31612 |
1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.8 ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy. | Mi.D115, D117 |
| 35 PLN | |
31613 |
1937 Ziemie Zachodnie, Dzień Znaczka - komplet dwóch ilustrowanych kart prywatnego nakładu ostemplowanych okolicznościowo 9.I we Wrocławiu; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.PPC70/01-02 |
| 100 PLN | |
31614 |
1938 całostka propagandowa III Rzeszy. | |
| 10 PLN | |
31615 |
| 10 PLN | |
31616 |
1938 Anschluss Austrii do Rzeszy Niemieckiej, mieszana frankatura znaczków austriackich i niemieckich na liście poleconym z Insbrucku do Namysłowa. | |
| 150 PLN | |
31617 |
1939 mieszana frankatura polskiej całostki ze znaczkiem niemieckim wysłana z Łodzi 23.10.39 do Niemiec. | Fi.Cp82B |
| 90 PLN | |
31618 |
1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.8 z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku. | Mi.512, W69 |
| 40 PLN | |
31619 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.4 z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz). | Mi.P236 |
| 20 PLN | |
31620 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.2 w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck). | Mi.P274/05 |
| 50 PLN | |
31621 |
1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina. | |
| 20 PLN | |
31622 |
1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk. | |
| 70 PLN | |
31623 |
1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
31624 |
1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec. | |
| 20 PLN | |
31625 |
1939 całostka niemiecka wysłana z Będzina 25.12.39 na Węgry. | |
| 40 PLN | |
31626 |
1939-40 Obszary anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, radzieckie znaczki z polskimi datownikami Lwowa i Przemyśla oraz polskie znaczki z radzieckimi datownikami w tym jeden rzadszy pieknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim. | |
| 150 PLN | |
31627 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę - wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej seria czysta. | Fi.AnL.27-29 Mi.443-45 |
| 60 PLN | |
31628 |
1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan. | Mi.1-16, 1-16, 1-16 |
| 150 PLN | |
31629 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.17-32 |
| 60 PLN | |
31630 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list II klasy (powyżej 20 g) wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku do Urzędu Gminy (Gemeindeamt) w Kielcach - list ofrankowano jednym znaczkiem za 12 fen. (opłata jak za list I klasy - do 20 g) i skasowano w dniu 1.1 datownikiem z wyróżnikiem "a"; urząd sprawdził jednak wagę listu, a ponieważ był adresowany do Gemeindeamt Kielce, a państwa niemieckiego nie wolno było narażać na straty poprzez pobieranie dopłaty, cofnięto przesyłkę do nadawcy; ostatecznie list po dofrankowaniu kolejnym znaczkiem za 12 fen. skasowanym 5.1 datownikiem z wyróżnikiem "b" wysłano; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.519 |
| 2 000 PLN | |
31631 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.2 ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane sowieckim datownikiem, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem). | Mi.681, 594 |
| 500 PLN | |
31632 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list ofrankowany 3 znaczkami po 30 kop. z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy terytorium Polski przez Sowietów, wysłany 12.12 z Przemyślan do miejscowości Stare Sioło, kasownik odbiorczy z 16.12; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.736 |
| 500 PLN | |
31633 |
| 40 PLN | |
31634 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.8 z Łodzi (Litzmannstadt) do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.AnNCp3 Mi.P226I |
| 40 PLN | |
31635 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI. | Mi.P229IF |
| 40 PLN | |
31636 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
31637 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, sowiecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
31638 |
1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen. | |
| 10 PLN | |
31639 |
1940 całostka wydania obiegowego. | |
| 10 PLN | |
31640 |
1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych. | |
| 50 PLN | |
31641 |
1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic. | |
| 80 PLN | |
31642 |
1940-1 zestaw wycinków z Lipic. | |
| 30 PLN | |
31643 |
1940-1 zestaw wycinków z Będzina. | |
| 25 PLN | |
31644 |
1940 zestaw wycinków z Opatowa. | |
| 15 PLN | |
31645 |
1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna. | |
| 20 PLN | |
31646 |
1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina. | |
| 20 PLN | |
31647 |
1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie. | |
| 15 PLN | |
31648 |
1940 kartka firmowa z Będzina 8.11.40 do Niemiec. | |
| 40 PLN | |
31649 |
1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40. | |
| 20 PLN | |
31650 |
1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca. | |
| 35 PLN | |
31651 |
1940 list z Koziegłów do Ministerstwa Zdrowia Rzeszy w Berlinie do Opiumstelle, koperta lekko przycięta od góry. | |
| 35 PLN | |