Auction 65. Communist Poland 1945-1952

25772

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430
40 PLN
25773

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
400 PLN
25774

1946 wydanie lotnicze, znaczek z zasmarowanym drukiem.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
25775

Fi.398
Mi.431
100 PLN
25776

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony, wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
25777

1946 polecony list lotniczy z Wrocławia do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3223.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
35 PLN
25778

1946 lotniczy list polecony z Wrocławia 6.11.46 do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3223.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
35 PLN
25779

1946 wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją - sygnatura częściowo na górze znaczka, zagiety na skos.

Fi.400
Mi.433
15 PLN
25780

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania (koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania).

Fi.400
Mi.433
100 PLN
25781

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
25782

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
25783

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na okolicznościowej karcie widokowej przesłanej 17.7 z Bydgoszczy do miejscowości Kolumna (opłata niezgodna z taryfą); skasowany wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103).

Fi.401
Mi.434
100 PLN
25784

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
50 PLN
25785

Fi.401s
Mi.434
600 PLN
25786

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
25787

1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402
Mi.435
70 PLN
25788

Fi.402
Mi.435
50 PLN
25789

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
760 PLN
25790

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.960.-).

Fi.403 B1,B2, B3, B4
Mi.436
800 PLN
25791

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.404
Mi.437
15 PLN
25792

1946 25. rocznica Powstania Śląskiego, czworoblok.

Fi.404
Mi.437
12 PLN
25793

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
25794

1946 list z Sokółki 11.6.46 do Lublina na poniemieckim formularzu poczty polowej.

Fi.405
Mi.438
10 PLN
25795

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
25796

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
25797

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
25798

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
25799

1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
900 PLN
25800

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
30 PLN
25801

1946 Święto Morza, znaczek na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
60 PLN
25802

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
80 PLN
25803

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym z błędem "kropka po T", rzadka kombinacja błędów, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.406yB1
Mi.440
300 PLN
25804

Fi.407
Mi.439
70 PLN
25805

1946 rocznica Manifestu Lipcowego, piękna próba znaczka za 3 zł. w kolorze czarnoniebieskim z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, unikalna w czworobloku, gwarancja Mikstein.

Fi.407 P3
Mi.439
12 500 PLN
25806

Fi.407nz
Mi.439U
500 PLN
25807

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
25808

1946 Będzin, blok legitymacyjny.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
25809

1946 Olsztyna do Gorzowa nad Wartą.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
25810

1946 list z Tarnobrzega 31.10.46 do Jarosławia.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
25811

1946 list polecony z Jasła do Gdyni.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN