The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 66. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31612

1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.8 ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy.


Mi.D115, D117 
35 PLN
31614

1938 całostka propagandowa III Rzeszy.


10 PLN
31615

1938 całostka propagandowa III Rzeszy.


10 PLN
31616

1938 Anschluss Austrii do Rzeszy Niemieckiej, mieszana frankatura znaczków austriackich i niemieckich na liście poleconym z Insbrucku do Namysłowa.


150 PLN
31617

1939 mieszana frankatura polskiej całostki ze znaczkiem niemieckim wysłana z Łodzi 23.10.39 do Niemiec.

Fi.Cp82B
90 PLN
31618

1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.8 z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku.


Mi.512, W69 
40 PLN
31619

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.4 z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz).


Mi.P236 
20 PLN
31620

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.2 w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck).


Mi.P274/05 
50 PLN
31621

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.


20 PLN
31622

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.


70 PLN
31623

1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
31624

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.


20 PLN
31625

1939 całostka niemiecka wysłana z Będzina 25.12.39 na Węgry.


40 PLN
31626

1939-40 Obszary anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, radzieckie znaczki z polskimi datownikami Lwowa i Przemyśla oraz polskie znaczki z radzieckimi datownikami w tym jeden rzadszy pieknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim.


150 PLN
31627

1940 Obszary anektowane przez Litwę - wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej seria czysta.

Fi.AnL.27-29
Mi.443-45 
60 PLN
31628

1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan.


Mi.1-16, 1-16, 1-16
150 PLN
31629

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.17-32 
60 PLN
31630

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list II klasy (powyżej 20 g) wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku do Urzędu Gminy (Gemeindeamt) w Kielcach - list ofrankowano jednym znaczkiem za 12 fen. (opłata jak za list I klasy - do 20 g) i skasowano w dniu 1.1 datownikiem z wyróżnikiem "a"; urząd sprawdził jednak wagę listu, a ponieważ był adresowany do Gemeindeamt Kielce, a państwa niemieckiego nie wolno było narażać na straty poprzez pobieranie dopłaty, cofnięto przesyłkę do nadawcy; ostatecznie list po dofrankowaniu kolejnym znaczkiem za 12 fen. skasowanym 5.1 datownikiem z wyróżnikiem "b" wysłano; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.519 
2 000 PLN
31631

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.2 ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane sowieckim datownikiem, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem).


Mi.681, 594 
500 PLN
31632

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list ofrankowany 3 znaczkami po 30 kop. z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy terytorium Polski przez Sowietów, wysłany 12.12 z Przemyślan do miejscowości Stare Sioło, kasownik odbiorczy z 16.12; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.736
500 PLN
31633

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania.


Mi.P6-8 
40 PLN
31634

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.8 z Łodzi (Litzmannstadt) do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.AnNCp3
Mi.P226I 
40 PLN
31635

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI.


Mi.P229IF 
40 PLN
31636

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
31637

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, sowiecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania.


300 PLN
31638

1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen.


10 PLN
31639

1940 całostka wydania obiegowego.


10 PLN
31640

1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych.


50 PLN
31641

1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic.


80 PLN
31642

1940-1 zestaw wycinków z Lipic.


30 PLN
31643

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.


25 PLN
31644

1940 zestaw wycinków z Opatowa.


15 PLN
31645

1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna.


20 PLN
31646

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.


20 PLN
31647

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie.


15 PLN
31648

1940 kartka firmowa z Będzina 8.11.40 do Niemiec.


40 PLN
31649

1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40.


20 PLN
31650

1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca.


35 PLN
31651

1940 list z Koziegłów do Ministerstwa Zdrowia Rzeszy w Berlinie do Opiumstelle, koperta lekko przycięta od góry.


35 PLN
31652

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.


30 PLN