Auction 66. Polish People's Republic 1952-1989

34068

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-7
Mi.Bl.17-8
40 PLN
34069

1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 16-17
Mi.Bl. 17-18
35 PLN
34070

1955 Stalinogród, X-lecie PRL Wystawa Filatelistyczna Polskiego Związku Filatelistów w Stalinogrodzie !!! czysta koperta z okolicznościowym dodrukiem, nakład 2500 sztuk, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
34071

1955 rocznik kopert FDC (Fi.293.-).

Fi.757-809
Mi.897-953
300 PLN
34072

1956 "POŻAR NISZCZY CHLEB" wirnik propagandowy na liście wysłanym 26.10 z Warszawy.

Fi.764, 765
Mi.910, 911
30 PLN
34073

1956 "DZIECKO + ZAPAŁKI = POŻAR/ RODZICE CHROŃCIE DZIECI" wirnik propagandowy na liście wysłanym 24.7 z Gdańska do Krakowa.

Fi.767
Mi.913
25 PLN
34074

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
34075

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.200.-).

Fi.810-850
Mi.954-994
140 PLN
34076

1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 850 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003B
Mi.954-1147A
550 PLN
34077

Fi.811
Mi.955
20 PLN
34078

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.812-4
Mi.956-8
40 PLN
34079

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata".

Fi.812-14
Mi.956-58
20 PLN
34080

1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE".

Fi.815-19
Mi.959-63
60 PLN
34081

1956 FDC - Wydanie prowizoryczne.

Fi.826,827Ia,828I,82
Mi.970-73
20 PLN
34082

1956 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.830
Mi.974
25 PLN
34083

1956 pomniki Warszawy, seria z odmianami papieru.

Fi.830-2
Mi.974-6
25 PLN
34084

1956 karta maksimum - pomniki Warszawy (II), książę Józef Poniatowski.

Fi.832
Mi.976
30 PLN
34085

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor ciemnobrązowy już na górze znaczka.

Fi.833
Mi.977
35 PLN
34086

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty).

Fi.837-839
Mi.990-992
10 PLN
34087

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-39
Mi.990-92
15 PLN
34088

1956 50. rocznica śmierci Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją poziomą, napisy zamiast na górze znaczka, znajdują sie już na dole.

Fi.841MK
Mi.982
100 PLN
34089

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lekkie przesunięcie ząbkowania pionowego na lewym znaczku już na napisy z boku, charakterystyczne "strzaskania" po suszeniu na suszarce.

Fi.842
Mi.983
10 PLN
34090

Fi.843
Mi.984
15 PLN
34091

1956 olimpiada w Melbourne, arkusz sprzedażny zagięty w połowie, niewielkie uszkodzenie narożników.

Fi.843
Mi.984
40 PLN
34092

1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny.

Fi.843
Mi.984
70 PLN
34093

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z przesuniętym drukiem stalorytu.

Fi.843, 846, 848
Mi.984, 967, 969
120 PLN
34094

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
30 PLN
34095

Fi.844
Mi.985
10 PLN
34096

Fi.845
Mi.986
10 PLN
34097

Fi.846
Mi.967
75 PLN
34098

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, czworoblok drukowany na pomarszczonym papierze, dodatkowo na górnym prawym znaczku kropka koło głowy oszczepnika. Zmarszczenie na prawym dolnym znaczku po produkcji już się rozeszło, przez co uzyskał on osobliwy kształt i powstał częsciowo niezadrukowany pasek a części rysunku znaczka uległy wzajemnemu przesunięciu. Osobliwe i rzadko spotykane w tym wydaniu.

Fi.847
Mi.988
450 PLN
34099

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
34100

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.90.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
34101

1956 Blok Chopin - Liszt, skasowany okolicznościowo 23.10.1958 w Łodzi na kopercie stemplem z okazji 400 lat Poczty Polskiej.

Fi.Bl.18
Mi.Bl.19
50 PLN
34102

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
34103

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
50 PLN
34104

1956-1984 zestaw 4 całości o tematyce szachowej; temat - SZACHY.

40 PLN
34105

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 850 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

550 PLN
34106

1956 rocznik kopert FDC (Fi.225.-).

146 PLN
34107

1956-2002 zestaw znaczków z bloków w tym m.in.: 840, 857, 2484b, A3026-28, A3062 (Fi. ponad 700.-).

500 PLN