Auction 68. General Government

39585

Fi.45
25 PLN
39586

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

Fi.45
45 PLN
39587

Fi.45; 13
40 PLN
39588

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.49
Mi.49
800 PLN
39589

Fi.65; 9a
30 PLN
39590

1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.67
350 PLN
39591

Fi.67; 12
50 PLN
39592

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
39593

Fi.72
250 PLN
39594

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej VESTA, przesłany miejscowo 28.9.1944 w Krakowie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
50 PLN
39595

Fi.81
140 PLN
39596

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
30 PLN
39597

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
30 PLN
39598

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
250 PLN
39599

1941 koperta z sygnauturą VI.41 wysłana z Jarosławia do Pruchnika.

Fi.Ck2
80 PLN
39600

1941 kartka z Baligrodu do Chełma.

Fi.Cp2I
90 PLN
39601

1941 AMBULANS relacji Nowy Sącz - Chabówka (NEU SANDEC-CHABOWKA), karta pocztowa przesłana 21.VIII ambulansem pocztowym z miejscowości Niedźwiedź do Zabierzowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
200 PLN
39602

1941 kartka z Opola do Lublina.

Fi.Cp7I
20 PLN
39603

1941 kartka z Puław do Lublina.

Fi.Cp7I
20 PLN
39604

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Czarnocinie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Czarnocin über Krakau"; znak opłaty skasowano 23.6.1942 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
50 PLN
39605

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Wierzbnie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Wierzbno über Krakau 2"; znak opłaty skasowano 05.5 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
60 PLN
39606

1941 znaczek doręczeniowy za 20 gr., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
150 PLN
39607

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
300 PLN
39608

1941 list pobraniowy wysłany 3.12.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn; z pośrednictwa Repki po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr. przesyłkę dostarczono odbiorcy (Fi.1500.-); na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942, a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4
2 500 PLN
39609

Fi.Fp2II
1 800 PLN
39610

1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa.

Fi.U19
45 PLN
39611

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN
39612

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie, datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", kasownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
39613

400 PLN
39614

300 PLN
39615

1941 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), grzecznościowo skasowany na karcie 6.12 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.

160 PLN
39616

1941 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 115 mm, sygnatura (H.K.6.41 9 000 0000), dobry stan zachowania.

30 PLN
39617

80 PLN
39618

40 PLN
39619

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.

40 PLN
39620

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.10
1 200 PLN
39621

Fi.21, 68
40 PLN
39622

40 PLN
39623

10 PLN
39624

1942 WHW SPENDENMARKE - znaczek kwestarski NSDAP za 20 gr dochód z którego przeznaczony był na pomoc zimową (dla Niemców), list polecony z Nowego Sącza do Krakowa wysłany 11.V.53!!! - data w datowniku całkowicie błędnie nastawiona, kasownik odbiorczy z 12.4.42 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45, 79
300 PLN