37196 |
1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach. | Fi.2 |
| 120 PLN | |
37197 |
1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - druk prywatny znaczka za 10 gr. z fantazyjnym kolorem tła. | Fi.2 P FFi |
| 40 PLN | |
37198 |
| 40 PLN | |
37199 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
37200 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2f |
| 10 PLN | |
37201 |
| 10 PLN | |
37202 |
1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnobrązowoczerwonym z zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2n Mi.2c |
| 400 PLN | |
37203 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze fioletowym - typ II z lekko uniesioną cyfrą 6; kiedyś uznawany za dobry, obecnie za grzecznościowy, gwarancja Krawczyk. | Fi.3II Mi.3II |
| 60 PLN SOLD | |
37204 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. typ II, w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y", błąd ten spotykamy tylko w II typie nadruku, gwarancja Falkowski. | Fi.3IIba Mi.3IIaa |
| 60 PLN | |
37205 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, na wycinku z oryginalnego obiegu, obok znaczka niemiecka cenzura wojskowa, gwarancja Krawczyk. | Fi.3Iaa Mi.3baI |
| 150 PLN | |
37206 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | Fi.3Iaa Mi.3baI |
| 80 PLN | |
37207 |
1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4IIaa |
| 50 PLN | |
37208 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | Fi.4Iaa Mi.4ba |
| 120 PLN | |
37209 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka o klarownym nadruku na wycinku, gwarancja Falkowski. | Fi.4Iba Mi.4Iaa |
| 60 PLN | |
37210 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 80 PLN | |
37211 |
1915 Warszawa, odwrócony nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja w położeniu nadruku Schmutz. | Fi.4Iba No Mi.4aa |
| 400 PLN | |
37212 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5IIa |
| 250 PLN | |
37213 |
1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5aIe |
| 35 PLN SOLD | |
37214 |
1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.5bIIe |
| 200 PLN | |
37215 |
1915 Warszawa, makulatura, czworobloki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, z oznaczeniem pozycji w arkuszu, lekkie ślady podlepek pomiędzy znaczkami. | Fi.6-7 Mk |
| 80 PLN | |
37216 |
1915 Warszawa, makulatura, parki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej. | Fi.6-7 Mk |
| 40 PLN | |
37217 |
1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2. | Fi.7-8 nz |
| 60 PLN | |
37218 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.7b |
| 10 PLN | |
37219 |
1915 Warszawa, nadużycie formy - kiedyś próba nadruku, znaczek przedrukowy z zielonkawym kolorem tła, na tej odmianie znaczków nie przedrukowywano, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.8 Mi.7 |
| 40 PLN | |
37220 |
1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, makulatura znaczka za 2/10 gr. ze znacznie przesuniętym tłem, lewy znaczek ze skrajem zmatowioną gumą. | Fi.8 MK Mi.7 |
| 100 PLN | |
37221 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.9a, b |
| 10 PLN | |
37222 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | Fi.10b, c |
| 15 PLN | |
37223 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.12, doręczenie opłacone przez nadawcę, stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE w kolorze czerownolila (98x17 mm); znaczek poczty miejskiej unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem b; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2, 27II |
| 120 PLN | |
37224 |
1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,. | Fi.I, II |
| 250 PLN | |
37225 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P1 |
| 1 200 PLN | |
37226 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
37227 |
1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.IIa |
| 300 PLN | |
37228 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.IIb |
| 250 PLN | |
37229 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Ic |
| 400 PLN | |
37230 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.-.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk. | Mi.4 P/I |
| 600 PLN | |
37231 |
1915 Warszawa, KOMITET OBYWATELSKI miasta WARSZAWY, legitymacja współpracownika sekcji Tanich Mieszkań Komitetu Obywatelskiego, zajmującej się pomocą dla najuboższych mieszkańców miasta, a także mediacją z właścicielami mieszkań czynszowych; dobrej jakości odbitki dekoracyjnej pieczęci komitetowej, a także podpisy (faksymile?) ostatniego rosyjskiego prezydenta Warszawy - Aleksandra Millera i członka władz Komitetu - Henryka Konica; rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN SOLD | |
37232 |
1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw. | |
| 60 PLN | |
37233 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 100 PLN | |
37234 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, sygnowany splecione WR - Rachmanow i inne, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 220 PLN | |
37235 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |