Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
29469 |
1865 (1858/9?) Królestwo Polskie - IWANISKA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym unikalnym polskim kasownikiem numerowym 110 - Iwaniska (typ o wysokości cyfr 7,5 mm), w małej ekspedycji pocztowej w okręgu Opatów na trakcie do Nowego Miasta Korczyna; najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza (Fi.250+3250.-); lekko uszkodzony rysunek draperii, poza tym w bardzo ładnym stanie, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.5 Mi.5 |
| 3 000 PLN | |
29470 |
1865 Królestwo Polskie, bardzo rzadka kombinacja dwóch wydań na jednym wycinku; znaczki rosyjskie za 10 kop., jeden wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5, drugi wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; oba czytelnie unieważnione polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+660.-), rosyjskie oznaczenia typu ząbkowania ołówkiem, ładny stan. | Fi.5, 15y Mi.5, 15y |
| 800 PLN | |
29471 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony bardzo czytelnie odbitym polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, bardzo ładny stan. | Fi.6 Mi.6 |
| 800 PLN | |
29472 |
1865 Królestwo Polskie - AMBULANS DB wagon 6; parka znaczków rosyjskich za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5; unieważniona unikalnym polskim kasownikiem ambulansowym DB - Droga Bydgoska, typ - standardowe litery z kropką po D, który był stosowany w wagonie pocztowym numer sześć; na innych parkach niespotykany; wycinek znajdował się w świetnych kolekcjach F.Mertensa, A.Faberge - adnotacja o dacie zakupu od F.Mertensa na odwrocie, M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, a ostatnio u G.Denisenki, zachował się w świetnym stanie, a znaczki mają czyste żywe barwy, gwarancja Bojanowicz, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.6 Mi.6 |
| 12 000 PLN | |
29473 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.1200.-), lekko złamany poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.7 Mi.7 |
| 900 PLN | |
29474 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, bardzo ładny stan. | Fi.14y Mi.14y |
| 200 PLN | |
29475 |
1865 Królestwo Polskie, bardzo rzadki na ziemiach polskich znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 236 - Ozorków, poza poprawianym ząbkowaniem w niezłym stanie. | Fi.17y Mi.17y |
| 500 PLN | |
29476 |
1865 list z Zawichostu do Tulonu, znaczki rosyjskie w tym rzadki na korespondencji znaczek za 30 kop. stemplowane kasownikiem numerowym 114 z Zawichostu, Bojanowicz 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, miejscownik, liczne stemple tranzytowe, walor w słabym stanie, pomimo tego dekoracyjny i przede wszystkim bardzo rzadki. | Mi.18, 20, 23 |
| 4 800 PLN | |
29477 |
1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika. | Mi.21 |
| 60 PLN | |
29478 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 10.VIII z Warszawy do Bordeaux, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "Robert Buhrke Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 13.VIII, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 360 PLN | |
29479 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
29480 |
1866 Królestwo Polskie - ZĄBKOWICE, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 289 - w małej ekspedycji dworcowej w Ząbkowicach (otwartej 16.2.1861) na linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej; na znaczku rosyjskim najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza; ładny stan. | Fi.18x Mi.18x |
| 2 500 PLN | |
29481 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. - błędnodruk z tłem 5-cio kopiejkówki, wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 (Fi.400.-); unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ma kilka krótszych ząbków i nieduże prześwitki. | Fi.19s Mi.19xF |
| 150 PLN | |
29482 |
1866 Królestwo Polskie, koperta listu zagranicznego z Wielunia do Iwonicza w Galicji adresowana na ręce Hrabiny Heleny Załuskiej; opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 205 - Wieluń, 5 stopień rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; po lewej datownik nadawczy typu IIIC z 7.2, po prawej austriacki stempel pochodzenia POLOGNE - stawiany na przesyłkach przychodzących z terenów Królestwa Polskiego; na odwrocie datowniki - kolejowy Granica ж(елезная) д(орога) z 20.2 i trzy różne tranzytowe austriackie zgodne z trasą opisaną na froncie; ładny dekoracyjny walor; gwarancja z opisem. | Fi.21x |
| 2 000 PLN | |
29483 |
1867 Królestwo Polskie - WĘGRY; kompletny list na Węgry (bliski, ale zaskakująco rzadki kierunek wysyłki) opłacony znaczkami rosyjskimi za 5 i 10 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, na froncie stempelki: informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO oraz austriacki pochodzenia POLOGNE; na odwrocie datowniki graniczny Szczakowa z 4.12, tranzytowy z Cieszyna z 5.12 oraz odbiorczy z Thuroczsz Marton 7.12; krawędź listu lekko odcisnęła się na znaczkach, poza tym bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.14y, 15y Mi.14y, 15y |
| 3 200 PLN | |
29484 |
1868 obwoluta listu z Warszawy do cukrowni w Elżbietowie, znaczek kasowany warszawskim kasownikiem z jedynką w czterech prostokątach. | Fi.21 |
| 700 PLN | |
29485 |
1868 Królestwo Polskie DW - KASOWNIK AMBULANSOWY; list z Dąbrowy nadany w ambulansie na linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej do Warszawy; opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go bardzo rzadkim kasownikiem ambulansowym D(roga) W(iedeńska) - typ z dużymi literami, który po 1866 roku zastąpił na tej linii kasowniki z kropką; na kopercie zgodnie z przepisami odręczna adnotacja o miejscu nadania - Dąbrowa i dacie - 16.12.; taki sam list na ręce F.Łapińskiego pokazany jest w monografii M.A.Bojanowicza na tablicy 34, z tym że ten jest z kompletną treścią, a na odwrocie ma piękny godzinnik odbiorczy Warszawskiej Poczty Miejskiej ВАРШАВА / 8чУ z 5/12/1868 (17.XII wg kalendarza gregoriańskiego) - zwykle spotykanym z 5чП; z atestu "Ten list jest dobry pod każdym względem. Rzadkie ostemplowanie"; na odwrocie gwarancja M.A.Bojanowicza, atest Z.Mikulski. | Fi.21x |
| 4 800 PLN | |
29486 |
1868 Królestwo Polskie MAŁE DW - KASOWNIK AMBULANSOWY; list z Dąbrowy nadany w ambulansie na linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej do Warszawy; opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go unikalnym kasownikiem ambulansowym D(roga) W(iedeńska) - typ z małymi literami, który po 1866 roku zastąpił na tej linii kasowniki z kropką; na kopercie brak odręcznej adnotacji o miejscu nadania i dacie, jest za to adnotacja "bpilno", a pod znaczkiem „fnco”, sam list datowany jest na 3.12 według kalendarza gregoriańskiego, na odwrocie posiada datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA z 23/10 według kalendarza juliańskiego - czyli z 4.11 według gregoriańskiego; kasownik z małymi literami DW jest znany tylko z dwóch listów i dużego wycinka pokazanego w monografii M.A.Bojanowicza na tablicy 34, na aukcji jego zbioru oferowany list osiągnął (obok równie rzadkiego DT) najwyższą cenę ze wszystkich listów ambulansowych opłaconych znaczkami rosyjskimi, poza minimalnie krótszym narożnikiem znaczka i nacięciami tekstu ułatwiającymi złożenie dość grubego listu całość jest kompletna i zachowana w bardzo dobrym stanie, na odwrocie gwarancja M.A.Bojanowicza, fotoatest Petriuk BBP. | Fi.21x |
| 12 000 PLN | |
29487 |
1869 Królestwo Polskie, POCZTA MIEJSKA WARSZAWSKA DO GDAŃSKA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1863 roku, o wymiarach 120x76mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu lustrzanym, kształt klap IV, wysłana z Warszawy do Gdańska; przesyłkę nadano po południu w oddziale Warszawskiej Poczty Miejskiej o czym świadczy stempel ВАРШАВА / 5чП z 29/5 (10.VI wg kalendarza juliańskiego) - popularny jako godzinnik odbiorczy; jako datownik nadawczy - w szczególności na listach zagranicznych - unikalny; przesyłkę przekazano do Głównego Urzędu Pocztowego, gdzie unieważniono znak opłaty polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typu cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1; na froncie nadawczy datownik warszawski z 11/6 i stempelek FRANCO; list przesłano koleją Drogą Bydgoską do granicy Pruskiej w Aleksandrowie, a dalej ambulansem Aleksandrowo-Berlin (stempelek AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI 11.6); gdański stempelek nadejścia AUSG. No1 z 12.6; imponujące tempo doręczenia przesyłki (poczta miejska, Główny Urząd Warszawski, dwa ambulanse, poczta w Gdańsku) w zaledwie niecałe 2 dni!!! niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.
| Mi.U7C, U10C |
| 6 000 PLN | |
29488 |
1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania. | Fi.21 |
| 1 300 PLN | |
29489 |
1870 Królestwo Polskie - AMBULANS DB/1; koszulka listu składanego z Aleksandrowa Pogranicznego do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB/1 - Droga Bydgoska, na froncie kaszetka firmowa "S.H.NOWIŃSKI / ALEKSANDROWO" z ręcznie wpisaną datą 11.4.; na odwrocie warszawski godzinnik odbiorczy / 11.4.1870 / 5; na Drodze Bydgoskiej listy nadane w ambulansach w kierunku Warszawy są bardzo rzadkie; koszulka listu kompletna, delikatnie otwarta i bez najmniejszych rozdarć, gwarancja. | Fi.21x Mi.21x |
| 4 000 PLN | |
29490 |
1872 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydanie z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5, skasowany kolejowym stemplem ambulansowym nr.31-32 Koluszki-Łódź wprowadzonym w 1872, bardzo ładny stan. | Fi.6 Mi.6 |
| 1 000 PLN | |
29491 |
1872 Królestwo Polskie - 1106 KOSZYCE; koperta listu z Koszyc do Suchdołów przez Lublin i Piaski; opłacono go rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono go trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1106 - Koszyce, nieznanym na żadnym innym liście; na odwrocie rosyjskojęzyczny stempel nadawczy кошицы кѣлец г / 13 февраля 1872го i odbiorczy пяски пюълинско / февраля 1872года z ręcznie wpisanym dniem 18; to, że stempel 1106 nie był dotąd znany nie jest dziwne, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 119 z Koszyc, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza zarówno na znaczku polskim jak i rosyjskich; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; powyższy to nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite, gwarancja z opisem. | Fi.21x |
| 10 000 PLN | |
29492 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 2.V.1875 z Warszawy do Królewca, znak opłaty skasowany kasownikiem WARSZAWA 1 EKSPED. (ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД.), na froncie okrągły stempelek ОПЛАЧЕНО (OPŁACONO) potwierdzający prawidłowe opłacenie przesyłki w obrocie zagranicznym; na odwrocie datownik warszawskiego oddziału korespondencji zagranicznej z 2.V - WARSZAWA EKSPEDYCJA PRZYJMOWANIE I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZAGRANICZNEJ (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.) i królewiecki stempelek nadejścia z datą 15/5 (3/V wg.kalendarza juliańskiego); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U16C |
| 300 PLN | |
29493 |
1873 kompletny list z Warszawy do Berlina nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, list w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.21 |
| 1 500 PLN | |
29494 |
1876 list do Królestwa Polskiego, rosyjska całostka - koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 14.VI z Orenburga do Lipna, 22.VI przesłana ambulansem nr.29-30 relacji Mińsk-Warszawa, 23.VI przekazana do ambulansu nr.27-28 relacji Warszawa-Aleksandrów, 24.VI przesyłka dotarła do Włocławka i tego samego dnia doręczono ją adresatowi w Lipnie; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U22C |
| 200 PLN | |
29495 |
1878 mapa pocztowa Królestwa Polskiego wydana nakładem I. Zinberga w Warszawie, mapa podklejona na płótnie i składna, rozmiar mapy 56 x 66 cm. | |
| 600 PLN | |
29496 |
1885 WARSZAWSKI ODDZIAŁ POCZTOWY NA WARSZAWSKO-BRZESKIEJ DRODZE ŻELAZNEJ (ВАРШАВСК.П.О. ВАРШАВО-БРЕСТСК.Ж.Д.) - słabo udokumentowany w literaturze rosyjskiej (niepokazany, ale oznaczony 177x) datownik stosowany w ekspedycji pocztowej na Dworcu Brzeskim (obecnie Wschodnim), na rosyjskiej całostce - kopercie za 7 kop. wydania z 1883, rozmiar: 145x81 mm, wysłanej 10.II do Moskwy, kasownik odbiorczy 12.II na odwrocie; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.U30C |
| 1 200 PLN | |
29497 |
1960 "Polphilex 60" Wystawa w Londynie, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, bloczek okolicznościowy upamiętniający 100-lecie pierwszego polskiego znaczka. | |
| 30 PLN | |