Auction 68. Inter-war Poland 1919-1939

38528

1933 zwycięzcy Chellengu.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
38529

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
120 PLN
38530

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.170.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
38531

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.170.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
38532

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.680.-).

Fi.259
Mi.280
400 PLN
38533

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "Paczki żywnościowe".

Fi.259
70 PLN
38534

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek w ładnym stanie.

Fi.260
Mi.281
65 PLN
38535

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
80 PLN
38536

Fi.260
Mi.281
120 PLN
38537

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
38538

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
90 PLN
38539

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
38540

Fi.260D
Mi.281
100 PLN
38541

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.130.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
90 PLN
38542

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.130.-), gwarancja i opis Schmutz..

Fi.260D
Mi.281Y
110 PLN
38543

Fi.260G
Mi.281X
120 PLN
38544

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
38545

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
90 PLN
38546

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.120.-).

Fi.261
Mi.282
80 PLN
38547

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
38548

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
38549

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.220,-).

Fi.262
Mi.283
180 PLN
38550

Fi.263, 243
Mi.284, 262
50 PLN
38551

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284
30 PLN
38552

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284
40 PLN
38553

Fi.Cp51
150 PLN
38554

30 PLN
38555

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

60 PLN
38556

100 PLN
38557

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
60 PLN
38558

1934 list z miejscowy z Poznania 2.9.34.

Fi.251, 252
Mi.272, 273
10 PLN
38559

1934 sądowy list polecony z Ostrowa Mazowieckiego 3.XII.34.

Fi.251, 270
Mi.272, 291
30 PLN
38560

1934 "SCHRONISKO oddz. P.T.T. 2.II.1934 Beskid na Stożku" - czerwony stempelek z datownikiem na widokówce wysłanej 3.II z Wisły do Krakowa; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.254
Mi.275
120 PLN
38561

1934 list z Poznania do Berlina z ładnie i wyraźnie odbitym wirnikiem propagandowym Paczki Żywnościowej.

Fi.254
Mi.275
60 PLN
38562

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
80 PLN
38563

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
38564

Fi.257, 263
Mi.278, 284
25 PLN
38565

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279
30 PLN
38566

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, luzak, gwarancja Schmutz.

Fi.264
Mi.285
150 PLN
38567

Fi.264
Mi.285
190 PLN