestaw wycinków z Opatowa.

15 PLN
46969

1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna.

20 PLN
46970

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.

20 PLN
46971

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie.

15 PLN
46972

1940 kartka firmowa z Będzina 8.11.40 do Niemiec.

40 PLN
46973

1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40.

20 PLN
46974

1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca.

35 PLN
46975

1940 list z Koziegłów do Ministerstwa Zdrowia Rzeszy w Berlinie do Opiumstelle, koperta lekko przycięta od góry.

35 PLN
46976

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.

30 PLN
46977

1940 list z Modrzejowa do Sosnowca, koperta ślady po złożeniu.

20 PLN
46978

1940-1 zestaw wycinków z Popowa i Kłobucka.

25 PLN
46979

1940-1 zestaw wycinków z Grodźca i Bobrownik.

40 PLN