37269 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 200 PLN | |
37270 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6 P2 |
| 2 400 PLN | |
37271 |
| 160 PLN | |
37272 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 130 PLN | |
37273 |
1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr typu 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP. | Fi.3B Mi.3A |
| 500 PLN SOLD | |
37274 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
37275 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 800 PLN | |
37276 |
| 360 PLN | |
37277 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa z nadrukiem podwójnym lewa i prawa połowa na jednym znaczku, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 Np |
| 2 400 PLN | |
37278 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa ze zmienionymi kolorami nadruku (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.4b, 5a, 6b |
| 2 400 PLN | |
37279 |
1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja. | Fi.6B |
| 80 PLN | |
37280 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 250 PLN | |
37281 |
| 120 PLN | |
37282 |
1918 Żarki, III wydanie, seria czysta ((ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein, Falkowski, Nassalski, Perzyński. | Fi.7-9 |
| 180 PLN | |
37283 |
1918 Żarki, III wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.29, (ze standardową dopłatą za ** Mi.720 euro), gwarancja Perzyński, Mikstein, Gryżewski, Falkowski, Schmutz,. | Fi.7-9 t.1, 2 |
| 500 PLN | |
37284 |
| 100 PLN | |
37285 |
1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja. | Fi.7B |
| 15 PLN | |
37286 |
1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja. | Fi.13B |
| 12 PLN | |
37287 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa przesłana lokalnie 10.5 w Warszawie; przesyłki lokalne są stosunkowo rzadko spotykane, rzadki walor bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.13a |
| 120 PLN | |
37288 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 7.2 z Barmen, stempelek cenzury poznańskiej. | Fi.13c |
| 80 PLN | |
37289 |
1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja. | Fi.14B |
| 12 PLN | |
37290 |
1918 Przedbórz, V wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Brajer, Mikstein. | Fi.15-18A Mi.15-18B |
| 40 PLN | |
37291 |
1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, ząbkowanie 11 1/2,gwarancja Krawczyk. | Fi.15-18B Mi.15-18A |
| 50 PLN | |
37292 |
1918 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz. | Fi.15A Mi.15C |
| 120 PLN | |
37293 |
1918 Warszawa, zestaw 27 kartek na chleb w formie znaczków, z okresu okupacji niemieckiej w czasie I wojny światowej. | |
| 100 PLN | |
37294 |
1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie. | |
| 60 PLN | |
37295 |
1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem. | |
| 50 PLN | |
37296 |
1918 Tarnów, znaczki III wydania. | |
| 80 PLN | |
37297 |
1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 50 PLN | |
37298 |
1918 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego. | |
| 20 PLN | |
37299 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | |
| 70 PLN | |
37300 |
1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi. | |
| 100 PLN | |
37301 |
| 400 PLN | |
37346 |
1916 Jan III Sobieski, projekt polskiego znaczka autorstwa Edwarda Trojanowskiego, znany z katalogu prac konkursowych "POLSKIE MARKI POCZTOWE" str.3; odbity w kolorze czarnym na grubym kredowym papierze, miejscami ubytki kredy; w zmienionej formie zrealizowany jako znaczek poczty miejskiej Warszawy, wykorzystany pod pierwsze wydanie przedrukowe, takie projekty zakupiło Muzeum Poczty od wdowy L.Trojanowskiej w 1935 roku, gwarancja Mikulski. | Fi.VI E |
| 600 PLN | |