The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 66. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32272

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
350 PLN
32273

1942 karnet przygotowany z okazji rocznicy wybuch III Powstania Śląskiego, ozdobiony suchymi tłoczeniami z orłem piastowskim i napisem "ŚLĄSK 1921", na froncie naklejony znaczek skasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.11bx2
150 PLN
SOLD
32274

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
125 PLN
32275

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
110 PLN
32276

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14y
125 PLN
32277

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.12-14y
110 PLN
32278

1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek.

Fi.15
450 PLN
SOLD
32279

1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje.

Fi.15-7
100 PLN
32280

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
80 PLN
32281

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17
100 PLN
32282

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17 Cp6 P
2 400 PLN
32283

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
40 PLN
32284

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
50 PLN
32285

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
90 PLN
32286

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie ozdobionej ilustracją świąteczna przedstawiającą Zamek Królewski w Warszawie i Kolumnę Zygmunta z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
1 600 PLN
SOLD
32287

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
32288

1942 pochodnia, próba znaczka w kolorze zielonym, próby w różnych kolorach są znane z pojedynczych odbitek, gwarancja Schmutz.

Fi.16P1
4 000 PLN
32289

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, tak przygotowane całości rozprowadzała Poczta Obozowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16x
100 PLN
SOLD
32290

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
32291

1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na składanym liście, wysłanym 3.IV.1943 z Koła Filatelistów do członka Komisji Katalogowej; dwie rożne pieczęcie nadawcy "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC": na froncie dwuwierszowa, wewnątrz okrągła; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.17x
910 PLN
SOLD
32292

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
32293

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
32294

1942 "Wdowa" karta pocztowa czysta, wydana w niewielkim nakładzie 415 sztuk; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 200 PLN
SOLD
32295

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
32296

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, wysłana 31.XII, gwarancja.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
32297

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ze stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 6.XI; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja.

Fi.Cp3
150 PLN
SOLD
32298

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
200 PLN
32299

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
32300

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
32301

1942 lotnik, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp5
40 PLN
SOLD
32302

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
32303

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
32304

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
32305

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D3
30 PLN
32306

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
32307

1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
360 PLN
32308

1942 Wystawa Filatelistyczne, znaczek z przyciętego bloku, gwarancja.

Fi.bl.2
200 PLN
32309

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
32310

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.


340 PLN
32311

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, kasownik okolicznościowy Wystawy Drzeworytu.

Fi.9
140 PLN
SOLD