The auction will end on 03.10.2022

Auction 65. Jewish Ghetto, judaica

25043

1917 widokówka Nowogródek - Jüdische Strasse, czysta.

120 PLN
25044

Fi.288II
Mi.309II
500 PLN
25045

Fi.46, 50
4 000 PLN
25046

1941 Getto w Warszawie, PRZESYŁKA ZAMORSKA Z DOMINIKANY!!! dofrankowana karta pocztowa wysłana 1.SEP (1.IX) z Ciudad Trujillo do Warszawy, odciśnięty w kolorze czarnym prostokątny trójdzielny stempelek odbiorczy getta: w górnej części napis "R.Ƶ.w.W" (Rada Żydowska w Warszawie); w środkowej data "16.I.42"; w dolnej napis "S.P.D.Ƶ." (Składnica Pocztowa Dzielnicy Żydowskiej); czerwony rolkowy stempel cenzury Wehrmachtu; fantastyczny walor o tak egzotycznej destynacji, że praktycznie niemożliwe jest znalezienie ciekawszego obiektu w dziale Poczty w Gettach, co więcej przetrwał on zagładę Getta warszawskiego i zachował się w bardzo dobrym stanie, minimalne zagięcia i uzupełnione ze względów estetycznych górne narożniki dodają mu tylko szlachetnej patyny; gwarancja Schmutz.

20 000 PLN
25047

1941 Getta Łódź i Bochnia, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 13.11, adresowana do żydowskiego odbiorcy na ulicę Leonarda w Bochni, która znajdowała się na terenie getta - żadne znaki pocztowe z Getta w Bochni nie są znane, została w ramach represji zatrzymana celem zwrócenia do nadawcy (stempelek ZURUCK), ostatecznie pozostała w partii korespondencji niedoręczonej; niezwykły walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 500 PLN
25048

600 PLN
25049

800 PLN
25050

1942 Getta Bochnia i Międzyrzec Podlaski, paczkowy adres pomocniczy na paczkę wysłaną 29.5 z getta w Bochni do getta w Międzyrzeczu Podlaskim, na odwrocie do tej pory nieznany stempelek odbiorczy getta - czarny trójdzielny kwadratowy: w górnej części napis "JUDENRAT MIEDZYRZEC"; w środkowej data "3.6.41"; w dolnej napis "POSTEINGANGSTELLE a" i kasownik odbiorczy Międzyrzecz z 1.VI; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 400 PLN
25051

Fi.1-3A
1 200 PLN
25052

Fi.1-3A typ I-V
4 500 PLN
25053

1946 Judaica, list z Centralnego Komitetu Wyzwolonych Żydów w amerykańskiej strefie okupacyjnej (CENTRAL COMMITTEE OF LIBERATED JEWS), wysłany 6.XI z Monachium do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempelek cenzury amerykańskiej.

Mi.934
120 PLN
25054

1947 Judaica - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.6 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Cp97-98
60 PLN
25055

Fi.454
Mi.485
50 PLN