Auction 66. Air mail

35671

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta dofrankowana i przesłana pocztą balonową, bez tekstu na odwrocie; dekoracyjna całość.

Fi.11a, Cp58I B1
200 PLN
36038

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
36040

1912 Bawaria, specjalna okolicznościowa karta lotnicza, dofrankowana i przesłana 4.10 pocztą lotniczą z Monachium do Włoch, kasownik odbiorczy.

Mi.PF15-02/b
700 PLN
36041

1915 XIII lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 26.II, WPISANY KOLEJNY NUMER PRZESYŁKI "19849", stempelki: ZENSURIERT, "Fliegerpost Przemyśl JANNER 1915", "IX.54." (w owalu) i "Zur Beförderung geeignet."; karta w słabszym stanie (podklejana na odwrocie).

Fi.16a
140 PLN
36042

1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damas do Souieda, kasownik odbiorczy; koperta pionowo złamana.

Mi.202-205I
600 PLN
36043

1925 "AEROLLOYD"/"AEROLOT" połączenie lotnicze Lwów-Warszawa-Gdańsk, list lotniczy(druki) wysłany 21.VIII ze Lwowa do Warszawy, na froncie słabo widoczny czerwony stempelek "POCZTA LOTNICZA/ POSTE AERIENNE", na odwrocie kasownik odbiorczy Warszawa 22.VIII i stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.33a
200 PLN
36044

1925 "AERO" pierwszy lot Warszawa - Poznań, list lotniczy przesłany 22.VI z Warszawy do Poznania; specjalny dodatkowy fioletowy stempel "PIERWSZY LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 32 sztuki poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.38a
4 000 PLN
36045

1927 ZNACZEK SKŁADKOWY LOPP za 50 gr doklejony na widokówce wysłanej 4.IX.33 z Krynicy do Zakopanego, oba znaczki unieważniono kasownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" Krynica Zdrój (Myślicki 28 004 - rzadki, w katalogu nie reprodukowany!!!); znaczki LOPP są bardzo rzadko spotykane na korespondencji nieinspirowanej filatelistycznie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

500 PLN
36046

Mi.100-102
500 PLN
36047

1927 list lotniczy na trasie Warszawa - Wiedeń.

60 PLN
36048

1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66
800 PLN
36049

Fi.4d
2 800 PLN
36050

1929 list lotniczy wysłany 22.V z Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu, dodatkowo nalepka wystawowa skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.89
175 PLN
36051

Fi.93h
400 PLN
36052

Fi.93k
400 PLN
36053

1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie kasowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.94a
400 PLN
36054

1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie kasownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta.

Mi.127
80 PLN
36055

1929 LZ 127 Graf Zeppelin - poczta pokładowa - 1 lot do Ameryki Północnej, widokówka do Nowego Jorku ostemplowana 16.3 na pokładzie sterowca (Sieger 26B).

Mi.423
400 PLN
36056

1930 polecony list lotniczy wysłany 3.XII z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowany, koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, kasownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 6-12; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 214I, 224
Mi.241II, 242I, 232
240 PLN
36057

1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Holandii - poczta holenderska, widokówka przesłana 8.XI do Lorch (Sieger 99).

250 PLN
36058

1931 Pakistan, list lotniczy wysłany 15.VII z Karachi (wtedy jeszcze Indie Brytyjskie) do Hamburga, kasownik odbiorczy Nürnberg-Fürth Flughafen; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.118, 121, 136
250 PLN
36059

1931 Szwecja, I ekspresowy lot Malmö-Kopenhaga, list lotniczy wysłany 1.5.

Mi.175AI, 213
60 PLN
36060

1931 Rumunia, polecony list lotniczy wysłany 26.V z Bukaresztu do Brunszwiku, kasowniki tranzytowe i odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.400, 403, 411; 12-14
250 PLN
36061

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Węgry - poczta węgierska, zestaw: karta i koperta frankowane specjalnie przygotowanym na tę okazję znaczkami przesłane 28.III sterowcem (Sieger 102).

Mi.478-479
600 PLN
36062

1931 Meksyk, list lotniczy wysłany 19.XI z miejscowości Tapachula do Jeleniej Góry (Hirschberg); stemple tranzytowe Veracruz i Paryż 4.XII.

Mi.620
120 PLN
36063

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, karta pocztowa wysłana 19.X z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 135).

150 PLN
36064

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Holandii - poczta holenderska, list polecony przesłany 17.VI do Raciborza, kasowniki odbiorcze (Sieger 164).

Mi.125, 137A
250 PLN
36065

1932 Indochiny Francuskie, list lotniczy wysłany 16.II z Sajgonu do Szwajcarii, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.169a, 179, 182, 183
60 PLN
36066

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej - poczta boliwijska, widokówka wysłana 8.IV z Cochabamba do Niemiec (Sieger 146A).

150 PLN
36067

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 7 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, karta pocztowa wysłana 27.IX z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 185).

150 PLN
36068

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 5 lot do Ameryki Południowej - poczta urugwajska, karta pocztowa wysłana 31.VIII z Montevideo do Lorch (Sieger 174).

150 PLN
36069

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 6 lot do Ameryki Południowej - poczta chilijska, polecona karta pocztowa wysłana 11.VIII z Concepcion, rzadki błąd daty w stemplu okolicznościowym - jest 11.IV zamiast 11.IX, kasowniki odbiorcze (Sieger 181B).

800 PLN
36070

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta argentyńska, widokówka wysłana 3.III z Buenos Aires do Lorch (Sieger 159I).

200 PLN
36071

1933 Brazylia, list lotniczy wysłany 25.XI z Porto Alegre do Grunau (Jeżów Sudecki).

Mi.316X, 323, 324
120 PLN
36072

1934 list z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Poznań - Berlin, wysłany z Warszawy do Holandii.

Fi.118a
120 PLN
36073

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 16.V z Rio de Janeiro do Grunau (Jeżów Sudecki); całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu.

Mi.316X, 388
250 PLN
36074

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

Fi.8a
80 PLN
36075

1935 Afryka Południowo-Zachodnia, list lotniczy, wysłany 15.X z Maltahohe do Prausnitz (Prusice), stempel tranzytowy Mariental.

Mi.153
120 PLN
36076

1935 kartka poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Zawodów Balonowych Gordon - Bennett'a.

40 PLN
36077

400 PLN