Auction 66. Central Lithuania

31416

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

Fi.D6B Dp
Mi.P6A
60 PLN
31417

1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6Dp
70 PLN
31418

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
31419

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzaki.

Fi.44-6A
10 PLN
31420

Fi.44-47B
Mi.44-47A
360 PLN
31421

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii.

Fi.44A
15 PLN
31422

Fi.44A
15 PLN
31423

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulaturowy znaczek z podwójnym drukiem, złamania.

Fi.44Dp
50 PLN
31424

1922 NOWA WILEJKA - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu, znaczek za 25 mk. pięknie i oryginalnie skasowany w Nowej Wilejce, gwarancja Krawczyk

Fi.45B
Mi.45A
150 PLN
31425

Fi.46 P
350 PLN
31426

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P3
200 PLN
31427

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P4
250 PLN
31428

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.46B
25 PLN
31429

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
250 PLN
31430

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja.

Fi.47B MK
Mi.47A
300 PLN
31431

Fi.47B
10 PLN
31432

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-3
Mi.1-3
7 000 PLN