Auction 64. PoW Gross Born camp

17339

1944 Święto Artylerii, parka znaczków kasowanych na wycinku, gwarancja.

Fi.27
100 PLN
17340

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
50 PLN
17341

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
60 PLN
17342

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. - odmiana w kolorze ciemnobrązowym, kasowany na wycinku, gwarancja.

Fi.28
50 PLN
17343

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek stemplowany.

Fi.28
30 PLN
17344

1944 Herby miast, kompletne arkusiki drukarskie podpisane w 1979 roku przez wykonawcę tej serii, a jednocześnie Referenta Artystycznego Zarządu Poczty ppor.Wacława Bulzackiego, a w 1980 roku przez Kierownika Poczty Obozowej ppor. Jerzego Dąbrowskiego; właściciel uzyskał autografy wiele lat po wojnie, ale walory zachowały się w bardzo dobrym stanie i mają dużą wartość historyczną.

Fi.Ark.17-21
5 000 PLN
17345

1944 Herby miast, arkusik numerowany znaczka za 30 gr. wydany z okazji druku 100 000 znaczka, w nakładzie po 20 sztuk każdej z pięciu wartości, numerowany (100.028) i podpisany przez szefostwo poczty, jeden z najrzadszych walorów poczt obozowych.

Fi.20
24 000 PLN
17346

1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.1
600 PLN
17347

Fi.Bl.2
260 PLN
17348

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 000 PLN
17349

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN
17350

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
6 000 PLN
17351

Fi.bl.7
220 PLN
17352

Fi.bl.7
360 PLN
17353

Fi.bl.8I
600 PLN
17354

Fi.bl.8I
280 PLN
17355

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.8I
320 PLN
17356

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
17357

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta (z wpisanym nazwiskiem); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp10y
50 PLN
17358

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku, ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, datowana i wysłana 7.III (kasownik poczty Gross-Born słabo odciśnięty), poprzez wspólną Izbę Chorych przekazana do drugiej części obozu, tam skasowano ją dodatkowo datownikiem "8 KW. 1944" poczty Neubrandenburga; niespotykany przypadek skasowania znaku opłaty datownikami obu istniejących równolegle Poczt!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp10y
500 PLN
17359

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp13
200 PLN
17360

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
260 PLN
17361

1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja z opisem.

Fi.Cp17II
600 PLN
17362

1944 PODWÓJNY DRUK LITER POC w POCZTÓWKA Rok Olimpijski całostka z brunatnoczerwonym znakiem opłaty za 10 f (20 gr) dofrankowana znaczkiem w nowej walucie za 20 gr, łącznie 40 gr, co odpowiadało taryfie za kartę zwykłą; karta z życzeniamo, wysłana 27 XII 44; wymiary 91x70 mm; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania, przez niemiecką komendę obozu, wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty.

Fi.Cp20, 28
600 PLN
17363

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20x
400 PLN
17364

Fi.Cp20y
400 PLN
17365

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
17366

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
17367

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa zawiadamiająca o zebraniu Koła Filatelistów wysłana 6.IX, fragment treści:"Zabrać ze sobą taborety i szklanki"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21
100 PLN
17368

1944 Warszawa walczy, całostka z doklejonymi znaczkami z serii herby miast za 20 f - Kraków i za 30 f - Lwów, ostemplowane grzecznościowo 15.IX; gwarancja.

Fi.Cp21, 19, 20
50 PLN
17369

1944 Herby miast - Wilno, całostka, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22a
100 PLN
17370

1944 Herby miast - Wilno, całostka z wydrukowanymi na odwrocie życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a
120 PLN
17371

1944 Herby miast - Wilno, całostka z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, dobry stan zachowania (naturalna fałdka w papierze); gwarancja.

Fi.Cp22a
50 PLN
17372

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
17373

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp25
100 PLN
17374

Fi.Cp26
100 PLN
17375

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
17376

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp27
200 PLN
17377

1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28d
500 PLN
17378

1944 "Niebieski lis" na karcie pocztowej wysłanej 28.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN