The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 68. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43616

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków Grupa Krakowiaków, wysłana 9.I.37 z miejscowości Niwka do Warszawy; słabszy stan zachowania (kartka pionowo zgięta).

Fi.Cp68
30 PLN
43617

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
43618

1935 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą IX-1935 wysłana z Ostrowa Wielkopolskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
43619

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
43620

1936 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą V-1936 wysłana z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
43621

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
30 PLN
43622

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L - "CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ", sygnatura (X-1937).

Fi.Cp72
50 PLN
43623

1937 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1937 wysłana z Warszawy.

Fi.Cp73
10 PLN
43624

1937 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: IX-1936 I, X-1937 J, X-1937 I.

Fi.Cp73
15 PLN
43625

1937 całostka wysłana z Sierszy koło Trzebini z hasłem propagandowym I i sygnaturą X-1937.

Fi.Cp73
10 PLN
43626

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", rzadka sygnatura (VI-1938).

Fi.Cp74B
40 PLN
43627

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec Ruiny Zamku.

Fi.Cp76
120 PLN
43628

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów Fragment pałacu.

Fi.Cp76
120 PLN
43629

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna.

Fi.Cp76
120 PLN
SOLD
43630

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

Fi.Cp76
120 PLN
43631

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
43632

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
43633

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny Sokolica, wysłana 27.I.38 z Sosnowca do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik zgięty).

Fi.Cp76
30 PLN
43634

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, wysłana 27.VII.38 z Lublina do Otwocka; dobry stan zachowania.

Fi.Cp76
30 PLN
43635

1937 Lwów Uniwersytet, kartka z rzadszą ilustracją nr 15 Plac Wolności i Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, z obiegu pocztowego Osiek k/ Skórcza.

Fi.Cp76
55 PLN
43636

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza".

Fi.Cp77
250 PLN
43637

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska; przebarwienia.

Fi.Cp77
150 PLN
43638

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
60 PLN
43639

1938 koperta Kazimierz Jagiellończyk, z oryginalnym papierem listowym w środku, na odwrocie minimalne, prawie niewidoczne niewielkie przebarwienia.

Fi.Ck10
50 PLN
43640

1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości".

Fi.Ck10
80 PLN
43641

1938 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: X-1937 H, VI-1938 I, X-1937 I.

Fi.Cp78
10 PLN
43642

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp78
15 PLN
43643

1938 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp78
15 PLN
43644

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, 15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! (karta ukośnie zgięta);

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! wysłana 12.VIII z Krakowa do Lanckorony;

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! wysłana 30.VIII z Pilzna do Krakowa;

30 gr, sygnatura I-1938;

30 gr, sygnatura VI-38; bardzo dobry/ dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp78I, 78II, 79
240 PLN
43645

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
15 PLN
43646

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
43647

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

Fi.Cp78II2
20 PLN
43648

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp79
20 PLN
43649

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
30 PLN
43650

1938 całostka z sygnaturą VI-1938.

Fi.Cp79
30 PLN
43651

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp80
20 PLN
43652

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
43653

1938 całostka z sygnaturą IX-1938 z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
43654

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE.

Fi.Cp80
30 PLN
43655

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE.

Fi.Cp80
30 PLN