The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14078

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


80 PLN
14079

1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec.


30 PLN
14080

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.40y 
30 PLN
14081

1904 kartka z Odessy do Zgierza, z lewej strony stempel ambulansu pocztowego na trasie Koluszki - Łódź.


60 PLN
SOLD
14082

1905 kartka ze stemplem składnicy pocztowej w Tarnawie Dolnej (Zembrzyce) do Krakowa.


140 PLN
SOLD
14083

1906 kartka z Warszawy do Petersburga.


65 PLN
14084

1906 kartka z Warszawy do Petersburga.


65 PLN
14085

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P20 
100 PLN
14086

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U37B 
100 PLN
14087

1907 list polecony z Iłży do Rosji, rosyjska erka.


100 PLN
14088

1907 kartka z Warszawy do Werek koło Wilna.


65 PLN
14089

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.


Mi.1 
750 PLN
14090

1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.30 
300 PLN
14091

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K9 
90 PLN
14092

1909 patriotyczna, dekoracyjna widokówka dużego formatu z ilustracją wykonaną litografią, przedstawiająca mapę Rzeczpospolitej przed rozbiorami i wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, wysłana 26.II ze Lwowa do Brodów, bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.


500 PLN
14093

1909 kartka do Lublina nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sosnowiec - Warszawa.


60 PLN
14094

1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 10.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem reklam siedmiu firm w języku polskim i rosyjskim.


90 PLN
14095

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów.


90 PLN
14096

1910 sądowy znaczek doręczeniowy za 10 h. w kolorze niebiesko/czarnym używany w Galicji.

Fi.IIIb
Mi.3b 
40 PLN
14097

1910 formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty.


45 PLN
14098

1910 formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty.


10 PLN
14099

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 1.5 z Victorii w Kamerunie do Krakowa, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.7 
600 PLN
14100

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 23.1.10r., gwarancja i opis Krawczyk.


Mi.71 
500 PLN
14101

1911 list polecony z Warszawy 5 2.9.11 do Anglii, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stemple odbiorcze na odwrocie.


400 PLN
14102

1911 firmowy list polecony z Warszawy 24.3.11 do Wiednia, erka do korespondencji w języku francuskim.


300 PLN
14103

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.10 z Warszawy do Wickersdorf w Niemczech, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).


Mi.P21, 63 
35 PLN
14104

1913 karta pocztowa wysłana 22.IV z Wilna do Elbląga, dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P26 
40 PLN
14105

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U52A 
80 PLN
14106

1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie.


40 PLN
14107

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Koluszki - Ostrowiec.


90 PLN
14108

1913 kartka z Warszawy do Wilna.


65 PLN
14109

1914 koperta prywatnego wydania Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń w Krakowie z wydrukowanymi znakami opłaty za 10 i 25 hal, wysłana jako polecona 3/8 z Krakowa do miejscowości Bircza, na odwrocie kasowniki odbiorcze z 4 i 5.VIII, przesyłkę dosłano do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


1 500 PLN
14110

1915 list z miejscowości Kopatkiewicze (województwo mińskie I Rzeczypospolitej) do Agencji Jeńców Wojennych Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 31.10 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 4.11, skąd po ocenzurowaniu 18.11 wysłano go do Kopenhagi; zalepka i pieczęć cenzora nr.61; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.69 
80 PLN
14111

1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
14112

1915 zwolniony od opłaty list z miejscowości Niemirów (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 13.11 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 17.11, skąd po ocenzurowaniu 19.11 wysłano go do Kopenhagi; stempel cenzora nr.121; kasownik odbiorczy 7.12; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
14113

1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U47B, 65A, 69A
100 PLN
14114

1917 widokówka wysłana 6.IX ze Lwowa na adres poczty polowej 153, stempelek cenzury lwowskiej, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.188 
50 PLN
14116

1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Hrubieszowa, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
14117

1918 list wysłany 22.IV z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


Mi.223 
120 PLN
16366

1930 Nowa Marchia (Neumark), list wysłany z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Borów (Birkholz) do Gdańska, stempelek agencji "Birkholz Friedeberg (Neumark) Land", znaczek unieważniony 21.10 w urzędzie nadrzędnym w Strzelcach Krajeńskich (Friedeberg), na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy; koperta pionowo zgięta.


Mi.414
120 PLN