Auction 65. Town postage 1914-1918

22162

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

500 PLN
22163

50 PLN
22164

80 PLN
22165

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

60 PLN
22166

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

75 PLN
22167

1917 Łódź, kartka z Częstochowy do Łodzi, datownik doręczeniowy miejscowej straży ogniowej.

170 PLN
22168

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

30 PLN
22169

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
22170

Fi.1-3
200 PLN
22171

Fi.1-5A
120 PLN
22172

1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej.

Fi.1-5A
40 PLN
22173

1918 Luboml, seria cięta na wycinkach.

Fi.1-5A
60 PLN
22174

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
40 PLN
22175

1918 Luboml, ząbkowana i nieząbkowana seria na karcie albumowej z opisem w języku francuskim, znaczki ząbkowane ze śladami przywarcia na gumie, nieząbkowane idealny stan zachowania.

Fi.1-5A, B
Mi.I-V
200 PLN
22176

Fi.2l
500 PLN
22177

1918 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe treść to dalszy ciąg listu z karty sprzedanej w 2010 roku; nowa gwarancja.

6 000 PLN
22178

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, gumowana - tak wydano małą część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 2, 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu; nikły cień śladu po podlepkach, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6 P2
2 400 PLN
22179

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
22180

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
50 PLN
22181

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
50 PLN
22182

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
22183

1918 Częstochowa, widokówka (przedstawiająca iskanie wszy) wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
700 PLN
22184

Fi.4-6
360 PLN
22185

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.4aNp
70 PLN
22186

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
10 PLN
22187

1918 Przedbórz, znaczek II wydania z podwójnym ząbkowaniem, gwarancja Schmutz.

Fi.5Bs
35 PLN
22188

1918 Przedbórz, pasek znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.6B
75 PLN
22189

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja.

Fi.6B
80 PLN
22190

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
22191

Fi.7-9
180 PLN
22192

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
22193

1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.7-10B
30 PLN
22194

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
22195

1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja.

Fi.13B
12 PLN
22196

1918 Warszawa, list firmowy z Berlina 31.8.18 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen.

Fi.13a
100 PLN
22197

Fi.14B
12 PLN
22198

Fi.15-18A
Mi.15-18B
40 PLN
22199

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
50 PLN
22200

1918 Warszawa, kartka z Lublina 26.X.18 do Warszawy, w Warszawie stemplowana stemplem doręczeniowym poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym dla dręczeń popołudniowych, rzadki stempel używany tylko w okresie od 8.9. do 16.11. 1918, kartka z uszkodzeniami ale dobrą prezencją.

Fi.16b
900 PLN
22201

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN