32781 |
1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnobrązowym na białym papierze. | Fi.10A |
| 200 PLN | |
32782 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, bloczek 4 znaczków za 20 f. pięknie kasowany 1.9 datownikiem MURNAU w 6 rocznicę wybuchu wojny; doskonały stan zachowania. | Fi.Ark.1 |
| 500 PLN | |
32783 |
1945 Helmstedt, nie wprowadzone do obiegu cięte znaczki za 1 Mk. w kolorze ceglastopomarańczowym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Schmutz. | Fi.Ark.10 |
| 1 000 PLN | |
32784 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo". | Fi.bl.3xA |
| 80 PLN | |
32785 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego. | Fi.Bl.3yB |
| 60 PLN | |
32786 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego. | Fi.bl.3B |
| 60 PLN | |
32787 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xA |
| 40 PLN SOLD | |
32788 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xA |
| 60 PLN SOLD | |
32789 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xB |
| 50 PLN SOLD | |
32790 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5yB |
| 60 PLN | |
32791 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5zB |
| 60 PLN SOLD | |
32792 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
32793 |
1945 Lubeka, listownik żaglowiec. | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
32794 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze "E/0281" wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania | Fi.Cp1 |
| 600 PLN | |
32795 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", komplet 3 kart pocztowych o różnych sygnaturach: (E/0281), L.Z.6.45.25000(1008) i najrzadszej L.Z.7.45.25000(1591); bardzo dobry stan zachowania (karta Cp1 z minimalnymi śladami od "narożników" fotograficznych na odwrocie). | Fi.Cp1, 2a, 2b |
| 220 PLN | |
32796 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą "L.Z.6.45.25000(1008)" o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty wysłana 20.7 z Polskiego Urzędu Pocztowego w obozie wojskowym w Pohls do Szkocji, dwuobrączkowy datownik gumowy POHLS z dostawioną datą 20.7.45, obok trzywierszowy fioletowy stempel "Urzad Pocztowy Obozu Wojskowego w Niemczech"; datownik przejściowy angielskiej poczty polowej "FIELD POST OFFICE 294"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp2a |
| 900 PLN | |
32797 |
1945 Lubeka, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp5y |
| 40 PLN | |
32798 |
1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty. | Fi.bl.2A |
| 60 PLN | |
32799 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.bl.3B |
| 40 PLN | |
32800 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5A |
| 40 PLN SOLD | |
32801 |
| 60 PLN | |
32802 |
| 40 PLN | |
32803 |
| 40 PLN | |
32804 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5B |
| 40 PLN | |
32805 |
| 40 PLN | |
32806 |
| 40 PLN | |
32807 |
| 40 PLN | |
32808 |
| 100 PLN | |
32809 |
| 60 PLN | |
32810 |
| 80 PLN | |
32811 |
1945 list lotniczy wysłany 14.XI z Polskiej Misji Wojskowej przy urzędzie alianckiego gubernatora wojskowego Bawarii, adresowany do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
32812 |
1945 Dachau - Allach, arkusz poczty międzyobozowej na papierze białym średnim niegumowanym. | |
| 250 PLN | |
32813 |
1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach. | |
| 80 PLN | |
32814 |
1945 Lubeka, karta "Libertas" z obiegu pocztowego z Lubeki 27.5.45 do Londynu, na odwrocie wirnik odbiorczy, bardzo ładny stan i rzadko w pełni udokumentowany obieg, za dopłatą gwarancja. | |
| 490 PLN | |
32815 |
1945 kartka zwrotna do więźnia Oflagu VIB. | |
| 10 PLN | |
32816 |
1945 kartka z Lubeki nadana 15.V.45 do polskiego obozu w Derden, adnotacja rodziny na froncie koperty. Gwarancja. | |
| 3 500 PLN | |
32817 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.). | Fi.1-3B, 1aB |
| 300 PLN | |
32818 |
1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B |
| 400 PLN | |
32819 |
| 150 PLN | |
32820 |
| 150 PLN | |