Auction 67. Central Lithuania

38744

1920 godło Litwy Środkowej, czworoblok prób znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na średnim gąbczastym papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.1 P1
200 PLN
38745

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na średnim papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.1 P1 Dp
80 PLN
38746

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na obustronnie zadrukowanym średnim papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.1 P1 Dp
80 PLN
38747

1920 godło Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na obustronnie liniowanym cienkim żeberkowanym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.1 P2
80 PLN
38748

1920 godło Litwy Środkowej, czworoblok marginesowych prób znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na cienkim papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.1 P2
240 PLN
38749

1920 godło Litwy Środkowej, mimo teoretycznie większego nakładu (część z 300 szt.) bardzo rzadka próba znaczka za 25 fen. w kolorze czarnym, na drugostronnie zadrukowanym gąbczastym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz.

Fi.1 P3
400 PLN
38750

1920 godło Litwy Środkowej, czworoblok znaczka za 25 f. bez perforacji poziomej i z przesuniętą perforacją pionową, niegumowana makulatura.

Fi.1B
Mi.1A
80 PLN
38751

1920 godło Litwy Środkowej, próba znaczka za 1 mk., w kolorze niebieskim na papierze gąbczastym gazetowym (nakład 80 szt.), gwarancja.

Fi.2 P11
320 PLN
38752

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk marginesowej próby znaczka za 1 mk., w kolorze jasnoniebieskim na papierze gąbczastym gazetowym (część z nakładu 80 szt.), gwarancja.

Fi.2 P11 Dp
120 PLN
38753

1920 godło Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 1 mk., w kolorze niebieskim na cienkim papierze formularza, ze zniekształconą sylwetką "Pogoni", gwarancja.

Fi.2 P12
240 PLN
38754

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 2 mk., w kolorze fioletowym na cienkim papierze drugostronnie zadrukowanym, gwarancja.

Fi.3 P3 Dp
80 PLN
38755

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja.

Fi.3A Dp
Mi.3B
20 PLN
38756

1920 wydanie przedrukowe, zestaw ośmiu wartości pięknie skasowanych na wycinkach (Mi.900 euro), każdy znaczek sygnatura STRAUSS - znany warrszawski kolekcjoner, gwarancja Gryżewskis.

Fi.4-11
1 800 PLN
38757

1921 różne rysunki, próba, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.6P1
45 PLN
38758

1921 różne rysunki, 1 mk + 1 mk - frankatura dwóch różnych wydań, widokówka przedstawiając "OSTATNI HERB PAŃSTWOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ" z redakcji "Dziennika Wileńskiego" adresowana do wydawnictwa Gebethner i Wolff w Krakowie, znaczki unieważnione 11.IV kasownikiem urzędu pocztowego Wilno 1 (z wyróżnikiem a); adnotacja czerwoną kredką "wpłacono 25/5"; słabszy stan zachowania.

Fi.15B, 34B
Mi.15A, 34A
400 PLN
38759

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gwarancja.

Fi.17 P4
240 PLN
38760

1921 różne rysunki, makulatura prób znaczka za 4 mk. w kolorach zielonym i oliwkowym z wielokrotnie wydrukowanym przesuniętym tłem, gwarancja.

Fi.17 P MK
120 PLN
38761

1921 bardzo rzadka ekspresowa !!! zagraniczna kartka polecona, wysłana 31.V z urzędu Wilno 1 do Wiednia, na froncie nalepka "Exprés" i stempelek polecenia, przesyłka ofrankowana znaczkami wydań obiegowych; treść pisana po rosyjsku, a zarówno nadawca jak i odbiorca są Żydami; wśród niewielkiej ilości oryginalnych, niefilatelistycznych całości z obszaru Litwy Środkowej, przesyłki expresowe należą do najrzadszych walorów; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; ze słynnej kolekcji G.Hahne; gwarancja Klein BPP.

Fi.17B, 19B, 40B
Mi.17A, 19A, 40A
4 000 PLN
38762

1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk., z wzajemnym przesunięciem kolorów.

Fi.18A MK
Mi.18B
20 PLN
38763

1921 różne rysunki, 6 mk - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 29.3 z urzędu Wilno 1 do Stefana Gralewskiego redaktora "Przeglądu Światowego" w Warszawie, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem "**a", na froncie odciśnięto stempelek polecenia; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.18B
Mi.18A
1 000 PLN
38764

1921 godło Litwy Środkowej, makulatura znaczków za 25 fen. w kolorze ciemnozielonym, na białym papierze, trudne do wyjaśnienia wzajemnie poprzesuwane rysunki - jeśli to druk próbny, to mógł powstać z pojedyńczych kliszek, jeśli to druk arkusza to wzajemne przesunięcie sektorów lub mocno przesunięty druk podwójny, bardzo ciekawe, gwarancja.

Fi.20A MK
Mi.20B
400 PLN
38765

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, znaczek za 25 f.+2 mk. z błędem nadruku I formy z poz.27 "brak A w NA", gwarancja.

Fi.23A B1
Mi.23B
100 PLN
38766

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2 mk. z miedzypolem, w położeniu tete-beche, oryginalnie kasowana w Wilnie, gwarancja Krawczyk.

Fi.27A
Mi.27B
240 PLN
38767

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.28A No
Mi.28B
600 PLN
38768

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, parka makulatury znaczków za 2+1 mk. z nadrukiem normalnym i poczwórnym odwróconym, pięc nadruków na jednym znaczku to jednak rzadkość, gwarancja.

Fi.29A Mk
Mi.29B
800 PLN
38769

1921 wydanie z dopłatą na PCK, znaczek za 2+1 mk. z przebijającym drugostronnie rysunkiem.

Fi.29B
Mi.29A
15 PLN
38770

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej - PCK, parka tete-beche znaczków za 4+1 mk. oryginalnie skasowana w Oszmianie (Fi.360.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.30A
Mi.30B
300 PLN
38771

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek za 10 mk., z rozsunięciem kolorów, gwarancja.

Fi.33 P2 MK
Mi.
20 PLN
38772

1921 różne rysunki, próba znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gumowana, gwarancja Schmutz.

Fi.34 P2
240 PLN
38773

1921 różne rysunki, seria cięta w czworoblokach bez gumy.

Fi.34-41A
60 PLN
38774

1921 różne rysunki, pięć serii czystych (Fi.250.-).

Fi.34-41B
Mi.34-41A
150 PLN
38775

1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach.

Fi.34-41B
140 PLN
38776

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.34-41B
25 PLN
38777

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 3 mk., potrójny, wzajemnie odwrócony druk, gwarancja Krawczyk.

Fi.36A MK
Mi.36B
60 PLN
38778

1921 różne rysunki - frankatura dwukolorowa; karta pocztowa, opłacona znaczkami za 3 i 5 mk., do redakcji "Głosu Wileńskiego" w Wilnie w sprawie przedłużenia prenumeraty tygodnika, datowana 20.IX w miejscowości Połuknie, najbliższa agencja pocztowa znajdowała się w oddalonej o 15 km stacji kolejowej Rudziszki, skąd kartę wysłano 26.X, a ponieważ była to bardzo mała placówka i nie posiadała jeszcze własnych rekwizytów pocztowych - znaczki unieważniono poprzez wpisanie daty wysyłki, nazwy placówki i kreślenie; na froncie kasownik odbiorczy Wilno 1 z 26.IX; przesyłki wewnętrzne z obszaru Litwy Środkowej, a szczególnie wysyłane spoza Wilna, należą do wyjątkowo rzadkich - z małych miejscowości są unikatami, ręcznie kasowanych nie widuje się na aukcjach (w największym na świecie zbiorze Gerharda Hahne pośród setek listów były zaledwie trzy podobne); wspaniała całość o niefilatelistycznym obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.36B, 38B
Mi.36A, 38A
10 000 PLN
38779

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża.

Fi.37B
Mi.37A
120 PLN
38780

1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła.

Fi.37B
Mi.37A
30 PLN
38781

1921 różne rysunki, makulatura niekatalogowanej próby znaczka za 6 mk., bez tła, obustronnie zadrukowana.

Fi.39 P MK
60 PLN
38782

1921 różne widoki, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, duże podlepki.

Fi.39B MK
45 PLN
38783

1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym, bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.40 P2
240 PLN