The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14570

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
320 PLN
14571

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
180 PLN
14572

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
240 PLN
14573

1916 Warszawa, nie dopuszczona do obiegu pięknie cięta, narożnikowa seria poczty miejskiej w Warszawie, ze zbiorów (i z jego sygnaturą na odwrocie) Rachmanowa.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIC 
250 PLN
14574

1916 Warszawa, cięta seria w czworoblokach wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Ryblewski.

Fi.III-VIA
380 PLN
14575

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
320 PLN
14576

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IIIB
20 PLN
14577

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
14578

1916 Warszawa, wydanie pomnikowe - nie dopuszczone do obiegu, narożny czworoblok znaczka za 20 gr. z międzypolami sektorowymi po prawej, gwarancja Petriuk PZF.

Fi.VIB
Mi.VIA 
800 PLN
14579

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIB
70 PLN
14580

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 400 PLN
14581

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 23.V, doręczenie opłacono znaczkami poczty miejskiej (niezgodnie z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "b".


Mi.2, 9, 10 
50 PLN
14582

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
14583

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
14584

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy opłacona znaczkiem poczty miejskiej i stemplem pobraniowym.


150 PLN
14585

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
14586

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków niekatalogowana w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - bardzo rzadkie - jest ich dwa razy mniej niż parek pionowych (Fi.2000.-); lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
2 800 PLN
14587

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków ząbkowanych, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 5, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
400 PLN
14588

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem za 4 gr. typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
500 PLN
14589

1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie.

Fi.2a
250 PLN
14590

1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2a
80 PLN
14591

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
14592

1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
14593

1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fi.3
180 PLN
14594

1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.3a
400 PLN
14595

1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9a
80 PLN
14596

1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9b
60 PLN
14597

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce (kolej na przełęczy św.Gotarda) wysłanej 15.5 z Mińska Mazowieckiego; dobry stan zachowania.

Fi.9b
80 PLN
14598

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego.

W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków.

Fi.9b, 33a, 35a
400 PLN
14599

1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej.

Fi.13b, 31a, 35a
150 PLN
14600

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
14601

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
14602

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
14603

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
14604

1917 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina.


25 PLN
SOLD
14605

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


500 PLN
14606

1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


30 PLN
14607

1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej.


150 PLN
14608

1917 Warszawa, list z Koła do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


55 PLN
SOLD
14609

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


60 PLN