32272 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz. | Fi.9x1b |
| 350 PLN | |
32273 |
1942 karnet przygotowany z okazji rocznicy wybuch III Powstania Śląskiego, ozdobiony suchymi tłoczeniami z orłem piastowskim i napisem "ŚLĄSK 1921", na froncie naklejony znaczek skasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.11bx2 |
| 150 PLN SOLD | |
32274 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.12-14x |
| 125 PLN | |
32275 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.12-14x |
| 110 PLN | |
32276 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk. | Fi.12-14y |
| 125 PLN | |
32277 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,. | Fi.12-14y |
| 110 PLN | |
32278 |
1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek. | Fi.15 |
| 450 PLN SOLD | |
32279 |
1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje. | Fi.15-7 |
| 100 PLN | |
32280 |
1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.15-7 |
| 80 PLN | |
32281 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17 |
| 100 PLN | |
32282 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17 Cp6 P |
| 2 400 PLN | |
32283 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15-17x |
| 40 PLN | |
32284 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15-17x |
| 50 PLN | |
32285 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 90 PLN | |
32286 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie ozdobionej ilustracją świąteczna przedstawiającą Zamek Królewski w Warszawie i Kolumnę Zygmunta z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15ay |
| 1 600 PLN SOLD | |
32287 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15bx |
| 150 PLN | |
32288 |
1942 pochodnia, próba znaczka w kolorze zielonym, próby w różnych kolorach są znane z pojedynczych odbitek, gwarancja Schmutz. | Fi.16P1 |
| 4 000 PLN | |
32289 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, tak przygotowane całości rozprowadzała Poczta Obozowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.16x |
| 100 PLN SOLD | |
32290 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.16y |
| 2 400 PLN | |
32291 |
1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na składanym liście, wysłanym 3.IV.1943 z Koła Filatelistów do członka Komisji Katalogowej; dwie rożne pieczęcie nadawcy "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC": na froncie dwuwierszowa, wewnątrz okrągła; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.17x |
| 910 PLN SOLD | |
32292 |
| 500 PLN | |
32293 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 700 PLN | |
32294 |
1942 "Wdowa" karta pocztowa czysta, wydana w niewielkim nakładzie 415 sztuk; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 1 200 PLN SOLD | |
32295 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iax |
| 150 PLN | |
32296 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, wysłana 31.XII, gwarancja. | Fi.Cp2Iax |
| 150 PLN | |
32297 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ze stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 6.XI; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 150 PLN SOLD | |
32298 |
1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3-4 |
| 200 PLN | |
32299 |
1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 600 PLN | |
32300 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 120 PLN | |
32301 |
1942 lotnik, całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp5 |
| 40 PLN SOLD | |
32302 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D1 |
| 30 PLN | |
32303 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 400 PLN | |
32304 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.D1-4 |
| 600 PLN | |
32305 |
1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
32306 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 580 PLN | |
32307 |
1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 360 PLN | |
32308 |
1942 Wystawa Filatelistyczne, znaczek z przyciętego bloku, gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 200 PLN | |
32309 |
1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN | |
32310 |
1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja. | |
| 340 PLN | |
32311 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, kasownik okolicznościowy Wystawy Drzeworytu. | Fi.9 |
| 140 PLN SOLD | |