32550 |
1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.1 |
| 600 PLN SOLD | |
32551 |
| 260 PLN | |
32552 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 1 000 PLN | |
32553 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 1 000 PLN | |
32554 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.5 |
| 6 000 PLN | |
32555 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 220 PLN | |
32556 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 360 PLN | |
32557 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8I |
| 600 PLN | |
32558 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I oryginalnie kasowany - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja. | Fi.bl.8I |
| 280 PLN | |
32559 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8I |
| 320 PLN | |
32560 |
1944 kartka świąteczna, załamany górny lewy narożnik. | Fi.Cp7y |
| 100 PLN | |
32561 |
1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 120 PLN | |
32562 |
1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 1 800 PLN | |
32563 |
1944 całostka z ilustracją. | Fi.Cp10 |
| 40 PLN SOLD | |
32564 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp14 |
| 260 PLN | |
32565 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); przesłana 20.VII z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 600 PLN | |
32566 |
1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z bardzo rzadką usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA", tłoczenie to powstało najpewniej dlatego, że karta ta znajdowała się pod spodem podczas odciskania napisu na kolejnej nałożonej kartce; opis - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cp17IIB |
| 1 600 PLN | |
32567 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o szarobrązowym znaku opłaty, format 54x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; wysłana 16.VII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp18 |
| 400 PLN | |
32568 |
1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp19 |
| 150 PLN | |
32569 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20x |
| 400 PLN | |
32570 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20y |
| 400 PLN | |
32571 |
1944 Warszawa walczy, całostka. | Fi.Cp21 |
| 25 PLN | |
32572 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka wysłana 12.I.1945, dodatkowo odbity stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp22a |
| 150 PLN | |
32573 |
1944 Herby miast, zestaw 4 kart z obiegu: Wilno + 3 Kraków z różnymi kolorami znaku opłaty (brunatnym, oliwkowym, szarym); bardzo dobry/ dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp22a, 24, 25, 26 |
| 400 PLN | |
32574 |
1944 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią ze znaczkami "Lis" w dwóch kolorach, gwarancja na odwrocie Schmutz. | Fi.Cp23a, Ia, b |
| 1 300 PLN | |
32575 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp25 |
| 70 PLN | |
32576 |
1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana. | Fi.Cp26 |
| 30 PLN | |
32577 |
| 320 PLN | |
32578 |
1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp27 |
| 250 PLN | |
32579 |
1944 kartka świąteczna w trzech odmianach, usterki grafiki, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp28 |
| 90 PLN | |
32580 |
1944 kartka świąteczna w trzech odmianach, usterki grafiki, gwarancje kolejno Pelczar, Schmutz,. | Fi.Cp28, Cp29a,b |
| 300 PLN SOLD | |
32581 |
1944 kartka świąteczna w trzech odmianach, usterki grafiki, gwarancje kolejno Pelczar i Schmutz. | Fi.Cp28, Cp29a,b |
| 300 PLN | |
32582 |
1944 kartka świąteczna w trzech odmianach, usterki grafiki, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp29a |
| 100 PLN | |
32583 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8 |
| 320 PLN | |
32584 |
1944 nalepka "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia na kartce z obiegu, nalepka w kolorze niebieskim była stosowana tylko w jednym dniu 28.11.44, wymowna treść kartki nawiązująca do nalepki, gwarancja. | Fi.ib, Cp24 |
| 500 PLN SOLD | |
32585 |
1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
32586 |
1944 banknot oflagu II.D wydany przez Bank Obozowy o wysokim nominale 1 Piast, sygnowany przez Zarząd, ładny stan. | |
| 750 PLN SOLD | |
32587 |
1944 banknot oflagu II.D wydany przez Bank Obozowy o nominale 10 gr., sygnowany przez Zarząd, złożony. | |
| 60 PLN | |
32588 |
1944 kartka obiegowa ze stemplem "OPŁACONO RYCZAŁTEM", gwarancja Schmutz. | |
| 25 PLN | |
32589 |
1944 kartka ze stemplem "OPŁACONO RYCZAŁTEM". | |
| 25 PLN SOLD | |