The auction will start on 19.04.2024

Auction 68. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37196

1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach.

Fi.2
120 PLN
37197

1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - druk prywatny znaczka za 10 gr. z fantazyjnym kolorem tła.

Fi.2 P FFi
40 PLN
37198

1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - druk prywatny znaczka za 10 gr. z fantazyjnym kolorem tła.

Fi.2 P FFi
40 PLN
37199

1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2b
80 PLN
37200

1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2f
10 PLN
37201

1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2f
10 PLN
37202

1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnobrązowoczerwonym z zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2n
Mi.2c
400 PLN
37203

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze fioletowym - typ II z lekko uniesioną cyfrą 6; kiedyś uznawany za dobry, obecnie za grzecznościowy, gwarancja Krawczyk.

Fi.3II
Mi.3II 
60 PLN
SOLD
37204

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. typ II, w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y", błąd ten spotykamy tylko w II typie nadruku, gwarancja Falkowski.

Fi.3IIba
Mi.3IIaa 
60 PLN
37205

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, na wycinku z oryginalnego obiegu, obok znaczka niemiecka cenzura wojskowa, gwarancja Krawczyk.

Fi.3Iaa
Mi.3baI
150 PLN
37206

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk.

Fi.3Iaa
Mi.3baI 
80 PLN
37207

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4IIaa
50 PLN
37208

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk.

Fi.4Iaa
Mi.4ba 
120 PLN
37209

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka o klarownym nadruku na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.4Iba
Mi.4Iaa 
60 PLN
37210

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz.

Fi.4Iba
Mi.4aa 
80 PLN
37211

1915 Warszawa, odwrócony nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja w położeniu nadruku Schmutz.

Fi.4Iba No
Mi.4aa
400 PLN
37212

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5IIa
250 PLN
37213

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5aIe
35 PLN
SOLD
37214

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5bIIe
200 PLN
37215

1915 Warszawa, makulatura, czworobloki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, z oznaczeniem pozycji w arkuszu, lekkie ślady podlepek pomiędzy znaczkami.

Fi.6-7 Mk
80 PLN
37216

1915 Warszawa, makulatura, parki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej.

Fi.6-7 Mk
40 PLN
37217

1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2.

Fi.7-8 nz
60 PLN
37218

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.7b
10 PLN
37219

1915 Warszawa, nadużycie formy - kiedyś próba nadruku, znaczek przedrukowy z zielonkawym kolorem tła, na tej odmianie znaczków nie przedrukowywano, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.8
Mi.7 
40 PLN
37220

1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, makulatura znaczka za 2/10 gr. ze znacznie przesuniętym tłem, lewy znaczek ze skrajem zmatowioną gumą.

Fi.8 MK
Mi.7
100 PLN
37221

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.9a, b
10 PLN
37222

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.10b, c
15 PLN
37223

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.12, doręczenie opłacone przez nadawcę, stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE w kolorze czerownolila (98x17 mm); znaczek poczty miejskiej unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem b; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2, 27II
120 PLN
37224

1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,.

Fi.I, II
250 PLN
37225

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
1 200 PLN
37226

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
37227

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIa
300 PLN
37228

1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.IIb
250 PLN
37229

1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ic
400 PLN
37230

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.-.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk.


Mi.4 P/I 
600 PLN
37231

1915 Warszawa, KOMITET OBYWATELSKI miasta WARSZAWY, legitymacja współpracownika sekcji Tanich Mieszkań Komitetu Obywatelskiego, zajmującej się pomocą dla najuboższych mieszkańców miasta, a także mediacją z właścicielami mieszkań czynszowych; dobrej jakości odbitki dekoracyjnej pieczęci komitetowej, a także podpisy (faksymile?) ostatniego rosyjskiego prezydenta Warszawy - Aleksandra Millera i członka władz Komitetu - Henryka Konica; rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
SOLD
37232

1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw.


60 PLN
37233

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja.

Fi.1-2
100 PLN
37234

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, sygnowany splecione WR - Rachmanow i inne, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
220 PLN
37235

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
90 PLN