Auction 66. Germany

36582

1944 stempel okolicznościowy Fulda.

10 PLN
36583

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym Hochensalza.

10 PLN
36584

1945 kartka propagandowa.

20 PLN
36585

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.7 z miejscowości Wiensen.

Mi.36I
30 PLN
36586

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.6 z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA.

Mi.38I
40 PLN
36587

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.9 w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-66
150 PLN
36588

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.7 z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
50 PLN
36589

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.7 z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
36590

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.10 z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Mi.244
120 PLN
36591

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.3 w Lipsku na karcie.

Mi.246-47
25 PLN
36592

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 11.3 z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy

Mi.248-49
20 PLN
36593

1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
150 PLN
36594

1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (Mi.170 euro).

Mi.140, 7
100 PLN
36595

1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (same znaczki kasowane Mi.140 euro).

Mi.143-46, 7
100 PLN
36596

1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta.

Mi.280-81
15 PLN
36597

1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.4 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro).

Mi.305
30 PLN
36598

1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.149, 6
30 PLN
36599

1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.10 z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym.

Mi.6V, 165
120 PLN
36600

1953 NRD - II seria obiegowa czysta.

Mi.405-22
200 PLN
36601

1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura!!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.3 z Neumunster do Szczecina; kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.230 euro).

Mi.108-9, 123, 16
250 PLN
36602

1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty.

Mi.Bl.10
40 PLN
36603

1955 NRD - Ernst Thalmann, blok czysty.

Mi.Bl.14
10 PLN
36604

1956 NRD, zaadresowana koperta FDC wysłana do Gdańska (Mi.70 euro).

Mi.548-50
40 PLN
36605

1957 NRD, FDC - obrazy z Galerii Drezdeńskiej.

Mi.586-91
20 PLN